48169
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 13 آبان 1396 ساعت 15:24

همراه با اقشار مردم صورت گرفت/ 5

فریاد «مرگ بر آمریکا» دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم 13 آبان

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی امروز در سراسر کشور همگام با مردم، مسئولان و دانش‌آموزان با حضور در مراسم 13 آبان این روز را گرامی داشته و فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل سردادند و اقدامات استکبار جهانی علیه کشورمان را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مراسم گرامیداشت یوم الله سیزده آبان با حضور هیأت رئیسه، استادان، دانشجویان، دانش آموزان مدارس سما و دیگر و اقشار مردم استان چهارمحال و بختیاری در میدان امام زادگان دو معصوم (حلیمه و حکیمه خاتون) شهرکرد برگزار شد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انزجار خود را نسبت به سیاست های خصمانه استکبار جهانی اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار آنا از شیراز، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با حضور در این راهپیمایی، جلوه هایی از وحدت و یکپارچگی امّت آزاده و سرافراز را به نمایش گذاشته، یاد وخاطره آن روزها را گرامی داشته، با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کرده ومشت محکمی بر دهان استکبار جهانخوار و هم پیمانانش زدند.

این راهپیمایی از میدان ‌شهدا آغاز و پس از گذشتن از خیابان پیروزی به سمت بولوار 9 دی، جنب شاه‌چراغ (ع) که محل تجمع تمام شرکت کنندگان بود، پایان یافت و دانشجویان و دانش آموزان با سر دادن شعارهای انقلابی، نفرت و انزجار خویش را از استکبار جهانی، بویژه آمریکای جهان خوار اعلام کردند.

به گزارش آنا، 13 آبان روزی است که سه واقعه مهم در سالهای مختلف رقم خورده است که می توان به تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال 42 به ترکیه، کشتار دانش آموزان در سال 56 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 که حضرت امام آن را انقلاب دوم نامیدند، یاد کرد.

همزمان با سراسر کشور هیات رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در مراسم یوم الله 13 آبان شهر ایلام شرکت کردند.

جامعه دانشگاهی استان و بویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به همراه مردم استان ایلام حضور داشتند مردم ایلام با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا کینه و نفرت خود نسبت به اقدامات دولت امریکا و یاوه گویی های رئیس جمهور این کشور را ابراز کردند.

در این مراسم که جامعه دانشگاهی استان و بویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام به همراه مردم استان ایلام حضور داشتند مردم ایلام با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا کینه و نفرت خود نسبت به اقدامات دولت امریکا و یاوه گویی های رئیس جمهور این کشور را ابراز کردند.

سخنران اصلی این مراسم حجت الاسلام محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام بود.

به گزارش خبرنگار آنا، همزمان با 13 آبان که به «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» مزین شده، جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر همگام با مردم غیور این شهرستان با شرکت در راهپیمایی 13آبان، ضمن تجدید پیمانی دوباره با آرمان‌های انقلاب اسلامی، فریاد اعتراض خود را از ظلم و استکبار به گوش جهانیان رساندند.

در این راهپیمایی که تشکل‌های هم‌اندیشی اساتید، بسیج اساتید، بسیج دانشجویان، بسیج کارکنان، جمعیت اسلامی‌ دانشجویان، جامعه فرهیختگان، هیات‌محبان الرضا(ع) و کانون هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر نیز مشارکت داشتند، ضمن تجدید پیمانی دوباره با آرمان‌های مقدس امام راحل و انقلاب اسلامی، حماسه دیگری رقم خورد.

سیزدهم آبان هر سال یاد آور سه جوشش برخاسته از دانش و بینش در جریان نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار است سیزده آبان روز شگفتی است، روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ساز ملت ایران را بر پیشانی خود حک کرده است. روز دلاور مردان وشیر زنان دیروز، امروز فردا که درس زندگی را نه تنها در پشت نیمکت های چوبی بلکه از مردم غیور کوچه و بازار آموختند.

به همین مناسبت، کارکنان مرکز آموزشی و فرهنگی سما خمینی شهر باحضور در کنار قبور پنج شهید گمنام واقع در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر، با قرائت زیارت عاشورا، بیانیه ای را در محکومیت یاوه گویی های اخیر رییس جمهور آمریکا و تجدید بیعت با آرمان های انقلاب و شهدا یکصدا قرائت نمودند.

همچنین دانش آموزان مدارس سما خمینی شهر همزمان با شرکت در راهپیمایی و مراسم سیزده آبان، ششصد قطعه بادکنک های سه رنگ سبز و سفید و قرمز را به نشانه بزرگداشت یاد و خاطره شهدای میهن اسلامی در آسمان شهر رها کردند.

دانش‌آموزان و دانشجویان مجتمع سما شیروان هم‌قدم با معلم‌ها و استادانشان در راهپیمایی 13 آبان شرکت کرده و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

معاون سما شیروان درباره راهپیمایی اظهار کرد: «امروز روز دانش‌آموز است و این دانش‌آموزان هستد که در آینده، سکان دار نظام جمهوری اسلامی خواهند بود برای همین آمده‌اند که به همه نشان دهند خودشان درایت و آگاهی اندیشیدن دارند و سره از ناسره را تشخیص می‌دهند.»

حمید نجف‌زاده در ادامه افزود: «دانش‌آموزان و دانشجویان مدارس و دانشکده فنی سما شیروان پرشور و با علاقه در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند تا حضور پررنگ خود را در مقابل کوردلان به نمایش بگذارند.»

همزمان با سراسر کشور و در سالروز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، هیأت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب نیز همگام با سایر مردم انقلابی و ولایت مدار این شهرستان به صورت گسترده و فعال در راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان ماه شرکت کردند.

در این راهپیمایی، دانشگاهیان واحد بناب همراه با اقشار مختلف مردم با فریاد مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و محکوم کردن اظهارات و اقدامات خصمانه مقامات آمریکایی و بدعهدی هان آنان علیه کشورمان حضوری حماسی و پرشوری را به نمایش گذاشتند.

دانش‌آموزان، دانشجویان و مسئولین سما کرمانشاه با حضور گسترده خود همزمان با سراسر کشور، روز مبارزه با استکبار جهانی و یوم الله 13 آبان را گرامی داشتند.

شرکت کنندگان سمایی در این مراسم با در دست داشتن پلاکاردها و نوشته‌هایی با مضامین مختلف، از جمله حمایت از سپاه پاسدارزان انقلاب اسلامی و شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل استکبارستیزی خود را نشان دادند ودر پایان نیز سخنان سخیف ترامپ درباره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ملت و کشور ایران را محکوم کردند.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در راهپیمایی 13 آبان حضوری گسترده داشتند.

امروز صبح دانشگاهیان واحد دزفول همراه و همصدا با ملّت مبارز و غیور ایران اسلامی در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت کردند، دانشگاهیان واحد دزفول در ۱۳ آبان، روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی در تظاهرات ۱۳ ابان شرکت کرده و نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دادند.

رئیس، معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد در راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان شرکت کردند.

دانشگاهیان واحد لامرد با ابراز انزجار از جنایتهای دولت استکباری آمریکا در سراسر جهان، حمایت خود را از مظلومان و ستمدیدگان جهان اعلام کردند و جهاد علمی و تولید علم را از مهم ترین راههای مقابه با دولتهای سلطه گر غرب دانستند و تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان و فرهیختگان کشور را نشانه بیداری و بصیرت قشر دانشگاهی و در صحنه بودن آنها در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند.

با فرارسیدن سیزده آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان همگام با مردم فرهنگ دوست صوفیان فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

اعضای هیات رئیسه و کارکنان و دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد صوفیان با حضور گسترده و یکپارچه خود بار دیگر همدلی و وحدت را به نمایش گذاشته و با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد صوفیان در مراسم پایانی راهپیمایی، سیزده آبان را روز ایستادگی در مقابل استعمارگران و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: با درنظر گرفتن عقبه تاریخی یوم الله 13 آیان و مسئله کاپیتولاسیون و جریان کودتای 28 مرداد و سقوط هواپیمای مسافربری و عهد شکنی‌های آمریکا در برجام و تحریم‌ها، دشمنی آمریکا برای ایران اسلامی کاملا آشکار است و ما جنایت‌ها و دشمنی آمریکا را هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد.

حجت‌الاسلام دکتر جعفر جهانگیری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آن روز گفت: تسخیر لانه جاسوسی حرکت انقلابی است که ایران اسلامی را به عنوان خط مقدم مبارزه با استعمار و ظلم به جهانیان معرفی کرده است و اسنادی که بعد از تسخیر از سفارت بدست آمد ضرورت تسخیر لانه جاسوسی و دشمنی آمریکا را آشکار ساخت.

عضو هیات علمی واحد صوفیان افزود: وقایع این روز به ویژه سقوط سفارت امریکا در ایران به دست دانشجویان پیرو خط امام نقشی محوری در حیات انقلاب ایفا کرده و رهاورد فکری و دیپلماتیک متعددی از جمله استکبارستیزی، تثبیت انقلاب اسلامی، تعریف روشنفکری داشت که امام خمینی ره آنرا انقلاب دوم نامیدند.

دانشگاهیان دانشگاه آ‌زاد اسلامی واحد صوفیان با تجمع در محل شروع راهپیمایی، برپایی ایستگاه صلواتی و سپس با سر دادن شعارهای انقلابی به صفوف راهپیمایی 13 آبان پیوستند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات