سه شنبه  01  مرداد  1398
سه شنبه , 18 دی 1397 ساعت 16:55

حجت‌الاسلام‌ کلانتری:

دانشگاه آزاد اسلامی باید تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز باشد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه باید به لحاظ فرهنگی و تربیتی بتواند دانشگاهی تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرکرد، حجت‌الاسلام‌ ابراهیم کلانتری ظهر امروز در پانزدهمین جلسه هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از اساس میوه انقلاب اسلامی بوده و امسال که چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و تلاش مسئولان شجره طیبه‌ای است که به بار نشسته و نقش بزرگی از آموزش کشور را به عهده دارد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این دانشگاه حدود یک‌میلیون و 400 هزار دانشجو، نزدیک به 30هزار عضو هیئت‌ علمی و 40 هزار کارمند دارد که به لحاظ اقتصادی یکی از پایگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور و به لحاظ فرهنگی یکی از مراکز بزرگ فرهنگی کشور به شمار می‌رود.

کلانتری بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی هم در حوزه علم باید پیشتاز باشد و در مرزهای دانش حرکت کند و هم در حوزه آموزش باید واجد همه استانداردهای لازم و موردنظر انقلاب اسلامی بوده و به لحاظ فرهنگی و تربیتی نیز بتواند دانشگاهی تأثیرگذار و فرهنگ‌ساز باشد.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند تمام سعادت و شقاوت جامعه به دانشگاه برمی‌گردد؛ اگر دانشگاه درستی داشته باشیم، جامعه‌مان درست می‌شود، اگر دانشگاه خدای ناخواسته در شأن ملت نباشد جامعه به فساد و تباهی کشیده می‌شود.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند اهمیت دانشگاه مساوی با اهمیت آینده کشور است؛  اگر می‌خواهید کشوری آباد و پایدار داشته باشید و در دنیا بدرخشد باید دانشگاه به معنای واقعی کلمه به یک دانشگاه اسلامی تبدیل شود.

کلانتری اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نقش بزرگی در حوزه آموزش عالی کشور دارد که امیدواریم در این دوره جدید با همتی که توسط دکتر ولایتی، رئیس هیئت مؤسس و هیئت‌ امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای استان‌ها دارند، ان‌شاءالله بتوانیم در این مسیر به‌درستی گام برداریم.

دبیر هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: ارتقای سطح آموزش، نظم‌بخشی به حوزه‌های مختلف و جذب رشته‌های کارآمد از اهداف حوزه آموزشی و صرفه‌جویی، اجرای عدالت، بهره‌گیری از منابع و ظرفیت‌ها و وجود شفافیت مالی از اهداف حوزه مالی و ارتقای سطح پژوهش، جهت‌بخشی فعالیت‌های پژوهشی برای رفع نیازهای ملی و منطقه‌ای، بهره‌گیری از توان اعضای هیئت‌ علمی و دانشجویان و ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت از اهداف حوزه پژوهشی در یک سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری است.

مظاهر نیکخواه افزود: توسعه و تعمیق ارزش‌های دینی و ملی، فعال‌کردن دانشجویان، صیانت از ارزش‌های اسلامی، رفاه دانشجویان و ایجاد فرصت برای حضور دانشجویان در دفاع از حقوق صنفی خود از اهداف فرهنگی تکمیل پروژه‌های ناتمام، حفظ و نگهداری از ساختمان‌ها و امکانات موجود، تبدیل به احسن املاک و دارایی‌ها و اخذ سند مالکیت املاک دانشگاه از اهداف عمرانی و در نهایت توسعه مدارس سما در استان، کیفیت بخشی به آموزشکده سما شهرکرد و بهره‌گیری از ظرفیت آنها برای ارتباط با صنعت و جامعه از اهداف معاونت سما در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری است.

وی اظهار کرد: در راستای ضرورت تدوین برنامه جامع کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در خصوص درآمدهای غیرشهریه‌ای، پیشنهاد تبدیل دانشگاه آزاد اسلامی استان به قطب پژوهشی، تحقیقاتی و اجرایی گیاهان دارویی و محصولات نمدی مطرح و پس از بحث و بررسی مقرر شد تا دانشگاه آزاد اسلامی استان به‌منظور دست‌یابی به قطب کشوری گیاهان دارویی با رعایت مقررات سازمانی و قوانین مربوط، نسبت به انجام این امر با جدیّت اقدام کند.

به گزارش آنا در پانزدهمین جلسه هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری مقرر شد واحد شهرکرد درخصوص محصولات نمدی در قالب شرکت دانش‌بنیان فعالیت‌های لازم را در چارچوب مقررات صورت دهد و در مراحل بعدی با ملاحظه نیازهای منطقه‌ای و کشوری، نسبت به ایجاد قطب کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کند.

واگذاری بخشی از زمین مزرعه آموزشی و تحقیقاتی واحد شهرکرد به مرکز رشد، خرید زمین برای بنای ساختمان آموزشی پردیس لردگان و مشخص شدن اعضای شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری از دیگر مصوبات پانزدهمین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری بود.

انتهای پیام/4121/4062/ن

http://ana.ir/i/350771
سمت و سوی حرکت علمی دانشجویان دکتری را باید تغییر دهیم

سمت و سوی حرکت علمی دانشجویان دکتری را باید تغییر دهیم

دیدار باجانبازان پاسداری از آرمان‌های شهداست

دیدار باجانبازان پاسداری از آرمان‌های شهداست

انسان در جهان شبکه‌ای کنونی نیازمند تربیت دینی است

انسان در جهان شبکه‌ای کنونی نیازمند تربیت دینی است

هدف ما نفی اقدامات گذشته دانشگاه آزاد اسلامی نیست

هدف ما نفی اقدامات گذشته دانشگاه آزاد اسلامی نیست

تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

انتقال امید، نشاط و بالندگی به دانشجویان توسط استادان انقلابی

انتقال امید، نشاط و بالندگی به دانشجویان توسط استادان انقلابی

دانشگاه آزاد اسلامی خام‌فروشی «شیر» و «گل محمدی» را تعطیل می‌کند

اردونشینان تیم ملی ووشو به چهارمحال و بختیاری می‌آیند

هزار و 939 مددجوی کمیته امداد زیر پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گرفتند

جزئیات کتاب آسیب‌شناسی کبد موش و موش صحرایی

نقش کلیدی رشته‌های کاربردی و مهارت‌محور در اشتغال جوانان

«اسکی‌باز» بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم زنگبار تانزانیا شد

مردم چهارمحال و بختیاری ۳ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

ریاضیات مقدماتی برای شیمی ترجمه و منتشر شد

راه‌اندازی هیئت ممیزه مستقل برای علوم انسانی و هنر

بهره‌مندی از ظرفیت گروه‌های جهادی در راستای تبیین احکام زکات

آزمون آسکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد

استقبال کودکان و نوجوانان از طرح اوقات فراغت «بچه‌های مسجد»

چاپ کتاب «اقتصاد بهداشت» توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

برداشت 50 تن جو از مزرعه آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

اعزام بیش از هزار و 500 مددجوی چهارمحال و بختیاری به اردوهای زیارتی

آغاز ثبت‌نام دور جدید باشگاه سوارکاری مزرعه آموزشی تحقیقاتی دانشگاه آزاد شهرکرد

راه‌اندازی بخش بازتوانی و مراقبت‌های پزشکی حیات‌ وحش در دانشگاه آزاد شهرکرد

لزوم ایجاد رشته‌های کاربردی و مهارت‌محور برای حل مشکلات اقتصادی

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

دومین دستگاه توزین بار در حال حرکت در استان چهارمحال و بختیاری نصب شد