503501
سه شنبه  22  آبان  1397
دوشنبه , 05 شهریور 1397 ساعت 14:41

67 هزار میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری سرمایه‌گذاری شد

استاندار چهارمحال و بختیاری میزان سرمایه‌گذاری در پنج سال دولت تدبیر و امید، در این استان را افزون بر 67 هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در این مدت افزون بر 2 هزار و 9 طرح در این استان با 37 هزار میلیارد ریال هزینه در بخش دولتی بهره‌برداری شده است.

به گفته وی، در طول دولت تدبیر و امید نیز 317 طرح با سرمایه‌گذاری 30 هزار میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در هفته دولت بیش از 240 طرح عمرانی با افزون بر 2 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که از سوی بخش خصوصی نیز 57 طرح با سرمایه‌گذاری 290 میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گفته وی، یکی از نیازهای استان چهارمحال و بختیاری حضور بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی و زیربنایی است و باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران فراهم شود.

عباسی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در نرخ مشارکت رتبه نخست کشور را دارد، افزود: این نرخ مشارکت که بین سنین 10 تا 24 سال را شامل می شود، در این استان حدود 44 درصد جمعیت معادل 440 هزار نفر است که در هیچ استانی به این اندازه نرخ مشارکت بالا نیست.

به گفته وی، این نرخ مشارکت باعث افزیش نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری شده است.

عباسی سهم این استان از بودجه های عمرانی را بیش از 5 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این در حالی است که اعتبار جاری استان با احتساب یارانه‌ها حدود 20 هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

به گفته وی مسئولان اجرایی باید ارتباط گسترده‌ای با مردم داشته باشند و کسانی که تربیون در اختیار دارند درباره اعتبارات دولت و ایجاد توقع براساس این اعتبارات تبیین‌گری کنند.

انتهای پیام/4046/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات