566029
دوشنبه  28  آبان  1397
جمعه , 26 مرداد 1397 ساعت 16:09

با حضور استاندار خوزستان صورت گرفت؛

افتتاح طرح توسعه‌ای در بیمارستان آپادانا اهواز

طرح توسعه‌ای در بیمارستان آپادانا اهواز در قالب یک واحد درمانی با 12 اتاق عمل جراحی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری خوزستان، روز جمعه 26 مرداد طرح توسعه‌ای در بیمارستان آپادانا اهواز در قالب یک واحد درمانی با 12 اتاق عمل جراحی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

این طرح در مساحت 1500 متر مربع و با صرف 12 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت، تجهیز و راه‌اندازی و قابلیت انجام 100 عمل در شبانه‌روز در تخصص‌های مختلف اجرا شده است.

استاندار خوزستان در مراسم افتتاح این طرح اظهار کرد: «حمایت از چنین اقداماتی در بخش بهداشت و درمان وظیفه ماست. همواره گفته می‌شود توریست‌ها در استان رفت و آمد دارند اما خدمات درخوری دریافت نمی‌کنند و این موضوع مطرح بوده که ماندگاری توریست‌ها و ارائه خدمات و درآمدزایی مورد توجه قرار گیرد.»

غلامرضا شریعتی افزود: «برای رونق توریست‌درمانی باید شرایطی فراهم کنیم که توریست‌ها احساس رفاه و ارائه خدمات جامع در استان داشته باشد تا برای آنها رغبت ایجاد شود.»

شریعتی خاطرنشان کرد: «ثبات در تصمیم‌گیری‌ها و قوانین برای جذب توریست‌ها حایز اهمیت است و موجب رونق در این عرصه می‌شود.»

استاندار خوزستان ادامه داد: «همه باید برای این هدف کمک کنیم و از بخشی‌نگری پرهیز کنیم. کیفیت کار پزشکان ما و رسیدگی به امور برای این کار یک مشوق محسوب می‌شود و با وجود استادان و پزشکان بزرگی که در استان داریم شایسته نیست برخی از خدمات پزشکی در استان ارائه نشود.»

شریعتی یادآور شد: «پزشکان ما سرمایه‌های اجتماعی و چه بسا اقتصادی استان هستند و باید آنها را تکریم کنیم و فضا را برای سرمایه‌گذاری آنها تسهیل کنیم.»

استاندار خوزستان با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان بخش دولتی نباید با بخش خصوصی موازی کاری کند عنوان کرد: «در مواردی که بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان فعال است بخش دولتی نباید وارد شود و تنها موارد خاصی را که بخش خصوصی به دلیل به صرفه نبودن فعال نیست بخش دولتی باید پوشش دهد.»

شریعتی اضافه کرد: «بخش دولتی با بخش خصوصی نباید در این حوزه رقابت کند بلکه بخش خصوصی با بخش خصوصی باید رقابت کند و باید در کنار بخش خصوصی باشیم و مشکلات شان را مشکلات خود بدانیم و حمایت کنیم و سعی ما هم همین بوده است.»

انتهای پیام/4046/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

موافقت با تأسیس مرکز رشد گیاهان‌ دارویی در دانشگاه‌ آزاد شهرکرد

پاسداشت دهمین سالگرد خاکسپاری 5 شهید گمنام در دانشگاه آزاد شهرکرد

گردهمایی ائمه جماعت و مبلغان دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری

موافقت با تأسیس مرکز رشد گیاهان‌ دارویی در دانشگاه‌ آزاد شهرکرد

گردهمایی ائمه جماعت و مبلغان دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری

پاسداشت دهمین سالگرد خاکسپاری 5 شهید گمنام در دانشگاه آزاد شهرکرد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های دوشنبه 28 آبان