پنجشنبه  05  اردیبهشت  1398
چهارشنبه , 20 تیر 1397 ساعت 01:51

برای نخستین بار در ایران؛

کارگاه تولید منسوجات نمدی در شهرکرد راه‌اندازی می‌شود

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با همکاری واحد فناور ماها، کارگاه تولید منسوجات نمدی خاص را برای نخستین بار در ایران راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب تولید نمد در کشور مطرح است، گفت: این دانشگاه بر پایه تجربیات موجود در استان و با همکاری واحد فناور ماها مستقر در مرکز رشد این دانشگاه، قصد راه‌اندازی کارگاه تولید منسوجات نمدی خاص همچون کفش برای نخستین بار در ایران را دارد.

دکتر مظاهر نیکخواه ادامه داد: واحد فناور ماها مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در زمینه تولید محصولات نمدی از جنس پشم طبیعی گوسفند فعالیت می‌کند. این واحد با مأموریت حفظ و ارتقای دستاوردهای صنایع دستی از جنس نمد طبیعی راه‌اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد ادامه داد: بخش تحقیق و توسعه این واحد دائماً در حال ارائه محصولات جدید تولیدی از نمد به بازار است و تاکنون محصولاتی همچون «محافظ کمر ماها»، «تشک طبی ماها» و «کمربند طبی» را به بازار عرضه کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از تولید روغن و صابون بهداشتی شترمرغ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد هم خبر داد و گفت: تولید محصول باکیفیت و دارای مجوزهای بهداشتی به سلامت جامعه و توسعه صنعت پرورش شترمرغ کمک قابل توجهی می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های متعدد روغن شترمرغ، پس از انجام آزمایشات اولیه، امکان تولید محصولاتی چون کرم‌های آرایشی و بهداشتی و ضدآفتاب از این روغن وجود دارد.

وی با توجه به راه‌اندازی کارگاه نیمه صنعتی تولید روغن و صابون بهداشتی شترمرغ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد اظهار کرد: هسته فناور شترمرغ چهارمحال و بختیاری با ایده تولید روغن و صابون فرآوری شده از شترمرغ در مرکز رشد واحدهای فناور این واحد دانشگاهی مستقر شد. این هسته فناور در حال ثبت اختراع محصول خود با عنوان کرم ضدآفتاب شترمرغ و ایجاد شرکت دانش بنیان نوپا است.

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/293783
گردهمایی ائمه جماعت و مبلغان دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری

گردهمایی ائمه جماعت و مبلغان دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری

کمک دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن به سیل‌زدگان

22 راننده و 3 شرکت حمل و نقل عمومی از فعالیت محروم شدند

تحقق نشاط علمی در دانشگاه‌ها با حضور جوانان در انجمن‌های علمی

22 راننده و 3 شرکت حمل و نقل عمومی از فعالیت محروم شدند

کمک دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجن به سیل‌زدگان

تحقق نشاط علمی در دانشگاه‌ها با حضور جوانان در انجمن‌های علمی