141663
شنبه  26  آبان  1397
شنبه , 16 تیر 1397 ساعت 15:23

در راستای ارتباط با صنعت صورت گرفت؛

حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در شهرک صنعتی دزفول

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به همراه معاونان و جمعی از استادان دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه، دومین جلسه ارتباط دانشگاه با صنعت را به اتفاق رئیس اداره صنعت و معدن دزفول در شهرک صنعتی این شهرستان برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر علی افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در این نشست اظهار کرد: دهم تیر بر اساس مصوبات شورای عالی فرهنگی روز صنعت و معدن نامگذاری شده است. اختصاص این روز در تقویم، فرصتی برای شناخت بهتر و نگاه اندیشمندانه به بخش صنعت و معدن بوده و جلسات ما به منظور گسترش همکاری بین دانشگاه و صنعت و معدن است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول افزود: می‌توان با این نشست‌ها برنامه‌های اساسی مدونی برای پیشبرد مجموعه‌های تولیدی و تقویت مشارکت بخش‌های مختلف صنعتی شهرستان دزفول با استفاده از دانش و پتانسیل استادان و پژوهشگران واحد دزفول در حوزه‌های طراحی، نمونه‌سازی و زیرساخت‌ها انجام داد.

افروس بیان کرد: از سوی دیگر دانشگاه می تواند با استفاده از ظرفیت صنعت در عملیاتی کردن علم بهرمنده شود و استفاده کاربردی از علم در قالب پایان‌نامه‌های دانشجویی و قراردادهای پژوهشی که مهم‌ترین بحث مشکلات صنعت است با تشکیل کار گروه‌های دوسویه اقدامات لازم را انجام داد.

وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با مشارکت صنعت و معدن می تواند با تشکیل کارگروه های تخصصی در هر بخش، خروجی‌ها و نتایج خوبی را از برگزاری این جلسات داشته و در نهایت این نتایج را به مرحله اجرا و عمل برساند.

رئیس صنعت و معدن دزفول هم اظهار کرد: امروز در خدمت دوستان دانشگاهی هستیم. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور است که ظرفیت علمی بسیار بالایی دارد. در بحث علم و صنعت نخبگان شایسته‌ای در واحد دزفول داریم.

مهراب عبداللهی گفت: خوشبختانه با رویکردهایی که دکتر افروس سرپرست واحد دزفول دارند، انتظار داریم این بحث ها و تجربه‌های تولیدی و صنعتی در اختیار دانشگاه و صنعتگر به صورت دوسویه قرار گیرد.

وی افزود: بحث جدی مشکلات صنعت و تولید بیشتر در حوزه صنایع کوچک است که با وجود دانشگاه می توانیم این مشکلات را در حوزه صنعت برطرف کنیم.

عبداللهی عنوان کرد: در شهرستان دزفول واحدهای صنعتی باسابقه و پیشرو در استان خوزستان داریم. انتظار می رود با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و استفاده از علم و تجارب اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول مسائلی را که در صنعت و بخش تولید وجود دارد حل کرده و در کنار هم کارهای اساسی و بزرگی را در دزفول انجام دهیم.

حمید شعبان پور مدیر عامل شرکت صنعتی شماره یک دزفول بیان کرد: صنعت همکاری های زیادی با دانشگاه داشته ولی این همکاری تا کنون ارتباطی منسجم و کلاسیک نبوده، از آنجا که استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول دارای تخصص‌های بالایی هستند مشتاق همکاری متقابل با آنها هستیم.

شعبان پور با اشاره به گسترش ارتباط بین دانشجویان دانشگاه با صنعت گفت: لازم است دانشجویان در کنار دروس خود که بیشتر جنبه آموزشی دارد، به صورت عملی و از نزدیک در صنعت آموزش ببینند. تلاش ما این بوده که یک مرکز فنی و حرفه ایی شبانه روزی که متصل به دانشگاه باشد را احداث کنیم، ان شاءالله با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول و صنعت بتوانیم این مهم را راه‌اندازی کرده و گام‌های نوینی را در پیشبرد دانشگاه و صنعت در دزفول برداریم.

شعبان پور عنوان کرد: طرح‌ها و پژوهش‌های متعددی وجود دارد که اگر بتوانیم ارتباط بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول و صنعت را مستحکم کنیم با استفاده از دانش به روز اساتید واحد دزفول این طرح های علمی را به مرحله اجرا برسانیم.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

 دانشگاه آزاد اسلامی پیوند با صنعت دزفول را پررنگ می‌کند

دانشگاه آزاد اسلامی پیوند با صنعت دزفول را پررنگ می‌کند

نظرات

موافقت با تأسیس مرکز رشد گیاهان‌ دارویی در دانشگاه‌ آزاد شهرکرد

پاسداشت دهمین سالگرد خاکسپاری 5 شهید گمنام در دانشگاه آزاد شهرکرد

گردهمایی ائمه جماعت و مبلغان دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری

موافقت با تأسیس مرکز رشد گیاهان‌ دارویی در دانشگاه‌ آزاد شهرکرد

گردهمایی ائمه جماعت و مبلغان دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری

پاسداشت دهمین سالگرد خاکسپاری 5 شهید گمنام در دانشگاه آزاد شهرکرد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان