156216
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 20 خرداد 1397 ساعت 10:44

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی مسجدسلیمان معرفی شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان گفت: انجام فعالیت‌های اقتصادی مناسب با هدف جذب درآمدهای غیر شهریه‌ای برای واحدهای دانشگاهی ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا در جلسه‌ای با تجلیل از زحمات ایرج رشیدی معاون سابق اداری مالی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، علیرضا آقابیگی آلوقره به عنوان سرپرست جدید این حوزه معرفی شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در جلسه تکریم و معارفه معاونان اداری مالی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان گفت: با توجه به شرایط موجود در برخی از واحدهای دانشگاهی، برای برون رفت از بحران مالی، چاره‌ای جزء انجام فعالیت‌های اقتصادی مناسب با هدف جذب درآمدهای غیر شهریه‌ای نداریم.

دکتر علیرضا حیدرئی اظهار کرد: «مهم‌ترین مشکل پیش رو در اکثر واحدهای دانشگاهی، مشکلات مالی ناشی از کاهش دانشجو و وابستگی شدید به شهریه است. همه می‌دانیم برای برون رفت از بحران مالی موجود، حرکت به سمت رهایی از وابستگی به شهریه و اقدام به جذب درآمد غیر شهریه‌ای است.»

وی افزود: «هرچند که چند سال گذشته از سوی سازمان مرکزی بخشنامه‌هایی برای جذب درآمدهای غیر شهریه‌ای صادر شده است، اما متاسفانه برخی قوانین موجود، برای ورود جدی به این مقوله برای واحدهای دانشگاهی موانعی ایجاد می‌کند و امکان آزادی کامل را از واحدهای دانشگاهی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی مناسب سلب کرده است که امیدوارم مسئولان امر برای این مساله چاره اندیشی کنند.»

ایرج رشیدی معاون سابق اداری مالی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان هم گفت: «در مدت زمان پذیرش مسئولیت حوزه اداری مالی سعی کردم متعهدانه در راستای اهداف دانشگاه کار کنم و فکر می‌کنم در حد توان این وظیفه را انجام دادم و امروز پیش خدا روسفید هستم. موفقیت‌هایی در این مدت به دست آمد که حاصل تلاش همه همکاران در حوزه اداری مالی و پشتیبانی همه حوزه‌ها است.»

علیرضا آقابیگی آلوقره سرپرست جدید حوزه اداری و مالی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان نیز اظهار کرد: «امیدوارم بتوانم در راستای قانون وظایف محوله را انجام دهم و برای موفقیت دانشگاه با بهره‌مندی از همکاری همه حوزه‌ها، بتوان کارهای خوبی انجام دهیم.»

وی افزود: «بخشی از مشکلات با کنترل هزینه‌ها و حرکت به سمت فعالیت‌های درآمدزا غیر شهریه‌ای برطرف خواهد شد. در این راستا از نظرات همه همکاران به ویژه دکتر رشیدی استقبال می‌کنم و امیدوارم با همفکری و همکاری همه جانبه برای کاهش هزینه‌ها اقدامی جدی صورت پذیرد.»

در ادامه این جلسه حیدرئی با اهدای لوح از زحمات ایرج رشیدی تشکر و با تنفیذ حکم سریرستی حوزه اداری مالی به علیرضا آقابیگی آلوقره، وی را به این سمت منصوب و برای هر دو نفر آرزوی موفقیت کرد.

علیرضا آقابیگی آلوقره دانشجوی دکتری و عضو هیأت علمی گروه مهندسی صنایع این واحد دانشگاهی است که از سال 1383 با دانشگاه همکاری داشته و در این مدت حدود 6 سال مدیریت گروه صنایع بوده و 3 سال هم به عنوان رئیس آموزشکده سما انجام وظیفه کرده است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

راه‌اندازی خط بسته‌بندی گیاهان دارویی ارگانیک

پذیرش بیش از 2 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

اعزام کاروان بهداشت و درمان اربعین به مناطق مرزی غرب و جنوب کشور

آغاز هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

آغاز هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

راه‌اندازی خط بسته‌بندی گیاهان دارویی ارگانیک

پذیرش بیش از 2 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

اعزام کاروان بهداشت و درمان اربعین به مناطق مرزی غرب و جنوب کشور

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه