10296
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 24 اردیبهشت 1397 ساعت 18:03

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در سالن جلسات شهدای مدافع حرم واحد اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اهواز، ابوالفضل شمس رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم که با حضور نماینده اداره کل اطلاعات استان ، روسای واحدهای دانشگاهی و مسئولان حراست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه مبداء تحول و تغییر است گفت: دانشگاه زمانی مبدا تحول خواهد بود که نسلی متخصص ، انقلابی و متعهد را تربیت کند.

وی حراست را جزیی موثر و فرابخش خواند و افزود: حضور دفاتر حراست در کنار روسای واحدهای دانشگاهی، یک اطمینان بخشی برای ارتقای سلامت اداری ، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه است .

شمس تعیین آسیب ها، تهدیدات و فرصت ها را یکی از مهم ترین وظایف مسئولان حراست دانشگاه ها دانست و تاکید کرد : مسئولان حراست با همدلی و همگرایی برای رفع مشکلات و معضلات دانشگاه تلاش کنند.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی حاصل خون گرانبهای شهیدانی است که در دفاع و پیاده کردن آموزه های دینی و اسلامی، از جان خود گذشتند گفت: امروز این انقلاب یک امانت گرانبها و ارزشمند در دستان ماست که حراست و پاسداری از آن در تمام زمینه های امنیتی، فرهنگی، روانی و اقتصادی بر عهده همه اقشار کشور است.

شمس با اشاره به اینکه خوزستان دیار شهیدان است گفت : شهید و شهادت اوج تعالی و رشد انسان است که هر فردی آرزوی رسیدن به آن را دارد.

وی با تاکید به اینکه دانشگاه نیازمند حرکت و جهش به سوی دانشگاه های نسل سوم است گفت: دانشگاه ها با توجه به استعداد و پتانسیل های خود می توانند در اقتصاد و فرهنگ کشور نقش مهمی را ایفا کنند.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی نقش مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی را نیز حائز اهمیت دانست و گفت: سما فرصت و موقعیتی مناسب برای دانشگاه بوده زیراکه آموزش و پرورش نیازمند کمک در همه زمینه های علمی و تربیتی است .

حجت الاسلام فرج اله براتی دبیر هیات امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان نیز در این نشست به اهمیت حراست و امنیت در آیات قرآنی و روایات مختلف اشاره کرد و گفت : در سایه امنیت شاهد رشد و تعالی انسان به سوی کمال خواهیم بود.

دکتر براتی همدلی، هم افزایی و محبت را از ابزار های مهم ایجاد امنیت و آرامش در مجموعه دانشگاهی خواند و گفت: یک پژوهشگر زمانی می تواند کار خود را به خوبی انجام دهد که یک فضای امن و سرشار ازآرامش برای آن فراهم شده باشد.

وی تاکید کرد: زمانی می توان در تولید علم و حمایت از کالاهای ایرانی گام درست را برداریم که مدیران اطمینان خاطر روانی و جسمی را داشته باشند که این وظیفه بر عهده مسئولان حراست های دانشگاه است .

رئیس واحد اهواز به ارائه گزارشی از وضیت آموزشی، علمی و فرهنگی واحدهای دانشگاهی استان خوزستان نیز پرداخت.

حجت الاسلام عبدالباری جوانمردزاده رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان نیز هدف از تاسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی را تربیت نسل تراز اول انقلاب اسلامی خواند و گفت: بنا بر گفته دکتر ولایتی رئیس هیات موسس دانشگاه ، دانشگاه آزاد اسلامی باید انتخاب اول دانشجویان و خانواده های آنان باشد که نیاز است برنامه ریزی لازم در این خصوص صورت گیرد.

در ادامه این نشست جعفر حسین پور مدیرکل سابق حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز به ارائه گزارشی از فعالیت های خود پرداخت، سپس سید موسی موسوی مدیر جدید این مرکز نیز برنامه های آینده خود را اعلام کرد.

در پایان این نشست، با اهدای لوح سپاس و یک جلد قرآن کریم از زحمات و خدمات 30 ماهه جعفر حسین پور به عنوان مدیرکل سابق حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز قدردانی و سید موسی موسی به عنوان مدیرکل جدید این مرکز معرفی شد .

پیش از این نشست، رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی به همراه روسای واحدهای دانشگاهی استان خوزستان با حضور بر مزار دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز و اهدای تاج گل، یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

راه‌اندازی خط بسته‌بندی گیاهان دارویی ارگانیک

پذیرش بیش از 2 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

آغاز هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

آغاز هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

راه‌اندازی خط بسته‌بندی گیاهان دارویی ارگانیک

پذیرش بیش از 2 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه