شنبه  03  فروردین  1398
دوشنبه , 27 فروردین 1397 ساعت 16:23

به میزبانی واحد اهواز؛

سمینار آشنایی با مفاهیم آموزشی ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد

هشتمین سمینار و کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم آموزشی ایمنی و آتش‌نشانی ویژه مسئولان نهاد ایمنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های خوزستان و ایلام به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شد .

به گزارش خبرنگار آنا از اهواز، حجت الاسلام دکتر فرج الله براتی دبیر هیات امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان در این سمینار با بیان اینکه امنیت و ایمنی مایه آرامش جامعه است به بیان اهمیت مقوله ایمنی در روایات و احادیث پرداخت و گفت: اگر برای انسان همه امکانات و تجهیزات مهیا باشد، ولی امنیت و ایمنی لازم تامین نشود، زندگی او به خطر می افتد.

وی با اشاره به آیه 55 سوره لقمان، آرمانی ترین زندگی در قرآن را زندگی بهشتی عنوان کرد و افزود: در این نوع زندگی ایمنی مورد توجه قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان خواستار همگانی شدن آموزش های ایمنی در جامعه شد و ایجاد ایمنی در ناگواری های زندگی، سختی های کاری و گرفتاری های اجتماعی را از مباحث مهم جامعه خواند.

معاون حفاظت فیزیکی مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با بیان این مطلب که امروز سلامت و امنیت دو مقوله مهم و اساسی هستند گفت: استفاده از روش های نوین و به روز می تواند از بروز بسیاری از اتفاقات و حوادث جلوگیری کند.

حسن خوید هدف از برگزاری این نوع سمینارها را افزایش سطح آگاهی و تخصصی و آشنایی با روش های نوین ایمنی خواند .

خوید افزود: در سال های اخیر مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی به صورت تخصصی در حوزه های دانشگاهی وارد شده و براین اساس نظر و پیشنهادات خود را مطرح می کند.

معاون حفاظت فیزیکی مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش نظارت و بررسی وضعیت ایمنی در واحدهای دانشگاهی کشور خبر داد و گفت: چک لیست های برای بررسی و نظارت ایمنی در ساختمان ها و فضاهای دانشگاهی در اختیارنیروهای حفاظت قرار می گیرد.

نصرت الله پولادوند معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز نیز در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش های ایمنی در ارتقای امنیت روانی و جسمی جامعه گفت: دستور العمل های ایمنی و پیشگیری از حوادث برای مالکان تهیه شده است و در اختیار کسانی که قصد ساخت و ساز دارند، قرار می گیرد، ولی متاسفانه مالکان به این دستور العمل ها بی توجه هستند.

وی به افزایش حوادث و اتفاقات ناگوار در شهر اهواز اشاره و تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی و آموزش همگانی به همراه ایمن سازی منازل و فضاهای کاری ضروری است.

هشتمین سمینار و کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم آموزشی ایمنی و آتش نشانی ویژه مسئولان نهاد ایمنی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان های خوزستان و ایلام به مدت سه روز به همراه کارگاه آموزشی با همکاری مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری اهواز در واحد اهوازدر حال برگزاری است.

برگزاری مراسم لحظه تحویل سال نو در جوار قبور مطهر ۵ شهید گمنام

مشمولان غایب زیر پوشش کمیته امداد تخفیف ۷۰ درصدی دریافت می‌کنند

تجلیل از بازنشستگان و کارکنان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

دبیر سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری منصوب شد

برگزاری مراسم لحظه تحویل سال نو در جوار قبور مطهر ۵ شهید گمنام

تجلیل از بازنشستگان و کارکنان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

دبیر سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری منصوب شد

مشمولان غایب زیر پوشش کمیته امداد تخفیف ۷۰ درصدی دریافت می‌کنند