430025
دوشنبه  30  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 27 فروردین 1397 ساعت 16:10

تشریح فعالیت‌های بسیج دانشجویی واحد شوشتر در سال تحصیلی 97-96

برگزاری اردوهای جهادی و ارائه خدمات به مردم مناطق محروم بخشی از فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر در سال تحصیلی 97-96 بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی واحد شوشتر در سال 1382 به صورت رسمی راه‌اندازی شد و اکنون بعد از گذشت 15 سال به عنوان یکی تأثیرگذارترین تشکل‌های دانشجویی استان خوزستان است.

این تشکل دانشجویی با فعالیت گسترده خود در همه ابعاد علمی، فرهنگی، سیاسی و صنفی زمینه شکوفایی موثر استعدادهای دانشجویان واحد شوشتر را فراهم کرده است و به دنبال رشد و پیشرفت دانشجو و دانشگاه و انجام وظیفه آنها تا دستیابی به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی به معنای واقعی کلمه است.

در سال تحصیلی 96-97 برنامه‌های مختلفی از سوی بسیج دانشجویی واحد شوشتر اجرا شد؛ از جمله این برنامه‌ها می‌توان برگزاری اردوی جهادی برادران در روستای ابگرمک علیا و اردوی جهادی خواهران در روستای باستیه شوشتر، آغاز احداث یک مدرسه کودکان در این روستاها و ساخت یک باب خانه محروم در بخش عمرانی شامل عملیات، پی ریزی ساختمان، بتن ریزی شناژ کف و آجرکاری را نام برد.

برگزاری حلقه‌های بصیرتی و معرفتی برای دانشجویان، برگزاری مراسم ادعیه و یادواره شهدا برای دانشجویان، تجلیل از دانشجویان برگزیده در اردو، دانشجوی اخلاق، خاطره نویسی توسط دانشجویان شرکت کننده، اهدای الزامات تحصیلی از قبیل لوازم التحریر به دانش آموزان و سال اولی‌ها، ارتباط با نوجوانان کم سن روستا و برگزاری برنامه‌های مختلف مانند مسابقات ورزشی و کلاس‌های آموزشی از جمله برنامه‌های فرهنگی بسیج دانشجویی واحد شوشتر بوده است.

برگزاری کلاس‌های آموزشی و فرهنگی تربیتی در زمینه‌های مختلف، کلاس آموزش کاردستی و آشنایی با شهدای شاخص، کلاس آموزش کیف دوزی، برگزاری جشن تکلیف دختران 9 و 10 ساله روستا نیز از جمله برنامه‌های گروه جهادی خواهران در سال تحصیلی 97-96 بود.

دیدار اعضای بسیج دانشجویی با جانبازان هشت سال دفاع مقدس، قدردانی از مقام گرانقدر جانبازان و ایثارگران و تجدید عهد با همسنگران خود در پیروی از مقام عظمای ولایت و رهپویی راه شهیدان، زیارت قبور شهدا، برپایی عزاداری ایام ماه محرم و شهادت امام حسین(ع) و برپایی خیمه عزا و نمایشگاه‌های مختلف نیز از سوی بسیج واحد شوشتر تدارک و اجرا شد.

اکران دانشجویی فیلم سینمایی ایستاده در غبار، برپایی همایش علمی، برگزاری اردوهای درون شهری ویژه دانشجویان ورودی جدید، راه‌اندازی دفتر بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی، حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان،‌ اکران فیلم مستند قائم مقام و برپایی مناظره‌های مختلف نیز از جمله برنامه‌های اجرا شده در سال تحصیلی 97-96 بوده است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

راه‌اندازی خط بسته‌بندی گیاهان دارویی ارگانیک

آغاز هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

آغاز هفتمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

راه‌اندازی خط بسته‌بندی گیاهان دارویی ارگانیک

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه