پنجشنبه  30  خرداد  1398
چهارشنبه , 19 دی 1397 ساعت 13:25

مشاور رئیس دانشگاه آزاداسلامی:

نیاز مهم آموزش عالی ورود به دوره‌های عملی‌محور است

مشاور رئیس و مدیرکل مرکز گزینش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نیاز مهم امروز آموزش عالی کشور ورود جدی به دوره‌های عملی‌محور است که کمتر توجه کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ورامین، محمدرضا مردانی صبح امروز در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین و پیشوا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و مدافعان حرم، شهیدان نهضت 15 خرداد پیشوا و ورامین را پیشگام در پیروزی انقلاب و شکل‌گیری نهضت حضرت امام (ره) دانست و گفت: اکنون هم پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، شاهد ایثارگرانی هستیم که در راستای حفظ و کارآمدی نظام با قدرت در عرصه‌های جهاد علمی و سنگرهای اقتصادی و سازندگی تلاش می‌کنند.

وی افزود: پیشوا و ورامین سهم بزرگی در پیروزی انقلاب دارند و در دوران چهل‌سالهٔ انقلاب همواره در دفاع از آرمان‌های امام و نظام پیشگام بوده‌اند و امروز هم مثل گذشته در این مسیر باصلابت ایستاده‌اند و امیدواریم نظام جمهوری اسلامی شرایطی را فراهم کند که در شأن مردم انقلابی این منطقه باشد.

مشاور رئیس و مدیرکل مرکز گزینش و انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی، قدرت علمی را یکی از مؤلفه‌های قدرت برشمرد و خاطرنشان کرد: دانایی‌محوری اساس موفقیت و پیشرفت کشورهاست و پس از 40 سال تحریم و انحصار، لطف خدا و عنایات پروردگار شامل حال ملت ما شده و پرچم جمهوری اسلامی به‌عنوان کانون جبهه مقاومت در دنیا شناخته‌شده است.

مردانی زوال استکبار جهانی را قابل‌لمس دانست و ادامه داد: افق روشنی طبق فرمایش مقام معظم رهبری پیش روی ملت ما است، مشروط بر اینکه تلاش شود و از توانایی‌ها و ظرفیت‌های کشور به‌خوبی استفاده کنیم.

وی  برکات انقلاب اسلامی در روند توسعه آموزش عالی و امکان ادامه تحصیل و پیشرفت در این عرصه را یادآور شد و اظهار کرد: امروز توسعه آموزش عالی نعمت و دستاورد بسیار مهم نظام جمهوری اسلامی است و با افزایش ظرفیت 20 برابری ایجادشده، اصلاً قابل‌مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب نیست و از این بابت باید شکرگزار باشیم.

مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی یکی از چالش‌های آموزش عالی را توجه بیش‌ازحد به دوره‌های نظری دانست و خاطرنشان کرد: نیاز مهم امروز آموزش عالی کشور ورود جدی به دوره‌های عملی‌محور است که کمتر توجه کرده‌ایم و این مطلب باید مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گیرد و به عبارت دیگر الان سونامی پشت کنکور کاملاً شکسته شده و این چالش پشت شغل قرار گرفته است.

مردانی با بیان شعار دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان دانشگاه مسئله‌محور گفت: این دانشگاه در اکثر نقاط کشور پایگاه‌های علمی موفقی ایجاد کرده و از این ظرفیت عظیم باید در راستای رفع نیازهای ملی، منطقه‌ای و محلی استفاده شود و اکنون نگاه دانشگاه به این سمت سوق پیدا کرده است.

وی بر لزوم تشکیل کارگروه‌های اندیشه‌ورز در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت‌های موجود خود تأکید کرد و افزود: نباید فقط  منتظر جهت‌گیری و برنامه‌ریزی دولت باشیم، به‌عنوان نمونه واحد ورامین-پیشوا که متشکل از اعضای هیئت‌ علمی موفقی است، می‌تواند با برقراری تعامل سازنده با مسئولان منطقه‌ای و تشکیل کارگروه‌های اندیشه‌ورزی، نیازها و مزایای نسبی منطقه را شناسایی و براساس مزیت‌های نسبی و شرایط حاکم، امکان مشارکت سازنده را بررسی کند.

مدیرکل مرکز گزینش و انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: امروز در دنیا دانشگاه‌های نسل سوم که دانشگاه کارآفرین هستند، تبدیل به دانشگاه‌های نسل چهارم که مشارکت مستقیم با صنعت دارند شده است و در این سازوکار سازمان‌های بزرگ صنعتی با اندیشمندان با هم مشارکت کرده و در این رویکرد هم نیازهای صنعت تأمین‌شده، هم تولید و اقتصاد رشد کرده و هم روند تولید علم به ثروت اتفاق می‌افتد.

مردانی افزود: باید در عمل، دانشجویی تربیت کنیم که بلافاصله پس از فراغت از تحصیل به کار و اشتغال در حرفه‌ای مشخص بپردازد و اکنون رویکرد دانشگاه حرکت به این سمت است.

وی جهت‌گیری دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگ را تمرکز بر مؤلفه‌های انقلاب و تربیت دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در حوزه علمی نیز کیفیت و ارتقای آن از اولویت‌های اصلی است که روزبه‌روز در حال پیش روی بوده و دانشگاه می‌تواند با رویکرد مهارت‌محوری و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی به کمک صنوف مختلف بیاید.

مدیرکل انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر حاکم‌شدن مدیریت علمی بر پیکره دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: با حضور عناصر برجسته‌ای مثل دکتر ولایتی، دکتر طهرانچی و دکتر آقامیری که هر کدام از دانشمندان بنام و افتخارات کشور محسوب می‌شوند، بستر کار علمی فراهم شده است و بحمدلله در این واحد دانشگاهی هم با حضور مدیریت جوان، انقلابی، پرانرژی و خوش‌فکر و در کنار دوستان خوبی مثل شما قرارگرفته و ان‌شاء‌الله با مدنظر قرار دادن نگاه تحولی، طرح‌های خوبی را شاهد باشیم.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/350931
انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشکین‌شهر

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشکین‌شهر

انسان در جهان شبکه‌ای کنونی نیازمند تربیت دینی است

انسان در جهان شبکه‌ای کنونی نیازمند تربیت دینی است

راه‌اندازی دانشکده داروسازی در پردیس سرآبتاوه دانشگاه آزاد یاسوج

راه‌اندازی دانشکده داروسازی در پردیس سرآبتاوه دانشگاه آزاد یاسوج

لزوم تشکیل بانک ذخیره استعدادها و ایجاد ظرفیت‌ برای پست‌های مدیریتی

لزوم تشکیل بانک ذخیره استعدادها و ایجاد ظرفیت‌ برای پست‌های مدیریتی

انتصاب مدیرکل گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

انتصاب مدیرکل گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر