56341
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 27 اردیبهشت 1397 ساعت 14:15

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران:

دانشگاهیان برای رسیدن به جایگاه مرجعیت علمی تلاش کنند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران بر لزوم تلاش دانشگاهیان برای رسیدن به جایگاه مرجعیت علمی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا با حضور دکتر سید علی ابطحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، کارگاه آموزشی برنامه‌ریزی راهبردی برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ویژه اعضای هیأت رئیسه و شورای برنامه‌ریزی راهبردی دانشکده‌ها و بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در سالن همایش شهید احمدرضا احدی واقع در ساختمان زرگنده برگزار شد.

سید حمید جمال الدینی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در این کارگاه گفت: «همه ما باید طرفدار افراطی اما معقول و منطقی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران باشیم و در رسیدن به اهداف آن همگام باشیم.»

جمال الدینی افزود: «در پیشبرد اهداف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه نگاه تک‌بخشی و منیت جایگاهی ندارد. باید ذهن و فهم مشترک ساخت و من را به ما تبدیل کرد. مهمترین مولفه‌های سرمایه اجتماعی مشارکت، اعتماد و پیوستگی است. در راستای اعتماد باید شفافیت داشته باشیم. همبستگی ما خوب است ولی پیوستگی نداریم؛ پیوستگی را همچون همبستگی باید تقویت کرد تا با مشارکت همه ذینفعان در ارتقای وضعیت موجود تلاش کنیم.»

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران تاکید کرد: «نقطه موجود، روزی آرزوی افراد قبل از ما بوده و امروز نقطه صفر حرکت ما و تلاش برای ساختن آرزویی بلندتر است پس باید قدردان همه پیشکسوتان باشیم.»

جمال الدینی با توجه به وظیفه همکاران ستادی تصریح کرد: «نقش ما در جایگاه ستادی تسهیل‌­گری و هماهنگی است. ادبیات حوزه ما تسهیل‌گری است و البته افرادی که به مرجعیت علمی، اجتماعی رسیده‌اند، می‌توانند نقش رهبری سازمانی را هم داشته باشند.»

وی خاطرنشان کرد: «دانشگاه‌های خصوصی دانشگاه‌های تقاضامحور هستند. در این دانشگاه‌ها هزینه‌هایمان توسط شهریه دانشجویان، خیران و شرکت‌های بزرگ اقتصادی تامین می‌شود و بالعکس دانشگاه‌های دولتی که عرضه‌محورند دولت هزینه را تامین می‌کند. در دانشگاه‌های خصوصی با توجه به اینکه هزینه‌ها از سوی دولت تامین نمی‌شود در صورت عدم تلاش در فضای رقابتی فلسفه وجودیمان از بین خواهد رفت. ما باید با نگاه به تقاضای آینده بقای خودمان را برنامه‌ریزی کنیم. باید کاری کنیم که در فضای رقابت دانشگاه برتر، ما را انتخاب کنند و این مهم با برنامه‌ریزی راهبردی ممکن و شدنی است.»

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با توجه به اهمیت مرجعیت علمی اظهار کرد: «همه استادان و دانشجویان این دانشگاه باید برای رفرنس و مرجعیت علمی شدن تلاش کنند چرا که مرجعیت پژوهش و آموزش ما را معنی‌دار می‌کند.»

در این جلسه، امین قاسم بگلو، مدیرکل توسعه آموزش معاونت علوم پزشکی، هنگامه بختیار مدیرکل پژوهش و فناوری معاونت علوم پزشکی، فرهاد ادهمی مقدم مدیرکل توسعه آموزش معاونت علوم پزشکی، حمیدرضا آراسته، عضو هیأت مؤسس انجمن آموزش عالی ایران و رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه خوارزمی، معاونان، رؤسای دانشکده‌ها و بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران حضور داشتند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس منصوب شد

برگزاری کارگاه ارجاع‌دهی مقالات و پایان‌نامه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس

شمارش معکوس دومین استارتاپ ویکند شبکه‌های ارتباطی

استارت‌آپ‌‌ها؛ بذر ایده‌های نو و کارآفرین

ثبت نام بیش از 300 دانش‌آموز در مدارس سما پردیس

فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

اجرای تعزیه در مراسم سوگواره عاشورائیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

عرفان‌های کاذب تهدیدی برای دانشجویان/ ورود به شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری

هدف برگزاری استارت‌آپ ویکند ارتباط ایده‌پردازان و مدیران است

ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود مؤلفه‌های فرهنگی در سما

استارت‌آپ‌‌ها؛ بذر ایده‌های نو و کارآفرین

شمارش معکوس دومین استارتاپ ویکند شبکه‌های ارتباطی

هدف برگزاری استارت‌آپ ویکند ارتباط ایده‌پردازان و مدیران است

ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود مؤلفه‌های فرهنگی در سما

معرفی ایده‌های برتر استارت‌آپ ویکند شبکه‌های ارتباطی و حمل و نقلی

بازار اشتغال به توانمندی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نیاز دارد

امکان استفاده دانشجویان رودهن از مخزن 150 هزار کتاب

اجرای تعزیه در مراسم سوگواره عاشورائیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

عرفان‌های کاذب تهدیدی برای دانشجویان/ ورود به شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری

برگزاری سمینار دانشجو و موفقیت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه