272806
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 09:20

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واحد تهران جنوب:

هدف واقعی انقلاب ایران آزادکردن ملت‌ها از یوغ بندگی است/ اکثر حکومت‌های عربی دیکتاتوری هستند

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد که هدف واقعی انقلاب اسلامی ایران آزادسازی ملت های عربی و اسلامی از یوغ بندگی و رساندن آنان به جایگاه واقعی‌شان است.

به گزارش خبرنگار آنا، ناصر ابوشریف در نشست تخصصی محور مقاومت که عصر دیروز در محل مجتمع فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد با اشاره به بعثت انبیا و امامت گفت: سنت های الهی هرگز تغییر نمی کند. موضوع و هدف رسالت اسلامی، آزادی انسان از بندگی و رساندن انسان به سعادت و خوشبختی دنیوی و اخروی است.

‎وی با توجه به موضوع آزادی و آزادگی انسان در دین مبین اسلام افزود: باید بگویم که بزرگترین مانع آزادی انسان ها، قدرت طلبی و سلطه طلبی حاکمان نامشروع است. به همین دلیل وقتی امام حسین (ع) قیام کرد، حکومتی که یزید بر آن مستولی شده بود با مشکلاتی مواجه شد چراکه یزید به زور شمشیر این حکومت را عهده دار شده بود و این وضعیت موجود کشورهای عربی است، اکثر حکومت های عربی دیکتاتوری هستند و بر اساس انتخابات به صحنه نیامدند مانند کشور عربستان سعودی که یک پادشاه می رود و پادشاه دیگری می آید.

‎ابوشریف بیان کرد: آنچه که امروز در عربستان سعودی شاهد آن هستیم، چیزی بدتر از گذشته است، چرا که حاکم امروز عربستان با قدرت داخلی و فشارهای خارجی به میدان آمده است. به ویژه با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی. این همان مشکل استبداد است که ما در جهان عرب با آن مواجه هستیم. در جهان عرب و اینگونه کشورها با شهروندان خود به مانند گروگان رفتار می شود.

‎وی با اشاره به نقش و تاثیر انقلاب اسلامی بر کشورهای منطقه افزود: هدف واقعی انقلاب اسلامی ایران آزادی ملت های عربی و اسلامی از یوغ بندگی و رساندن آنان به جایگاه واقعیشان است. قیام و انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به خاطر مقام و منصب نبود بلکه به دلیل آزادی امت اسلامی از بندگی مقام های حاکم و سلطه گران و دشمنان خارجی بود تا آنان را در مسیر صحیح و آزادی قرار دهد.

‎نماینده جنبش جهاد اسلامی با توجه به سخنان امام خمینی(ره) در خصوص آمریکا گفت: آمریکا دشمن شماره یک جهان اسلام و پایگاه اصلی آن رژیم صهیونیستی است که دیروز با انتقال سفارت خود ماهیت رابطه بین آن رژیم غاصب و خود را بیش از پیش مشخص کرد. به همین دلیل تشخیص حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران کاملا صحیح بود وقتی که آمریکا را شیطان بزرگ و اسرائیل را شیطان کوچک نامید.

وی خاطرنشان کرد: ‎به همین دلیل به شما عزیزان می گویم بدون مقابله با این شیطان ها هرگز آزادی میسر نخواهد بود چرا که کاملا مشخص است که انقلاب اسلامی ایران برای آزادسازی ایران، مردم ایران و مردم منطقه به صحنه آمده و در این راه پیروز شده است.

‎ابوشریف با اشاره به دشمنی‌ها و رویکرد خصومت آمیز حکومت ها با انقلاب اسلامی بویژه آمریکا گفت: انقلاب اسلامی به حمایت و دفاع از مظلومان تاکید دارد و هدف آزادی مردم از یوغ بندگی مستبدان است و به همین دلیل دشمن نظام های استبدادی در منطقه شده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: ‎دشمنان جمهوری اسلامی ایران هر روز در فکر توطئه برای این کشور هستند. از جنگ 8 ساله گرفته تا که آخرین آن پرونده اتمی ایران و تحریم های آمریکا علیه این کشور، اما به شما تاکید کنم که این آخرین توطئه نخواهد بود و تا زمانی که این مستبدان و این رژیم های مستبد حاکمند و ادامه دارند دشمنی آن ها نیز ادامه دارد و این توطئه ها نیز ادامه خواهد داشت.

‎وی به شهادت رساندن شیخ نمر باقرالنمر و جمعی از شیعیان عربستان توسط رژیم آل سعود اشاره کرد و افزود: آل سعود شیخ نمر را به شهادت رساند چرا که او آزادی خواه و یکی از داعیه داران آزادی در عربستان سعودی بود. او فرد مسلحی نبود اما به این دلیل که آزادی خواه بود با رژیم عربستان مشکل پیدا کرد و رژیم عربستان کسی را که حرف از آزادی بزند دشمن خود تلقی می کند.

‎ابوشریف با اشاره به دشمنی عربستان با جنبش حماس گفت: البته فقط شیخ نمر نیست بلکه آنان جنبش حماس را نیز دشمن استراتژیک خود می دانند و این صحبتی بود که وزیر امور خارجه عربستان به وضوح آن را بیان کرد. عربستان سعودی حتی جهاد اسلامی را دشمن خود می داند و رژیم صهیونیستی را دوست خود؛ ‎فکر کنید و ببنید وضع به کجا رسیده است! ‎در حالی که جهاد اسلامی (حماس) تا به حال به سمت عربستان حتی یک موشک هم شلیک نکرده اما با این وجود عربستان درصدد حذف این گروه اسلامی است.

‎وی با طرح اسن سوال که دشمنی عربستان سعودی با حزب الله لبنان به چه دلیل است؟ ‎افزود: دشمنی عربستان به دلیل این است که حزب الله لبنان آزادی خواه است. مشکل دیگر آنان با اخوان المسلمین است. امارات، عربستان سعودی یا بحرین با اخوان المسلمین مخالفند. ‎به دلیل اینکه اخوان المسلمین حرکتی است که قادر به ایجاد تغییر، اصلاح و آزادی در جهان عرب است و به همین دلیل به دشمن این رژیم های استبدادی تبدیل شده است. رژیم های استبدادی از هرگونه اصلاح، تغییر در جهان عرب و جهان اسلامی هراس دارند و از آن متنفر هستند.

ابوشریف با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، گفت: روزهای گذشته شاهد انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس بودیم. یهودی سازی قدس به شکلی کاملا آشکار و با شدت ادامه دارد و در حال انجام است. قدس یکی از برجسته ترین اماکن دینی و قرآنی است. متاسفانه هیچ کشور عربی انتقال سفارت را محکوم نکرد و این در شرایط حساس کنونی جهان اسلام جای تاسف دارد.

‎وی با اشاره به وعده الهی در پیروزی امت اسلامی بر سلطه کفار بیان کرد: کسانی که در مسیر و راه حق قرار دارند در نهایت پیروز خواهند شد و ما بر اساس سوره اسراء به این موضوع معتقدیم که این وعده الهی است همان وعده ای که خداوند فرموده و اسرائیل را نابود خواهیم کرد. ‎این وعده الهی است که حتما محقق خواهد شد.

نشست تخصصی محور مقاومت عصر روز گذشته با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی گل محمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر محمد کهندل معاون دانشجویی و فرهنگی و جمعی از مسئولان و دانشجویان واحد تهران جنوب برگزار شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس منصوب شد

شمارش معکوس دومین استارتاپ ویکند شبکه‌های ارتباطی

استارت‌آپ‌‌ها؛ بذر ایده‌های نو و کارآفرین

ثبت نام بیش از 300 دانش‌آموز در مدارس سما پردیس

فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

اجرای تعزیه در مراسم سوگواره عاشورائیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

عرفان‌های کاذب تهدیدی برای دانشجویان/ ورود به شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری

هدف برگزاری استارت‌آپ ویکند ارتباط ایده‌پردازان و مدیران است

ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود مؤلفه‌های فرهنگی در سما

معرفی ایده‌های برتر استارت‌آپ ویکند شبکه‌های ارتباطی و حمل و نقلی

استارت‌آپ‌‌ها؛ بذر ایده‌های نو و کارآفرین

شمارش معکوس دومین استارتاپ ویکند شبکه‌های ارتباطی

هدف برگزاری استارت‌آپ ویکند ارتباط ایده‌پردازان و مدیران است

ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود مؤلفه‌های فرهنگی در سما

معرفی ایده‌های برتر استارت‌آپ ویکند شبکه‌های ارتباطی و حمل و نقلی

بازار اشتغال به توانمندی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نیاز دارد

امکان استفاده دانشجویان رودهن از مخزن 150 هزار کتاب

اجرای تعزیه در مراسم سوگواره عاشورائیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

عرفان‌های کاذب تهدیدی برای دانشجویان/ ورود به شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری

برگزاری سمینار دانشجو و موفقیت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه