118708
شنبه  24  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 09:49

از دقایقی پیش؛

نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران آغاز به کار کرد

نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران از دقایقی پیش در سالن همایش‌های بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران از سوی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی و با همکاری دانشگاه های آکسفورد و کمبریج و پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با استتقبال پرشور دانشجویان پزشکی و اعضای هیات علمی از صبح امروز آغاز به کار کرد.

امروز 28 فروردین جاری در مقدمه برگزاری این همایش یک دوره یکروزه آموزشی برای رزیدنت ها، فلوها و همه پزشکان علاقه مند جهان با موضوع بیماری های مغز و اعصاب، عفونی و گرمسیری و غدد و اطفال ارائه می شود که شرکت کنندگان در پایان، گواهی شرکت از دانشگاه آکسفورد دریافت می کنند.

جلسه تخصصی آموزش و پرسش و پاسخ این همایش با استادان پزشکی دانشگاه های آکسفورد و کمبریج، امروز برگزار می شود و تا بعد از ظهر ادامه دارد.

بیش از 20 تن از استادان عالی‌رتبه دانشگاه های آکسفورد و کمبریج و دانشگاه های کشورمان در این همایش سخنرانی می کنند.

ادامه همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک در ایران ۲۹-۳۱ فروردین در سالن همایش‌های بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی علوم پزشکی تهران با حضور استادان برجسته پزشکی دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج برگزار می‌شود. این همایش برای گروه های هدف شامل متخصصان داخلی، غدد، مغز و اعصاب، عفونی و سم شناسی و علاقه مندان بوده و امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت دارد.

به گزارش آنا، پزشکی آکادمیک بخشی از علم طب است که در آن پزشکان بیشتر به تحقیق و آموزش می پردازند. این پزشکان گرچه بخش کمتری از جامعه پزشکی را در جهان تشکیل می دهند اما اکثر کشفیات و نوآوری ها مرهون تلاش های آنان است.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از معدود دانشگاه های کشور که همچنان رشته های پزشکی را در کنار دیگر رشته های علوم آموزش می دهد و همه خدمات تشخیصی و درمانی آن در راستای آموزش و تحقیق است، برای اولین بار در کشور همایش بین المللی پزشکی آکادمیک را برگزار می کند.

از آنجا که سیاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای کیفی دانشگاه بویژه در زمینه علوم پزشکی است، این همایش با همکاری اساتید برجسته دانشگاه های اکسفورد و کمبریج برنامه ریزی شده و با حضور آنان اجرا می شود. در میان اساتید مدعو، پروفسور دیوید وارل و پروفسور تیموتی کاکس نویسندگان درسنامه پزشکی دانشگاه اکسفورد هستند. رئیس بخش داخلی و بخش مغز و اعصاب دانشگاه اکسفورد و رئیس موسسه خیریه ولکام که بزرگترین موسسه غیر دولتی حامی تحقیقات پزشکی در جهان است نیز در این همایش سخنرانی می کنند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه