283455
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 19 آبان 1396 ساعت 09:31

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب تاکید کرد:

استفاده از فناوری‌های نوین در گردشگری/ تدریس و ترویج رفتارهای مشتری‌مدار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب تاکید کرد که باید از فناوری های نوین در گردشگری استفاده و کمک بگیریم و رفتارهای مشتری‌مدار را ترویج و تدریس کنیم.

به گزارش خبرنگار آنا، پروین داداندیش به همراه جمعی از مسئولان دانشگاه در مراسمی که به مناسبت توجه به گردشگری در این واحد دانشگاهی برگزار شده بود حضور پیدا کرد و به ایراد سخن پرداخت.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «با توجه به شرایط منطقه، پنجره ای بی بدیل برای توسعه و پیشرفت و رشد ملی در کشور باز شده است که البته خیلی ها دوست دارند اینها را نادیده گرفته و همه را ناامید کنند و بگویند هیچ اتفاقی نمی افتد ولی مطالعات داخلی و خارجی نسبت به آینده ایران بسیار امیدوارکننده و حاکی از آن است که ایران ظرفیت تبدیل شدن به یکی از 20 قدرت دنیا را دارد. یعنی در آینده ایران می تواند جزء 10 یا 20 کشور قدرتمند دنیا باشد.»

داداندیش افزود: «پس با این ظرفیت های موجود باید به خوبی از آن استفاده کنیم و بدانیم ما فرصتی برای توسعه و پیشرفت کشور داریم و خیلی زود دیر می شود. بنابراین نسل جوان و نوجوان فرهیخته باید در این عرصه نقش آفرینی کند و کاملاً آگاه باشند و بدانند چه اتفاقاتی در حال وقوع است. به عنوان مثال در باب گردشگری باید بدانند روند گردشگری در دنیا و در ایران چگونه است و چه نقشی را باید ایفا کرد.»

رئیس واحد تهران غرب گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد جدید مسئولان باید به سمت حل مسائل کشور حرکت کند. مقرر شده که هر واحد دانشگاهی در یک حوزه علمی قوی و تبدیل به قطب بشود و نظر من آن است که با پتانسیل های موجود واحد تهران غرب در زمینه گردشگری و هتلداری، این واحد می تواند به یک کانون و قطب گردشگری در استان تهران تبدیل شود.»

مقرر شده که هر واحد دانشگاهی در یک حوزه علمی قوی و تبدیل به قطب بشود و نظر من آن است که با پتانسیل های موجود واحد تهران غرب در زمینه گردشگری و هتلداری، این واحد می تواند به یک کانون و قطب گردشگری در استان تهران تبدیل شود

داداندیش با اشاره به شعری از سهراب سپهری که چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید ادامه داد: «اگر بخواهیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب قطب گردشگری بشود تغییر در رویکردها، تغییر در روش ها و تغییر در رفتارها ضروری است و باید بینش خود را به این صنعت تغییر دهیم و نگاه جدید و نویی به آن داشته باشیم.»

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: «باید رویکرد همکاری را در سطح فعالیت های دیگر واحدهای آموزش عالی در نهادهای عالی و اجرایی کشور نهادینه کنیم و از فعالیت انفرادی به فعالیت گروهی حرکت کنیم.»

رئیس واحد تهران غرب با اشاره به تجربه مدیریت سه سال و نیم در این واحد گفت: «با تغییر نگاه رویکرد مدیریتی در اداره دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با همکاری معاونان وقت علیرغم محدودیت ها و کاستی ها به جایی رسیدیم که کسی باور نمی کرد. مثلا ًدر بحث آموزشی از 23 رشته دانشگاهی به 84 رشته در سطوح کارشناسی، ارشد و دکتری رسیدیم و انجمن های علمی و کانون های دانشجویی و نشریات دانشجویی چندین برابر قبل شد.»

وی ادامه داد: «اگر 3 موضوع برای پیشرفت جمهوری اسلامی وجود داشته باشد که بتوان روی آنها سرمایه گذاری کرد یکی از انها گردشگری است و شرایط به گونه ای است که می خواهیم اقتصاد نفت را به اقتصاد حوزه های مختلف صنعت مثل گردشگری، فرهنگ و هنر انتقال دهیم که در این بین صنعت گردشگری مقام اول را از نظر ما دارد.»

رئیس واحد تهران غرب افزود: «در حوزه گردشگری قدم های خوبی در واحد تهران غرب برداشته شده است. یکی تشکیل کانون دانشجویی گردشگری و هتلداری است که تاکنون اقدامات قابل توجهی را ارائه داده است و به نظر می رسد از ابتکارات اعضای این کانون بتوان در رویداد استارت آپ استفاده کرد. دو شرکت در حوزه گردشگری داریم و امیدواریم تا آخر سال 96 دو یا سه رویداد استارت آپ دیگر برگزار کنیم.»

داداندیش گفت: «در قرن بیستم 5 انقلاب بزرگ در دنیا شناسایی شده که یکی از آنها انقلاب ایران است. انقلاب بزرگی که چه بسا افرادی سعی می کنند آن را کوچک بشمارند و ثمره انقلاب و خون شهدا را پایمال کنند اما آنچه مسلم است این انقلاب را مردم با هدایت رهبر انقلاب انجام دادند.»

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: «اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید به آگاهی برسیم و مسئولیت ها را شناسایی تقسیم کار کنیم و هر کدام گوشه ای از کار را بگیریم و پیش برویم و به این جریان هایی که سعی دارند جوانان و مسئولان را ناامید کنند و در فضای مجازی به دروغ و ریا تبدیل شده توجه نکنیم و باید به این مرحله از آگاهی رسید که برای کشور چه باید کرد و سهم خود را به عنوان استاد و دانشجو مشخص کنیم و ادامه بدهیم.»

رئیس واحد تهران غرب ابراز امیدواری کرد همگام با ارتقای دانش گردشگری مهارت دانشجویان نیز در این زمینه افزایش یابد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر

برگزاری کارگاه ارجاع‌دهی مقالات و پایان‌نامه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس منصوب شد

شمارش معکوس دومین استارتاپ ویکند شبکه‌های ارتباطی

استارت‌آپ‌‌ها؛ بذر ایده‌های نو و کارآفرین

تجلیل از تیم منتخب دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق در لیگ ستارگان بورس

ثبت نام بیش از 300 دانش‌آموز در مدارس سما پردیس

فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

عرفان‌های کاذب تهدیدی برای دانشجویان/ ورود به شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری

هدف برگزاری استارت‌آپ ویکند ارتباط ایده‌پردازان و مدیران است

استارت‌آپ‌‌ها؛ بذر ایده‌های نو و کارآفرین

شمارش معکوس دومین استارتاپ ویکند شبکه‌های ارتباطی

ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود مؤلفه‌های فرهنگی در سما

هدف برگزاری استارت‌آپ ویکند ارتباط ایده‌پردازان و مدیران است

برگزاری سمینار دانشجو و موفقیت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند

اجرای تعزیه در مراسم سوگواره عاشورائیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

عرفان‌های کاذب تهدیدی برای دانشجویان/ ورود به شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری

امکان استفاده دانشجویان رودهن از مخزن 150 هزار کتاب

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس منصوب شد

فعالیت‌های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه