چهارشنبه  05  تیر  1398
دوشنبه , 17 دی 1397 ساعت 13:21

در گفتگو با آنا مطرح شد؛

منع تدریس معلم بوشهری تا اطلاع ثانوی

مدیر آموزش و پرورش بوشهر با اعلام خبر تعلیق معلم بوشهری از تدریس گفت: والدین دانش‌آموز پیش از انتشار ویدئو از اتفاق خبر داشته‌اند و از تعلیق معلم ناراحت هستند.

مرتضی روان‌دوست در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در خصوص حواشی پیرامون کلیپ رفتار نامناسب آموزگار در مدرسه‌ای در بوشهر با یک دانش‌آموز اظهار کرد: این اتفاق زشت افتاده و اکنون در مرحله تحقیقات برای ابلاغ رأی نهایی قرار داریم؛ چراکه ما نمی‌توانیم در خصوص این رخداد رأی قطعی بدهیم. به محض اطلاع از چنین رخدادی، تیمی از اداره آموزش‌و‌پرورش شهرستان به مدرسه اعزام کردیم تا اظهارات دانش‌آموز، خانواده دانش‌آموز، معلم و مسئولان مدرسه را بررسی و ثبت کنند.

وی افزود: اتفاق جالبی که امروز افتاده این استکه ولی دانش‌آموز به‌دلیل اینکه به معلم اجازه کلاس رفتن تا زمانی که پرونده به مراجع ذی‌صلاح ارجاع  شود داده‌ نشده اعتراض داشت و مدعی بود که چرا معلم تعلیق شده است. وی می‌گفت «پسرم با هم‌کلاسی‌اش شوخی داشتند، بیشتر جنبه شوخی و اذیت معلم مدنظرشان بوده است، من در جریان کلیپ بودم و هم‌کلاسی پسرم قرار نبود این کلیپ را پخش کند و مگر چه اتفاقی افتاده است که این همه آن‌را بزرگ کرده‌اید؟». در پاسخ به ایشان گفتیم به‌دلیل اینکه مردم کلیپ را دیده‌اند و جواب می‌خواهند، باید پیگیری می‌کردیم.

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بوشهر ادامه داد: ولی دانش‌آموز می‌گفت که از تعلیق‌شدن معلم ناراحت است و موافق تعلیق کار وی نیست. به هرحال قرار بر این شد که اظهارات خانواده دانش‌آموز به‌صورت مکتوب اخذ شود، شاید روی تصمیم و رأی نهایی در خصوص معلم تأثیر بگذارد؛ اما هنوز نمی‌توان در این زمینه تصمیم قطعی گرفت که چه کسی مقصر است، آیا دانش‌آموز تعمداً دست به چنین کاری زده است یا مسئله دیگری در میان بوده است. در نهایت حتی اگر هم بنابه ادعای خانواده دانش‌آموز، شوخی بوده است، رفتار معلم مناسب نبوده و باید خویشتن‌داری بیشتری از خود نشان می‌داد.

روان‌دوست افزود: به‌عنوان آموزش‌وپرورش این قضیه را به‌طور کامل پیگیری  و مستندات لازم را از خانواده دانش‌آموز، مدیر مدرسه، معلم و خود دانش‌آموز جمع‌آوری کرده و از ورود معلم به مدرسه تا روشن شدن کامل موضوع جلوگیری کردیم تا ببینیم مراجع ذی‌صلاح در خصوص این رخداد رأی را به سود و ضرر چه کسی می‌دهند. مستندات به اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان بوشهر ارسال شده و روال قانونی خود را طی خواهد کرد. یک موضوع دیگر هم دادگستری است که به عنوان مدعی‌العموم می‌تواند به این قضیه ورود کند و هر زمان که نیاز باشد، مستندات را به دادگستری هم ارجاع می‌دهیم.

مدیر آموزش‌وپرورش بوشهر گفت: مدرسه‌ای که این اتفاق در آن رخ داده یک مدرسه غیردولتی است و معلمان به‌صورت نیروی آزاد و غیررسمی البته پس از گزینش در آن فعالیت می‌کنند، معلم مدنظر نیز چنین وضعیتی داشته است، ایشان امسال گزینش شده بود و هر معلمی پس از گزینش مدت یک سال می‌تواند در مدارس فعالیت داشته باشد.

به گزارش آنا، روز گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک معلم بوشهری رفتار نامناسبی با یکی از دانش‌آموزان داشت و پس از آنکه دانش‌آموز بوشهری اقدام به بی‌انضباطی در کلاس می‌کند، معلم با صدای بلند از دانش‌آموز می‌خواهد که کف کلاس بنشیند و پس از امتناع دانش‌آموز از انجام چنین کاری، معلم به زور متوسل شده و دانش‌آموز را روی زمین کلاس می‌نشاند.

انتهای پیام/4103/4062/ن

http://ana.ir/i/350288
تعالی مدیریت مدرسه طرحی برای ارتقای کیفیت است

تعالی مدیریت مدرسه طرحی برای ارتقای کیفیت است

کسب رتبه برتر مجتمع سما در طرح تعالی مدیریت آموزش و پرورش بوشهر

کسب رتبه برتر مجتمع سما در طرح تعالی مدیریت آموزش و پرورش بوشهر

راه‌اندازی پیش‌دبستانی و ابتدایی دخترانه سما در بوشهر

راه‌اندازی پیش‌دبستانی و ابتدایی دخترانه سما در بوشهر

راه‌اندازی هنرستان بهیاری در بوشهر

راه‌اندازی هنرستان بهیاری در بوشهر

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در کمک به استانداردسازی نظام آموزش و پرورش

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در کمک به استانداردسازی نظام آموزش و پرورش

18/10/1397 11:20:20 ب.ظ
نگذارید فیلم برداری و آتو گرفتن باب بشه از تبعات آن قتل و جنایت و اخاذی و تهدید خواهد بود
18/10/1397 01:28:49 ب.ظ
ای کاش معلم های بی کیفیت و آنهایی که بی میل هستنذ به تذریس و درس دادن و تمام علم ،دانش و تجربه وسواد خودشان را منع تدریس می کردند . مخصوصا درمقطع راهنمایی ودبیرستان سراسر کشور وجایشان رامعلم های باعلم ودانش وباتجربه ومتخصص می گیرند و تمام علم ودانش و اطلاعاتشان را دراختیار دانش آموزان قرار می دادند
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر