169068
سه شنبه  27  آذر  1397
دوشنبه , 20 فروردین 1397 ساعت 09:34

معاون آموزشی، دانشجویی، فرهنگی واحد سپیدان:

دانشگاه‌ها در تولید کالای باکیفیت ایرانی ایفای نقش کنند

معاون آموزشی، دانشجویی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان با بیان اینکه دانشگاه‌ها در تولید کالای باکیفیت ایرانی ایفای نقش کنند، گفت: جایگاه دانشگاه فراتر از آن است که صرفاً به خرید کالای ایرانی به عنوان مصرف کننده اکتفا کند.

دکتر احمد مصلی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با تبریک بیست فروردین روز ملی فناوری هسته ای، یادآور عزم ملی و ایمان دانشمندان جوان کشورمان و اقتدار و عظمت ایران اسلامی، اظهار کرد: «دانشگاه‌ها باید به تولید کالای باکیفیت کمک کنند. با توجه به نامگذاری سال ۹۷ به حمایت از تولید ملی لازم است که نقش و وظایف دانشگاه‌ها در این حوزه تبیین و ابلاغ شود.»

وی افزود: «جایگاه دانشگاه فراتر از آن است که صرفا به خرید کالای ایرانی به عنوان یک مصرف کننده اکتفا کند بلکه دانشگاه‌ها باید در زنجیره تولید ارزش و ارتقای کیفیت کالای ایرانی نقش آفرینی کنند. حتی اگر تولید محصولات دانش‌بنیان و ورود مستقیم دانشگاه‌ها به عرصه تولید کالاهای فناورانه را نادیده بگیریم.»

سرپرست حوزه معاونت پژوهش و فناوری واحد سپیدان ادامه داد: «دانشگاه‌ها می توانند با ارائه مشاوره‌های تخصصی به صنایع مختلف و ارائه راهکارهای علمی بر کیفیت محصولات آنان بی‌فزایند. تا زمانی که دو حلقه دانشگاه و صنعت متصل نشوند تولید کالاهای باکیفیت ایرانی که شایسته ملت شریف ایران باشد آنگونه که باید محقق نمی شود.»

این مسئول ادامه داد: «متاسفانه احساس نیاز و اعتماد متقابل میان صنعت و دانشگاه برای تحول در تولید کالاهای فناورانه در سطح گسترده شکل نگرفته که امید است در سال جدید با اقدامات جهادی این امر محقق شود.»

وی خاطرنشان کرد: «روسا، معاونان و استادان واحدهای دانشگاهی نباید در انتظار فرش قرمز صنعتگران یا ابلاغ دستورات مافوق بمانند و در این زمینه باید به شیوه آتش به اختیار عمل کرد.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه