143846
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 21 مرداد 1397 ساعت 11:33

مسابقه کتاب‌خوانی «حکایت عزت» در قم برگزار می‌شود

مسابقه کتاب‌خوانی با عنوان «حکایت عزت» از کتاب «آن بیست و سه نفر» در قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قم، پایگاه بسیج «شهید هدایی» قم در آستانه ۲۶ مرداد مصادف با بیست و هشتمین سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، مسابقه کتاب‌خوانی با عنوان «حکایت عزت» از کتاب «آن بیست و سه نفر» را برگزار می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت کتاب و فرم سوالات مسابقه به پایگاه و مسجد «چهارمردان» قم و یا آدرس hekayatezzat@ در پیام‌رسان‌های «سروش»، «ایتا» و «آی‌گپ» مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۱۹۹۸۴۲۵۱۵ تماس بگیرند.

مهلت پاسخگویی به سوالات از طریق کتبی یا مجازی، ۲۳ مرداد است و از نفرات برتر این مسابقه در مراسمی که پنج‌شنبه ۲۵ مرداد بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد «چهارمردان» برگزار می‌شود، تجلیل خواهد شد.

کتاب «آن بیست و سه نفر» روایتی است از ۲۳ رزمنده اسیر نوجوان ایرانی که اکثراً از تیپ «ثارالله» کرمان بودند. این رزمندگان در اردیبهشت‌ سال ۱۳۶۱ در مرحله مقدماتی عملیات «بیت‌المقدس» به اسارت دشمن در آمدند.

رژیم بعثی صدام پس از آگاهی از موضوع اسارت نوجوانان ایرانی و برای جبران شکست سنگین خود در «خرمشهر»، سعی می‌کند از این ماجرا سوءاستفاده و به نفع خود بهره‌برداری تبلیغاتی کند که دستور می‌دهد تا آنان را از بقیه اسرا جدا کنند و به کاخ وی بیاورند.

در دیداری که این نوجوانان با «صدام» داشتند، وی به زعم خود تلاش می‌کند تا با آنان احساس همدردی کند و به دختر کوچکش «حلا» می‌گوید که شاخه گل‌هایی را به آنان بدهد و بعد عکس یادگاری می‌گیرد و می‌گوید که به‌زودی با موافقت کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آنان را به ایران برمی‌گرداند.

رژیم بعث پس از این ماجرا فیلم‌ها و عکس‌هایی از اسرا منتشر می‌کند و در تیتر روزنامه‌های عراق، جمله معروف صدام را می‌نویسند: «کل اطفال العالم اطفالنا» همه بچه‌های دنیا بچه‌های ما هستند.

این ۲۳ نوجوان رزمنده اعتصاب غذا می‌کنند تا به جمع دیگر اسرای ایرانی بازگردند؛ آنان در نهایت پس از اتفاقات زیادی به خواسته خود می‌رسند و تا روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ در اسارت می‌مانند.

کتاب «آن بیست و سه نفر» خاطرات خودنوشت «احمد یوسف‌زاده» یکی از این رزمندگان است که ماه‌های نخست اسارت را روایت می‌کند؛ این کتاب از سوی مقام معظم رهبری تقریظ شده است.

انتهای پیام/4062

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

کمالی‌زاده شهردار کرج شد

5 میلیون صافی دیالیز در کشور نیاز است

رویکرد برنامه‌محوری در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اجرا شود

رویکرد برنامه‌محوری در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اجرا شود

5 میلیون صافی دیالیز در کشور نیاز است

کمالی‌زاده شهردار کرج شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه