252837
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 19 مرداد 1397 ساعت 20:38

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمنان انقلاب‌ اسلامی نتوانسته‌اند محور مقاومت را شکست دهند

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان انقلاب‌ اسلامی در جنگ‌های متعدد نتوانسته‌اند محور مقاومت را شکست دهند و نمونه آن هجوم آمریکا به افغانستان و عراق بود ولی این کشور که مدعی ابر‌قدرتی در جهان است بعد از ۱۶سال با تلفات زیاد مجبور به عقب‌نشینی شد و به غیر از بی‌اعتباری دستاوردی نداشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرج، سردار اسماعیل قاآنی در اجلاسیه سالانه شهدای مقاومت استان البرز که عصر امروز در سالن شهدای کمالشهر برگزار شد، با گرامیداشت روز مقاومت، اظهار کرد: مصادف با سالروز پیروزی مقاومت حزب‌الله لبنان بر رژیم‌صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ هستیم که این ظفر‌ها نشأت گرفته از روحیه مقاومت است.

جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی استقامت و مقاومت در برابر دشمنان را از ابزارهای الهی برای مقابله با مستکبران قلمداد کرد و افزود: فرهنگ اسلام و شیعه با مقاومت در جهان فراگیر شده است و فشار و تحریم‌ها هیچ‌وقت نتوانسته مقاومت را شکست دهد.

وی با تاکید بر اینکه مدافعان حرم ولایت ۴۰ سال در مقابل شرارت‌های آمریکا و رژیم‌صهیونیستی دوام آورده و در هشت سال دفاع مقدس، فشارهای اقتصادی و تحریم مقاومت کرده‌اند، تصریح کرد: ملت ایران درس عزت و کرامت را به تمام ملل جهان آموخته و مقاومت نقش بسیار تعیین‌ کننده‌ای در این دستاورد بزرگ داشته است و اصل اساسی این جریان را باید به ایستادگی امام حسین(ع) در کربلا دانست.

قاآنی ادامه داد: دشمنان انقلاب‌اسلامی در جنگ‌های متعدد نتوانستند محور مقاومت را شکست دهند و نمونه آن هجوم دولت آمریکا به افغانستان و عراق بود ولی این کشور که مدعی ابر‌قدرتی در جهان است بعد از ۱۶ سال با تلفات بسیاری مجبور به عقب‌نشینی شدند و به غیر از بی‌اعتباری دستاوردی برای آن‌ها وجود نداشت.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا قبل از حمله به عراق، تمام مسئولان این کشور را جمع کرده و وظیفه آن‌ها را تعیین کرده بود ولی با این وجود پس از سال‌ها هیچ دستاوردی برای آنان نداشت، گفت: چند وقت قبل نماینده‌ای به ایران آمد و گفت که شما واسطه شوید تا گروه‌های مقاومت عراق به نیروهای نظامی آمریکا حمله نکنند و خود آمریکا از عراق خارج خواهد شد.

جانشین سردار سلیمانی ارزش کار شهدای مدافع حرم برای رسیدن به این جایگاه رفیع را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: خانواده شهدای مدافع حرم ادامه‌دهنده این مسیر نورانی و ارزشمند هستند.

انتهای پیام/4077

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

کمالی‌زاده شهردار کرج شد

5 میلیون صافی دیالیز در کشور نیاز است

رویکرد برنامه‌محوری در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اجرا شود

رویکرد برنامه‌محوری در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اجرا شود

5 میلیون صافی دیالیز در کشور نیاز است

کمالی‌زاده شهردار کرج شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه