سه شنبه  28  اسفند  1397
چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 11:58

در جلسه شورای دانشگاه صورت گرفت؛

امضای توافق‌نامه برنامه‌های عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی با استان‌های قزوین و اصفهان

توافق‌نامه برنامه‌های عملیاتی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به صورت نمادین با روسای دانشگاه آزاد در استان قزوین و اصفهان به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در نخستین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی (از دور جدید) که با حضور معاونان دانشگاه و روسای مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه واحد و متحد است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی را همواره به صورت یک مجموعه واحد می‌بینیم و اینگونه نیست که این دانشگاه مجمع‌الجزایری و ملوک‌الطوایفی اداره شود. استان‌ها باید به صورت یکپارچه واحدهای خود را مدیریت کرده و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی هم واحدها و مراکز دانشگاهی را به صورت یکپارچه مدیریت کند.

دکتر فرهاد رهبر با اشاره به برنامه‌های عملیاتی این دانشگاه در سال 97 اظهار کرد: تا 15 اردیبهشت به معاونت‌ها مهلت داده‌ بودیم که با هماهنگی استان‌ها برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، ورزشی، علوم پزشکی و... را تدوین کنند تا تبدیل به برنامه‌های اقدام و عمل در سال 97 شود.

وی افزود: با توجه به این موضوع، توافق‌نامه برنامه‌های عملیاتی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با روسای استان‌ها به امضا خواهد رسید تا همه متعهد به اجرای این برنامه‌ها شوند. اعتقاد بنده این است که اگر یک خط برنامه نوشتیم، باید همه توان خود را برای اجرایی شدن آن به کار بگیریم و همزمان سراغ برنامه‌های دیگر نرویم.

رهبر با بیان اینکه برنامه‌های سال 97 را براساس شاخص‌های تعیین‌ شده در استان‌ها عملیاتی می‌کنیم، گفت: یکی از محورهایی که زمان بررسی بودجه سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنا بر آن تاکید شد، درآمدزایی از محل‌های غیرشهریه‌ای بود که این موضوع یکی از ماموریت‌های ویژه معاونت پژوهش و فناوری است تا بتواند از محل برنامه‌های اقتصاد دانش بنیان، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت، آموزش‌های حرفه‌ای و... درآمدزایی کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: برای نظارت بر تدوین و اجرای برنامه‌های عملیاتی واحدها قرار است بنده و معاونان دانشگاه پس از پایان ماه مبارک رمضان به همان شیوه که در اواخر سال گذشته برای بررسی بودجه پیشنهادی به استان‌ها سفر می‌کردیم، با حضور در مراکز استان طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی واحدها بویژه در حوزه درآمدزایی غیرشهریه‌ای را بررسی کنیم.

به گزارش آنا، پس از سخنان فرهاد رهبر، توافق‌نامه برنامه‌های عملیاتی معاونت پژوهش و فناوری به صورت نمادین با روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین و اصفهان به امضا رسید. این توافق‌نامه قرار است بین همه معاونت‌های دانشگاه آزاد اسلامی با روسای واحدهای استانی منعقد شود.

شیوه علوی، نیاز مدیریتی کشور/ دستگاه قضا دست فاسدان را کوتاه کند

البرز استانی توانمند در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی

البرز برای استقبال از مسافران نوروزی مهیاست

مسئولان از اطلاعات حوزه کاری خود سوء‌استفاده نکنند

تمهیداتی برای پیشگیری از جرائم نوروزی

تمهیداتی برای پیشگیری از جرائم نوروزی

البرز برای استقبال از مسافران نوروزی مهیاست

شیوه علوی، نیاز مدیریتی کشور/ دستگاه قضا دست فاسدان را کوتاه کند

مسئولان از اطلاعات حوزه کاری خود سوء‌استفاده نکنند

البرز استانی توانمند در جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی