سه شنبه  04  تیر  1398
چهارشنبه , 17 آذر 1395 ساعت 17:35

همراه و همگام با دانشجویان در آذر/ 127

برگزاری نشست صمیمانه هیات رئیسه واحد کرج با دانشجویان به‌مناسبت روز دانشجو

رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در نشستی صمیمانه با دانشجویان، در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشکده فنی و مهندسی به بحث و گفتگو نشستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس واحد کرج در این دیدار با تبریک روز دانشجو، 16 آذر را روز شهادت دانشجویانی که همواره صدای آزاد اندیشی، عدالت‌خواهی، وطن‌دوستی و استکبارستیزی ملت بوده‌اند، عنوان کرد.

دکتر بهروز میرزا گفت: «نقش دانشجو یک نقش تاثیرگذار و کلیدی در همه جوامع است و در تمام دنیا دانشجو را صاحب فکر و اندیشه نو دانسته و در تحولات اجتماعی، قشری پیشرو و پیشگام می‌دانند.»

وی با توجه به حضور چشم‌گیر دانشجویان در صحنه‌های دفاع مقدس به عنوان فرماندهان نیروهای دفاعی، اظهار کرد: «این حضور تا امروز ادامه دارد و دانشجویان هنوز هم همان نقش‌های کلیدی را در صحنه‌های مختلف اجتماعی، عقیدتی، فرهنگی، علمی و اجرایی کشور بر عهده دارند.»

در این نشست صمیمانه، دانشجویان دغدغه‌های خود را از قبیل میزان شهریه‌ها، کیفیت تدریس برخی از استادان، کیفیت غذای دانشجویی، نحوه ارزیابی دروس از سوی استادان، نحوه کنترل ورود و خروج دانشجویان در دانشگاه، وضعیت حجاب، درب‌های ورود و خروج و ... مطرح کردند و مسئولان حاضر به آنها پاسخ دادند.

پرسش‌هایی درباره رتبه‌های بین‌المللی واحد کرج از سوی دانشجویان مطرح شد که رئیس واحد و معاون پژوهش و فن‌آوری به آن‌ها را پاسخ گفتند.

میرزا در توضیح رتبه‌های بین‌المللی که از سوی واحد کرج کسب شده است، گفت: «سایت‌های اعلام کننده این رتبه‌ها سایت‌های معتبر جهانی هستند که با رصد اطلاعات دانشگاه‌های سراسر دنیا، همچون تعداد مقاله‌های ISI و تعداد ارجاعات به آنها، تعداد طرح‌های پژوهشی استادان و .... بر اساس وزن‌بندی خاص در فرمول‌های ارزیابی قرار داده و سنجش می‌شوند، سپس نتایج اعلام می‌شود.

به گفته رئیس واحد کرج، در این پروسه واحدهای دانشگاهی هیچ نقش و دخالتی ندارند.

http://ana.ir/i/140580
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر