چهارشنبه  26  تیر  1398
سه شنبه , 04 تیر 1398 ساعت 16:16

زمانی خبر داد:

تحصیل بیش از ۳ هزار دانشجو در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور از فعالیت مجدد نمایندگی‌های بین‌الملل غیرفعال دانشگاه و تحصیل بیش از سه هزار دانشجو در مراکز بین‌الملل دانشگاه پیام نور خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه پیام نور، محمدرضا زمانی از افزایش تعداد مراکز و نمایندگی‌های بین‌الملل دانشگاه پیام نور در دیگر کشورها خبر داد و گفت: با افزایش تعداد مراکز و نمایندگی‌های دانشگاه پیام نور اکنون این دانشگاه در بیش از ۴۰ مرکز و نمایندگی مستقر در دیگر کشورها مشغول ارائه خدمات آموزشی به بیش از ۳ هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی افزود: فعالیت مراکز برون‌مرزی در راستای تحقق وظایف تعریف‌شده در اساسنامه دانشگاه و نیز تکالیف مندرج در برنامه ششم توسعه مبنی بر تبدیل دانشگاه پیام نور به هاب بین‌الملل آموزش از دور، صورت می‌گیرد. در این راستا در دو سال گذشته، علاوه بر نمایندگی‌های قبلی دانشگاه در خارج از کشور، نمایندگی‌های جدیدی در کشورهای انگلستان، چین، اوکراین، لبنان، سوریه، کره جنوبی، اتریش، ژاپن، اقلیم کردستان عراق، کانادا، جمهوری خودمختار نخجوان، گرجستان (باتومی)، قبرس و اسلوانی نیز راه‌اندازی شده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به فعالیت دوباره برخی نمایندگی‌های غیرفعال این دانشگاه افزود: فعالیت نمایندگی‌های دانشگاه پیام نور در جمهوری آذربایجان (باکو)، عمان، هندوستان و ترکیه نیز که مدتی با رکود مواجه شده بود، مجدداً آغازشده و اقدام به ارائه خدمات آموزشی به علاقه‌مندان تحصیل در این کشورها کرده‌اند.

زمانی، گسترش روزافزون فعالیت دانشگاه پیام نور در حوزه بین‌الملل را مأموریت ویژه این دانشگاه در راستای مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و هیئت‌امنا دانست و گفت: با توجه به تعیین دانشگاه پیام نور به‌عنوان متولی آموزش از دور، تلاش می‌شود خدمات متنوع و جذاب منطبق با استانداردهای آموزشی، با بهره‌گیری از آموزش‌های ترکیبی، اساتید برجسته، محتوای آموزشی نوشتاری، دیداری و شنیداری و آزمون‌های آنلاین، به دانشجویان در اقصی نقاط دنیا ارائه شود.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر لزوم گسترش دیپلماسی علمی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، از مصوبه آخرین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه پیام نور مبنی بر ایجاد مراکز و نمایندگی‌های جدید دانشگاه در کشور ارمنستان (ایروان)، واحد اقلیم کردستان عراق (در دو شهر اربیل و سلیمانیه) و کشور افغانستان (شهرهای هرات و مزارشریف) خبر داد.

رئیس دانشگاه پیام نور، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی و کوتاه‌مدت را از دیگر برنامه‌های دانشگاه پیام نور در حوزه بین‌الملل عنوان کرد و افزود: در این راستا، مذاکراتی به‌منظور برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی با برخی دانشگاه‌های معتبر خارجی انجام‌شده است. همچنین تفاهم‌نامه‌های اولیه به امضای طرفین رسیده که مطابق آن، در حال اخذ مجوز از شورای گسترش آموزش عالی هستیم.

زمانی ادامه داد: برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت در حوزه برون‌مرزی نیز موردتوجه جدی قرارگرفته و در حال برنامه‌ریزی به‌منظور برگزاری برخی دوره‌ها در حوزه امور حقوقی برای ایرانیان خارج از کشور هستیم.

وی از موافقت وزارت علوم برای صدور مجوز پذیرش دانشجوی بین‌الملل (غیرایرانی) شهریه‌پرداز در برخی مراکز دانشگاه در داخل کشور خبر داد و اظهار کرد: این مجوز در حال حاضر برای دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب صادرشده و این مرکز از ابتدای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در تمامی رشته‌های دایر در دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشجوی بین‌الملل شهریه‌پرداز جذب خواهد کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور تصریح کرد: رایزنی با مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت متبوع به‌منظور اخذ مجوز پذیرش این‌گونه دانشجویان در سایر مراکز دانشگاهی داخل کشور که امکانات آموزشی و پژوهشی استاندارد را داشته و امکان ارائه خوابگاه و تسهیلات رفاهی مناسب به دانشجوی بین‌المللی را دارند، در دست انجام است.

انتهای پیام/4115/4118/پ

http://ana.ir/i/400663
ثبت‌نام در ترم تابستان دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

ثبت‌نام در ترم تابستان دانشگاه پیام‌نور آغاز شد

احساس مسئولیت و تعلق سازمانی عامل رشد و بالندگی است

احساس مسئولیت و تعلق سازمانی عامل رشد و بالندگی است

آغاز ثبت‌نام ترم تابستان دانشجویان پیام‌نور از ۱۶ تیرماه

آغاز ثبت‌نام ترم تابستان دانشجویان پیام‌نور از ۱۶ تیرماه

سند همکاری مشترک دانشگاه پیام نور و سازمان نظام پرستاری امضا شد

سند همکاری مشترک دانشگاه پیام نور و سازمان نظام پرستاری امضا شد

رئیس دانشگاه پیام نور از مردم برای شرکت در راهپیمایی دعوت کرد

رئیس دانشگاه پیام نور از مردم برای شرکت در راهپیمایی دعوت کرد

هدف دانشگاه پیام‌نور ارتقای سطح علمی جامعه است

هدف دانشگاه پیام‌نور ارتقای سطح علمی جامعه است

فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه خلیج فارس به سمت حل مسائل کشور رفته است

اجلاس سراسری رؤسای دانشکده‌های علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

دکتر طهرانچی: هدایت هوشمندانه تحصیلی یکی از نیازهای اصلی کشور است

ارتباط ستاد نقشه جامع علمی کشور و دانشگاه‌ها در کمیسیون معین تسهیل می‌شود

بخشنامه تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

با حضور دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی از خدمات دکتر منظری توکلی تقدیر شد

برای توسعه جایگاه مدیریتی زنان در جامعه نباید وارد چالش رقابت‌های جنسیتی شویم

عاملان اجتماعی پیشران نظام اسلامی/ ساختارگرایی باروحیه انقلابی در تضاد است

فرهاد یکه‌یزدان‌دوست به سمت سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد

پیوند دانشگاه و صنعت گامی برای اعتلای کشور

سرپرست اداره علمی و پژوهشی مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی(ره) منصوب شد

حل مسائل کشور توسط دانشگاه نیازمند اعتماد است

امیدواریم طرح ساماندهی آموزش عالی مهر 98 اجرایی شود

نماینده سؤال‌کننده از پاسخ‌های وزیر علوم قانع شد

وزارت علوم برای رفاه دانشجویان تلاش می‌کند

حضور بطحایی منشأ تحولات و پویایی مجموعه سما خواهد شد

ضرورت ارائه نقشه راه همکاری‌های دوجانبه میان ایران و کره جنوبی

بازدید رئیس دفتر هیئت مؤسس و هیئت امنا از روند برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید سرلوحه سما قرار بگیرد

ایجاد زیرساخت‌ برای آموزش در بستر دولت غیرممکن و سخت است