دوشنبه  06  خرداد  1398
پنجشنبه , 05 اردیبهشت 1398 ساعت 10:31

دکتر طهرانچی:

دانشگاهیان باید در حوزه‏‌های سایبری اقدامات اثربخش داشته باشند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشگاهیان باید در حوزه‏‌های مختلف علمی و فضای سایبری اقدامات اثربخش داشته باشند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به دومین کنفرانس ملی پدافند سایبری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه توسط سرپرست این واحد قرائت شد.

در پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‌‏اند. پیدایش فناوری اطلاعات و ارتباطات، فرصت‏‌ها و تهدیدهایی را آنچنان ایجاد کرده که در عصر حاضر توجه جدی به پیامدهای رشد سریع این فناوری ضرورت دارد. در حال حاضر بخش‏‌های عمده‌‏ای از فعالیت‌‏های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و حاکمیتی کشور اعم از فردی و نهادهای دولتی و غیردولتی از طریق فضای سایبری انجام می‌‏شود که لزوم توجه به زیرساخت‏‌های موجود در فضای سایبری اقتضا می‌‏کند، شناخت صحیحی از این فضا ایجاد شود.

در ادامه این پیام نوشته شده است: فضای سایبری هم فرصت و هم تهدیدی پرمخاطره تلقی می‌‏شود، به‏ طوری که بستر رشد فعالیت در راستای منافع ملی و هم فرصتی برای اقدامات خلاف قانون ایجادشده که می‏‌توان به جرایم سایبری، سایبر تروریسم و تجسس در حریم خصوصی افراد و جنگ سایبری اشاره‏ داشت. ضرورت و اهمیت صیانت از فضای سایبری کشور برابر انواع تهدیدها و حملات سایبری، همچنین تقویت این فضا براساس هویت ملی یکی از نکاتی است که جامعه دانشگاهی باید نسبت به آن احساس مسئولیت کند و برای مقابله با مخاطرات این فضا به ویژه در زمینه آموزش همگانی نسبت به شناخت بهتر از فضای سایبری و همچنین تقویت زیرساخت‌های این حوزه اقدامات مؤثری انجام‏ گیرد. همان طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‏‌اند «امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است»؛ بنابراین ضرورت دارد دانشگاهیان در حوزه‏‌های مختلف علمی و عرصه فضای سایبری اقدامات هماهنگ مطالعاتی و اثربخش داشته ‏باشند.

در این پیام بیان شده است: با توجه به اهمّیت دستیابی به توسعه پایدار، دانشگاه آزاد اسلامی حسب رسالت ذاتی، ظرفیت‏‌های علمی و پژوهشی به تعمیق مفاهیم و شناخت بهتر از فضای سایبری و موضوعات مرتبط با پدافند سایبری اقدامات مؤثری را انجام خواهد داد. دومین کنفرانس ملی پدافند سایبری که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در حال برگزاری است، گام دیگری در راستای مسئولیت دانشگاه در توجه به مشکلات جامعه در این زمینه است و امید می‏‌رود که با نگاه علمی به اهداف تعیین شده و عملی شدن دستاوردهای حاصل از این همایش توجه شود. از پیشگاه باری‌تعالی پیشرفت روزافزون و توفیقات مستدام مسئولان محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و متولیان برگزاری این کنفرانس را آرزومندم.

انتهای پیام/4107/

http://ana.ir/i/376347
رئیس فدراسیون کاراته نایب قهرمانی دانشگاه آزاداسلامی را تبریک گفت

رئیس فدراسیون کاراته نایب قهرمانی دانشگاه آزاداسلامی را تبریک گفت

قدردانی دکتر طهرانچی از خدمات دکتر رهایی در معاونت تحصیلات تکمیلی

قدردانی دکتر طهرانچی از خدمات دکتر رهایی در معاونت تحصیلات تکمیلی

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سپاه در تحقق گام دوم انقلاب مؤثر است

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سپاه در تحقق گام دوم انقلاب مؤثر است

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جامعةالمصطفی(ص) و دانشگاه آزاد اسلامی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جامعةالمصطفی(ص) و دانشگاه آزاد اسلامی

بیش از 10 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند

بیش از 10 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند

05/02/1398 03:47:02 ب.ظ
لطفا به دکتر طهرانچی بگویید 26هرماه حقوق می گرفتیم ولی امروز پنجم اردیبهشت است هنوز حقوق ها ی فروردین پرداخت نشده است بابت تمام بدهی های وامهای بانکی جریمه دیر کرد ، باید بدهیم . از رشت
05/02/1398 01:51:48 ب.ظ
کدام دانشگاهیان؟ همانهایی که هنوز در ۵ اردبیهشت حقوق فروردین را نگرفته اند؟
تعداد اخبار امروز گروه : 4 خبر