يكشنبه  03  شهریور  1398
دوشنبه , 22 بهمن 1397 ساعت 13:27

به توان چهل/11

دانشگاه سربلند در آزمون چهل سالگی/ورود به دهه پنجم با ظرفیت جوان

قشر دانشگاهی و فرهیخته باحضور در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه همزمان با چهلمین سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، علیرضا ضرغامی؛ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هم امروز برگزار شد تا سندی دیگر از حقانیت این نظام برای جهانیان ثبت شود.

هرچند چشمان دشمنان در برابر این عظمت ملت ایران کور و گوش‌هایشان کر است اما نتیجه این حماسه و حضور ملت را می‌توان در تصمیم‌گیری‌های آنها مشاهده کرد، جایی که علی‌رغم گردن‌کشی در برابر ملت‌ها، به خود نمی‌توانند اجازه هرگونه تعدی به این ملت را بدهند.

بی‌تردید دهه پنجم انقلاب اسلامی نوید روزهایی روشنی را برای مردم ایران می‌دهد، امروز نسل‌ها از مبارزان با طاغوت گذشته است و جوانان و نوجوانان در پنجمین دهه از انقلاب اسلامی گام در مسیر همان رزمندگان و شهدا گذاشته و دشمن را محکوم به شکست خواهند کرد.

حضور دانشگاهیان استان کرمانشاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

امروز در کشور از هر قشری حضور داشتند اما حضور دانشگاهیان در راهپیمایی 22 بهمن همیشه ویژه و خاص بوده است.

در تهران، دانشگاه‌های بزرگ مانند: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دیگر مراکز علمی و دانشگاهی حضور پررنگ داشته و در برخی نقاط با برپایی غرفه‌های ویژه، میزبان مردم در این جشن بزرگ بودند.

هریک از رؤسای دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشگاهی نیز با صدور بیانیه‌هایی از حضور پرشور قشر دانشگاهی در راهپیمایی خبر داده بودند که به حق وعده صادق بود.

راهپیمایی 22 بهمن در سپیدان

یعقوب اسدی از دانشجویان شرکت‌کننده در این راهپیمایی به خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: باوجود بارش باران در تهران و سردی هوا، هیچ دلیلی برای حضور نیافتن در راهپیمایی 22 بهمن وجود نداشت.

وی حضور دانشگاهیان را ویژه دانست و افزود: نسل جدید پرشور از نسل‌های قبل در مسیر انقلاب اسلامی حرکت می‌کند و این موضوع را همه باید بدانند که تفکر دشمنان مبنی بر نابودی این نظام، رؤیایی محال و دست نیافتنی برای آنها است.

بسیج دانشجویی، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن مستقل و دیگر تشکل‌های دانشجویی میزبان دانشجویانی بودند که امروز برای برپایی جشن انقلاب همه با یکدلی آمده بودند.

برخی غرفه‌های دانشجویی هم در مسیر راهپیمایی به ارائه خدمات به مردم می‌پرداختند که از خدمات فرهنگی و آموزشی در این مسیر به چشم می‌خورد تا خدمات درمانی و بهداشتی که غرفه دانشگاه علوم پزشکی به ارائه آن پرداخته بود.

از همه اینها که بگذریم، 13 غرفه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی در خیابان انقلاب نرسیده به تقاطع حضرت ولیعصر (عج) روبروی خیابان خارک، دانشگاه علامه طباطبایی در خیابان انقلاب نرسیده به خیابان فخر رازی، دانشگاه امام صادق (ع) در ورودی میدان آزادی، ابتدای خیابان نجارزادگان، دانشگاه علوم پزشکی تهران در خیابان انقلاب تقاطع خیابان فلسطین جنوبی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خیابان آزادی ابتدای خیابان سامانی، دانشگاه علوم پزشکی ایران در خیابان آزادی بعد از خیابان دکتر قریب، دانشگاه شهید شمسی پور در خیابان آزادی نرسیده به خیابان آذربایجان، دانشگاه خواجه نصیر در خیابان انقلاب بین خیابان فخر رازی و دانشگاه، دانشگاه تهران در خیابان انقلاب درب اصلی دانشگاه تهران، دانشگاه شریف در خیابان آزادی درب اصلی دانشگاه شریف، دانشگاه سوره در خیابان آزادی بین خیابان خوش و خیابان آذربایجان، گروه‌های جهادی جمعیت امام حسن (ع) در خیابان انقلاب چهارراه ولی عصر (عج)، ابتدای خیابان مظفر جنوبی و کارگروه هنر و رسانه واقع در خیابان انقلاب بین خیابان فخر رازی و دانشگاه به صورت فعال برپا شده بود.

راهپیمایی 22 بهمن در سپیدان

همچنین نزدیک به 400 واحد دانشگاه آزاد اسلامی نیز در مراسم امروز نقش داشتند و با سایر دانشگاهیان به سیل عظیم جمعیت امروز پیوستند.

توحید بهمند یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی است که به خبرنگار آنا می‌گوید: امروز آمده‌ایم تا بگوییم با وجود همه مشکلات در مسیر ولایت و رهبری ایستاده‌ایم.

وی تأکید می‌کند: ما پشتیبان رهبری هستیم چراکه این میراثی عظیم بود که امام خمینی (ره) برای ما به ارث گذاشته است و باید قدردان آن باشیم چراکه اگر ولایت و رهبری را نداشتیم، بی ‌تردید سرنوشتی بدتر از کشورهای ناامن منطقه نصیبمان می‌شد.

حسین صلحجو هم از مدرسان دانشگاه آزاد اسلامی که در گفتگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: نسل جدید مطالعه می‌کند و نسبت به مطالب روز آگاه است به همین دلیل نیز امروز شاهد حضور پرشور جوانان بودیم.

وی تصریح می‌کند: لازم است تا مسئولان قدردان این فداکاری مردم باشند و با پیروی از مسیر انقلاب و رهبری، کشور را از پیچ‌های تاریخی که در آن قرار داریم عبور دهند.

امروز قشر دانشگاهی تنها در تهران حماسه‌آفرینی نکردند بلکه شهرها و مراکز مختلف کشور شاهد گام‌های استوار دانشجویان بود؛ از دانشجویان شهرهای مختلف گرفته تا دانشجویان خارجی محصل در دانشگاه‌های کشورمان.

راهپیمایی 22 بهمن در شیروان

دانشجویان خارجی محصل در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین نیز امروز پرشور حضور داتند و با در دست داشتن پلاکاردها و عکس‌های امام و رهبری ارادت خود به نظام را نشان داده و در جشن ملت ایران شریک بودند.

امجد شاکر دانشجوی سوریه‌ای، با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: برای همه مسلمانان و آزادای‌خواهان حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک افتخار محسوب می‌شود.

وی افزود: چنین حضور باشکوهی را تا به حال تجربه نکرده بودم و امروز از نخستین دقایق آغاز راهپیمایی، همه مردم را از خردسال تا میانسال و کهنسال به شکل بی‌نظیری در این راهپیمایی با نشاط و انگیزه می‌بینم.

این دانشجوی سوریه‌ای محصل در ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی مورد افتخار و عزت همه مسلمانان و مستضعفان است و به همین دلیل حضور خود در این راهپیمایی را به عنوان برگ افتخاری در ذهنم نگه می‌دارم.

سید محمدعظیم حسینی، دانشجوی افغانستانی اظهار کرد: هر سال همه نگاه‌ها به ۲۲ بهمن است؛ دشمنان منتظر کم‌رنگ شدن آن هستند و دوستداران انقلاب اسلامی هم با مشاهده آن امیدی تازه می‌یابند.

وی افزود: به عنوان یک دانشجوی مسلمان از اینکه در دورانی هستم که می‌توانم این نظام و انقلاب را درک کنم خوشحالم و با دیدن چنین شور و نشاطی بر شیعه بودن خود می‌بالم.

راهپیمایی 22 بهمن در شیروان

دانشجوی افغانستانی محصل در ایران اضافه کرد: چنین انقلاب و حضوری بعد از گذشت چهل سال در هیچ کجای دنیا مانند ندارد و قطعا باید گفت؛ انقلاب اسلامی ایران زنده‌ترین انقلاب تاریخ بوده و شکوه حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن بی‌نظیر است.

قشر دانشگاهی پس از این وظیفه‌ای سنگین بر دوش دارد و در بدو ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی این دانشجو است که سلامی به وسعت همه عظمت این چهل سال به آینده روشن ایران اسلامی می‌کند.

انتهای پیام/4123/

http://ana.ir/i/359793
رشد ۲۱ برابری تعداد دانشجویان نسبت به چهار دهه گذشته

رشد ۲۱ برابری تعداد دانشجویان نسبت به چهار دهه گذشته

حضور ملت شهید‌پرور در راهپیمایی 22 بهمن تجدید عهد با انقلاب است

حضور ملت شهید‌پرور در راهپیمایی 22 بهمن تجدید عهد با انقلاب است

نسل چهارم انقلاب همچون نسل اول پایبندی خود را به نظام ثابت کرد

نسل چهارم انقلاب همچون نسل اول پایبندی خود را به نظام ثابت کرد

شهبازی: مردم پایدارتر از همیشه به آرمان‌های انقلاب وفادار هستند

شهبازی: مردم پایدارتر از همیشه به آرمان‌های انقلاب وفادار هستند

شرط حل مشکلات مدیریت جهادی است

شرط حل مشکلات مدیریت جهادی است

مسئولان قدر حضور مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب را بدانند

مسئولان قدر حضور مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب را بدانند

برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در امنیت کامل

برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در امنیت کامل

اتحاد مردم و مسئولین باعث عبور جامعه از مشکلات می‌شود

اتحاد مردم و مسئولین باعث عبور جامعه از مشکلات می‌شود

پرونده رقابت‌های کشوری فوتبال‌ روی‌میز بسته شد

پرونده رقابت‌های کشوری فوتبال‌ روی‌میز بسته شد

باقری: مردم دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده‌اند

باقری: مردم دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده‌اند

ناجا در دهه پنجم انقلاب با توانمندی بیشتری در خدمت مردم است

ناجا در دهه پنجم انقلاب با توانمندی بیشتری در خدمت مردم است

مردم نشان دادند که تسلیم فشارها و تهدیدها نخواهند شد

مردم نشان دادند که تسلیم فشارها و تهدیدها نخواهند شد

طومار بازگشت سریع به غنی‌سازی 20 درصد جمع‌آوری شد

طومار بازگشت سریع به غنی‌سازی 20 درصد جمع‌آوری شد

تحول و صیرورت در دانشگاه پایان‌پذیر نیست/لزوم توجه به ارتقای محیط شغلی اساتید

دانشگاه آزاد اسلامی به سمت کارآمدسازی در آموزش و متناسب‌سازی با سند توسعه استان‌ها تغییر جهت داده است

وظیفه اصلی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تبیین ارزش‌های انقلابی و تعمیق معرفت اسلامی است

اعتراض دانشگاه آزاد به رأی دادگاه علوم و تحقیقات/ حکم دادگاه قطعی نیست

جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برگزار شد

ضرورت تدوین مقررات جدید برای رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات شبکه‌ای

مواضع ضد و نقیض رئیس یک دانشگاه/ وقتی دانشگاه بهشتی پاتوق سفارت فرانسه می‌شود!

دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم خود مردم را امیدوار خواهد کرد

جلسه بررسی بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار شد

از تایید تا تکذیب آقای رئیس/ آیا فساد اخلاقی استاد دانشگاه تربیت مدرس نادیده گرفته می‌شود؟

آغاز عملیات احداث سه پروژه عمرانی دانشگاهی در مجتمع آموزش عالی سراوان

تصویب تشکیل کمیته تلفیق برنامه‌های پنج‌ساله دستگاه‌ها/ کارگروه‌های تخصصی مهندسی فرهنگی در دستگاه‌ها تشکیل شد

رئیس دانشگاه مراغه ابقا شد

دانشگاه D8 بنابردلایلی به دانشگاه بوعلی سینا داده شد!

از مؤسسات غیرانتفاعی حمایت می‌کنیم

استفاده از مواد یخ‌زدا به جای شن و ماسه از دستاوردهای پژوهشگاه مواد و انرژی است

تدوین بودجه دانشگاه آزاد مبتنی بر معیارهای عملیاتی/ تمرکزگرایی در نظام بودجه‌بندی موجب شفافیت می‌شود

چرا آمریکا وارد جنگ با ایران نمی‌شود؟ / طرح شکست خورده خاورمیانه بزرگ 7 تریلیون دلار هزینه داشت

گاردریل‌گذاری 4 کیلومتری در واحد علوم و تحقیقات/ طرح ایمن‌سازی مسیر با مشاوره‌های پلیس راه در حال انجام است

اخراج یا اتمام تفاهم همکاری؟/ معاونت فرهنگی وزارت علوم زیر چرخ «بی‌تدبیری»