چهارشنبه  05  تیر  1398
شنبه , 22 دی 1397 ساعت 09:43

بختیار خبر داد:

آمادگی مجلس برای هموار کردن مسیر ارتباط صنعت با دانشگاه

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از آمادگی قوه مقننه، برای هموار کردن مسیر ارتباط صنعت با دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، علی بختیار امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه پیام نور و کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران که در دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار کرد: امضای این تفاهم‌نامه و همکاری صنعت و دانشگاه اقدام مطلوب و لازمی است که دانشگاه پیام نور در این حوزه پیشگام شده است.

وی افزود: در همه‌جای دنیا، دانشگاه و صنعت دو بال رشد و توسعه هستند و امروز نیز اگر در کشور ما بخواهیم منشأ حرکت و رشد باشیم، باید این دو حوزه را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه جزء برنامه‌های مجلس است، عنوان کرد: در قانون ششم توسعه نیز، بحث ارتباط صنعت با دانشگاه لحاظ شده و در این حوزه هرگونه کمکی را در دستور کار خود قرار داریم.

بختیار خاطرنشان کرد: مجلس آماده است تا مسیر ارتباط صنعت و دانشگاه را هموار کند.

همچنین در این مراسم، سیفی، دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران عنوان کرد: این تفاهم‌نامه مسیر همکاری صنعت و دانشگاه را به‌شکل تخصصی دنبال می‌کند و دانشگاه پیام نور در این حوزه می‌تواند پیشگام باشد.

وی با اشاره به اینکه چیزی در حدود 3 هزار و 500 تشکّل اقتصادی، زیرمجموعه این کانون فعالیت می‌کنند، یادآور شد: تشکیل کمیسیون‌های تخصصی، کارآموزی از طریق کانون‌ها و صنعت و همچنین همکاری صنعت و دانشگاه از نتایج این تفاهم‌نامه است.

گفتنی است تفاهم‌نامه مذکور با هدف ارتقای توان اشتغال‌آفرینی و مهارت‌افزایی دانشجویان به امضای دو طرف رسید و نحوه تشکیل کمیته‌های تخصصی و کارگروه‌های ذیل این تفاهم‌نامه نیز در این مراسم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام4118/4060/4123/خ

http://ana.ir/i/351443
شاخص‌های علمی دانشگاه صنعت نفت آبادان نتیجه 80 سال تجربه است

شاخص‌های علمی دانشگاه صنعت نفت آبادان نتیجه 80 سال تجربه است

پیام نور در کشورهای خارجی 40 نمایندگی دارد

پیام نور در کشورهای خارجی 40 نمایندگی دارد

آغاز ثبت‌نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام‌نور

آغاز ثبت‌نام و انتخاب واحد در دانشگاه پیام‌نور

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر