چهارشنبه  29  خرداد  1398
سه شنبه , 18 دی 1397 ساعت 14:34

وزیر دفاع:

دانشگاه، توان پاسخگویی نیازهای دفاعی کشور را دارد

وزير دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح گفت: ظرفيت دانشگاه‌ها، توان پاسخگويی به همه نيازهای بخش دفاع را دارد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه شیراز، نشست مشترک وزير دفاع با رؤسا و معاونان دانشگاه‌های شيراز، صنعتی شيراز، علوم پزشكی شيراز و دانشگاه علمي كاربردی در تالار دكتر مصطفوی دانشگاه شيراز برگزار شد.

حميد نادگران رئيس دانشگاه شيراز در اين نشست به جايگاه دانشگاه شيراز به عنوان يكی از دانشگاه‌های مادر كشور اشاره كرد و گزارشی از توانمندی‌ها و همكاری اين دانشگاه با صنايع مختلف كشور ارائه کرد.

وی قابليت دانشگاه شيراز برای مشاركت در توسعه كشور را يك فرصت توصيف كرد و خواستار ارتقای سطح همكاری دانشگاه و صنايع شد.

امير سرتيپ حاتمي، وزير دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح هم با ابراز خرسندي از تلاش‌ها و همت اساتيد و دانشجويان دانشگاه‌های فارس به ويژه شيراز، خواستار ارتقای سطح همكاری و اجرای طرح‌های راهبردی و كلان در دانشگاه شد.

وي به موضوع توان بازدارندگی و اقتدار كشور اشاره و خاطرنشان كرد: به واسطه پشتيبانی از صنايع كشور؛ نقش دانشگاه‌ها در جايگاه ممتاز ايران در منطقه بسيار مهم است و رويكرد صنايع بايد استفاده حداكثری از اين توانمندی باشد.

وزير دفاع، دانشگاه شيراز را سرمايه ارزشمند كشور توصيف كرد و گفت: ظرفيت دانشگاه‌ها، توان پاسخگويی به همه نيازهای بخش دفاع را دارد.

لازم به ذكر است در ابتداي اين نشست اساتيد و رؤسای دانشگاه‌های استان به بيان عملكرد و نقطه نظرات خود در خصوص راهكارهای توسعه تعاملات و توسعه علم و فناوری پرداختند.

انتهای پیام/4123/

http://ana.ir/i/350700
وزیر دفاع از نمایشگاه دستاوردهای صنایع دریایی در یزد بازدید کرد

وزیر دفاع از نمایشگاه دستاوردهای صنایع دریایی در یزد بازدید کرد

تعداد اخبار امروز گروه : 5 خبر