يكشنبه  05  خرداد  1398
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 13:04

دکتر طهرانچی در دیدار با امام جمعه کاشان مطرح کرد:

موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه هوشمند منطقه‌ای

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تصمیم داریم در دانشگاه آزاد اسلامی به‌صورت ویژه به موضوع توسعه هوشمند منطقه‌ای بپردازیم.

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی که به‌منظور حضور و سخنرانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به استان اصفهان و شهرستان کاشان سفر کرده، پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام با آیت‌الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار و گفتگو کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی است، گفت: این دانشگاه در دوره جدید متصل به ولایت است و وظیفه داریم پاسدار ارزش‌هایی باشیم که مقام معظم رهبری برای کشور در نظر دارند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم، متوجه تأثیر اجتماعی بالایی که این دانشگاه در شهرها دارد، شدم. دانشگاه آزاد اسلامی با فرایندی که داشته در خدمت توسعه شهرها بوده و از آنجایی که تحصیل در این دانشگاه براساس نظام آموزش رایگان نبوده، جوانانی که وارد آن شدند، برای آینده شغلی و تحصیلی خود برنامه داشته‌اند؛ که این موضوع یکی‌ دیگر از تفاوت‌های دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های دولتی است.

دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه هوشمند منطقه‌ای خوب عمل کرده است

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه هوشمند منطقه‌ای موفق عمل کرده است، خاطرنشان کرد: تصمیم داریم به‌صورت ویژه به موضوع توسعه هوشمند منطقه‌ای بپردازیم. به‌عنوان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان باید به‌صورت تخصصی به حوزه صنعت فرش، گردشگری و مطالعات فرهنگی آن و معماری فضای کویر که از موضوعات ویژه این شهرستان است، وارد شود.

وی با انتقاد از تعطیلی برخی از صنایع در کشور، تصریح کرد: سابقه نساجی و حریربافی در مازندران دیرینه است؛ اما متأسفانه این صنایع منفعل و جای خود را به واردات از کشورهای ترکیه و چین داده که علت آن این است که در کشور کارخانه ایجاد کرده‌ایم؛ اما جریان دانش آن را پشتیبانی نکرده‌ایم. دانشگاه آزاد اسلامی سعی دارد به‌عنوان موتور و پشتیبان صنعت، دانش و فناوری مورد نیاز صنایع را تأمین کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پرچمدار منحصر به فرد در همه حوزه‌ها هستند، خاطرنشان کرد: بیانات و تدابیر ایشان در حوزه آموزش عالی منحصر به فرد است و تلاش داریم بتوانیم منویات ایشان را در دانشگاه پیاده‌سازی کنیم تا منجر به پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش عالی کشور شود.

طهرانچی با اشاره به پیشنهاد آیت‌الله نمازی مبنی بر تبدیل منویات مقام معظم رهبری درباره دانشگاه‌ها و نظام آموزش کشور به قانون، گفت: درباره بخشی که مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود، خارج از قوانین و ساختار، منویات و تدابیر مقام معظم رهبری را در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی می‌کنیم.

انتهای پیام/4007/پ

http://ana.ir/i/317297
مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد

دکتر طهرانچی از مرکز تحقیقات و رشد دانشگاه آزاد کاشان بازدید کرد

دکتر طهرانچی از مرکز تحقیقات و رشد دانشگاه آزاد کاشان بازدید کرد

ادای احترام دکتر طهرانچی به شهدای گمنام دانشگاه آزاد کاشان

ادای احترام دکتر طهرانچی به شهدای گمنام دانشگاه آزاد کاشان

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

تعداد اخبار امروز گروه : 8 خبر