81488
چهارشنبه  28  آذر  1397
پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 10:28

امام جمعه کاشان در دیدار دکتر طهرانچی:

لزوم تربیت مدیران اجرایی و معنوی کشور در دانشگاه آزاد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشگاه راهبردی برای تربیت کادر مدیران اجرایی و معنوی کشور و مورد نیاز نظام تأسیس شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در دیدار دکتر محمدمهدی طهرانچی، اظهار کرد: به فضل الهی قدوم و حضور شما در کنار دکتر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی منشا تحولات بزرگ در نظام آموزش عالی کشور شود.

وی با بیان اینکه تحول در نظام آموزشی حوزه و دانشگاه یکی از دغدغه‌های بنده است، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از تدابیر و آثار به‌جا مانده امام راحل است و ایشان برای رشد و تعالی کشور این موضوع را مطرح کرده‌اند، چراکه مسیر آموزش در دانشگاه، تربیت کادر مدیریت کشور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برای اداره صحیح حکومت نیازمند تربیت مردان بزرگ هستیم تا کارهای بزرگ در کشور انجام دهند، خطاب به دکتر طهرانچی، خاطرنشان کرد: مناسب است شما و همکاران‌تان در این زمینه تلاش کنید. لازم است دانشگاه و حوزه افرادی را تربیت کنند که در اوج قدرت و مسئولیت، ساده زیست و متواضع باشند. همانطور که امیرالمومنین(ع) در حکومت خود ساده‌ترین نوع زندگی را داشت و ساده‌زیستی امام راحل و مقام معظم رهبری برای رهبران جهان نیز شگفت‌انگیز است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان افزود: بزرگی مدیران کشور در این است که حسابی در دنیا باز نکنند و دنبال نام و نان و میز نباشند و مسئولیت‌هایی که به آنها پیشنهاد می‌شود را با کرامت و براساس تکلیف بپذیرند. برای اداره نظام نیازمند تربیت چنین مردان بزرگی در آموزش عالی کشور هستیم.

آیت‌الله نمازی در پایان پیشنهاد تأسیس دانشگاه استراتژیک در دانشگاه آزاد اسلامی برای تربیت کادر مدیران اجرایی و معنوی کشور را مطرح کرد و گفت: شایسته است دانشگاه آزاد اسلامی تدابیری که مقام معظم رهبری درباره دانشگاه‌ها و نظام آموزشی کشور داشته‌اند را با کمک سایر نهادها جمع‌آوری و تبدیل به قانون کند تا با اجرایی‌شدن این تدابیر، شاهد تحول بزرگ و تاریخی در دانشگاه آزاد اسلامی و نظام آموزشی کشور باشیم.

انتهای پیام/4007/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

ادای احترام دکتر طهرانچی به شهدای گمنام دانشگاه آزاد کاشان

ادای احترام دکتر طهرانچی به شهدای گمنام دانشگاه آزاد کاشان

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

بازدید دکتر طهرانچی از نمایشگاه توانمندی‌های پژوهشی و تحقیقاتی واحد نجف‌آباد

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه