دوشنبه  06  خرداد  1398
چهارشنبه , 18 مهر 1397 ساعت 09:36

بسیج اساتید در نامه‌ای به شورای شهر تهران؛

رویکرد‌های شورای شهر تناسبی با نگرانی‌های مردم ندارد

بسیج اساتید در نامه‌ای خطاب به شورای شهر تهران نوشت: رویکردهای این شورا چه نسبتی با دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم ساکن در کلان شهر چندمیلیونی تهران دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیج اساتید در نامه‌ای خطاب به شورای شهر تهران نوشت: رویکردهای این شورا چه نسبتی با دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم ساکن در کلان شهر چندمیلیونی تهران دارد. 

در ابتدای این نامه آمده است: روزنامه همشهری ارگان رسانه‌ای شورای شهر و شهرداری در هفتم مهر مطلبی تحت عنوان «۷ بحران ۱۲ راهکار» در تیتر اول منتشر کرد. درخصوص مطلب مزبور و انتشارش توسط این رسانه نکاتی را متذکر می‌شویم: اعضای محترم شورای شهر تهران؛ تهیه این نامه ساختارشکنانه در روزهای آغازین مهر (شروع سال تحصیلی) مملوّ از موج یأس و ناامیدی و حاکی از آن است که طراحان و دست اندرکاران با تفطّن از این شرایط  درصدد تهییج و تحریک جامعه دانشگاهی در قالب یک سناریوی التهاب‌آفرین با تمسک و تشبث به مباحث سیاسی و بی‌توجه به مطالبات حقیقی و عموم مردم، بوده‌اند.

در ادامه ذکر شده است: اعضای محترم شورای شهر تهران؛ متأسفانه چنین رویکردی نه صرفاً نگرش حزبی درون ساختارِ نظام بلکه نگرشی است که سال‌ها توسط رسانه‌های معاند در حال انتشار است.  این رویکرد چه نسبتی با دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم ساکن در کلان‌شهر چندمیلیونی تهران دارد که به‌جای تمرکز به مسائل زیست‌محیطی در آغاز فصل سرما و پدیده وارونگی دما و پیامد آلودگی آن به حاشیه‌هایی می‌پردازد که نه رسالت آن شوراست و نه در حیطه وظایف شهرداری.

در ادامه خطاب به محسن هاشمی عنوان شده است: شرایط خاصِ امروز کشور محصول سیاست‌ها و تدابیر کسانی است که با بسط یَد و بی‌محابا منتقدان منصف خود را با برچسب‌های مختلف از هر اظهارنظری برای بهبود و اصلاح امور کشور از میدان خارج کردند.  آقایان و خانم‌های عضو شورای شهر؛ افکار عمومی هرگز از یاد نخواهند برد که تا دیروز چه کسانی مُبتهجانه و غوغاسالارانه در خلوت و در جَلوت فریاد اعتدال سر می‌دادند و امروز درصدد فرار رو به جلو و انحراف افکار عمومی از مشکلات اصلی کشورند و می‌خواهند مُحیلانه جای متهم و شاکی را تغییر دهند.

در پایان لازم می‌دانیم در راستای کمک به وظایف آن شورا و رفع دغدغه‌های مردم شریف تهران، آمادگی خود را جهت برگزاری جلسات کارشناسی در خصوص مسائل زیست‌محیطی، ترافیکی، ناهنجاری‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی و... پایتخت در دانشگاه‌های تهران را اعلام کنیم.

انتهای پیام/4007/

http://ana.ir/i/316978
دروغ بزرگتان خاطرات صدام را تداعی کرد

دروغ بزرگتان خاطرات صدام را تداعی کرد

تبلیغ فرهنگ دفاع مقدس برای نسل جوان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

تبلیغ فرهنگ دفاع مقدس برای نسل جوان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر