دوشنبه  06  خرداد  1398
چهارشنبه , 18 مهر 1397 ساعت 04:45

رئیس دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد:

تشکیل کمیته‌های تخصصی برای بررسی و ارائه راهکارهای مشکلات کشور

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: کارگروهی به ریاست معاون پژوهشی دانشگاه شریف تشکیل شده که بتواند در زمینه‌های خاص کمیته‌هایی را تشکیل داده و راهکارهایی را برای برون‌رفت مشکلات کشور به دولت ارائه دهد.

محمود فتوحی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: برنامه راهبردی برای دانشگاه شریف تنظیم شده و در این برنامه یکی از مأموریت‌های اصلی دانشگاه را سرآمدی در اثربخشی اجتماعی و کمک به حل مسائل اساسی کشور قرار داده‌ایم.

وی افزود: برای رسیدن به این مهم نیاز به دانشجویان برجسته و استادان مستعد داریم؛ به همین دلیل تلاش می‌کنیم استادانی که استخدام میکنیم از کیفیت بالا و دانشجویانی که جذب می‌شوند از توانایی بالایی برخوردار باشند که خوشبختانه دانشگاه در هر دو حوزه موفق عمل کرده و توانسته افراد با کیفیتی را جذب کند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد: همچنین تلاش کرده‌ایم در حوزه فعالیت‌های پژوهشی زمینه‌های خاصی مانند آب، انرژی، محیط‌ زیست، سلامت و... را در اولویت قرار دهیم. 

فتوحی با بیان اینکه دانشگاه تلاش می‌کند اساتید و دانشجویان با تشکیل هسته‌های پژوهشی روی مسائل کشور تمرکز داشته باشند؛ گفت: با توجه به اتفاقات اخیری که در کشور رخ می‌دهد و وضعیت خطیری که کشور با آن روبه‌روست کارگروهی به ریاست معاون پژوهشی دانشگاه تشکیل شده که بتواند در زمینه‌های خاص، کمیته‌هایی را تشکیل داده و راهکارهایی را برای برون‌رفت مشکلات کشور به دولت ارائه دهند.

وی در پایان گفت: از جمله یکی از فعالیت‌هایی که در حال حاضر انجام می‌دهیم مسائل مرتبط با وضعیت اقتصادی و پولی است، همچنین کمیته‌ای درباره مسئله آب  و محیط‌ زیست تشکیل‌ داده‌ایم و امیدواریم بتوانیم راهکارهای علمی را برای حل مسائلی که کشور با آنها روبه‌روست ارائه دهیم.

انتهای پیام/4007/ن

http://ana.ir/i/316921
حضور رئیس دانشگاه صنعتی شریف در اجلاس روسای دانشگاه‌های حوزه جاده ابریشم

حضور رئیس دانشگاه صنعتی شریف در اجلاس روسای دانشگاه‌های حوزه جاده ابریشم

پرونده تحریم‌های دانشگاه شریف در اتحادیه اروپا در حال بررسی است/ پیگیر دریافت غرامت هستیم

پرونده تحریم‌های دانشگاه شریف در اتحادیه اروپا در حال بررسی است/ پیگیر دریافت غرامت هستیم

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر