چهارشنبه  01  اسفند  1397
چهارشنبه , 29 مهر 1394 ساعت 10:08

افتتاح رسمی گلخانه هوشمند واحد دهاقان + تصاویر

فاز اول گلخانه محصولات کشاورزی تمام هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان به طور رسمی افتتاح شد. در ساخت این گلخانه از آخرین فناوری‌های روز استفاده شده و سامانه هوشمند آن مجهز به سیستم اینترنتی است که قابلیت نظارت و کنترل را از سراسر جهان میسر می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، تمامی عملیات انجامی در سالن این گلخانه، به صورت نرم‌افزاری و اتوماتیک از طریق اینترنت، سیستم و اعلام هشدار از طریق پیامک بر روی گوشی همراه قابل کنترل است.

این مراسم در حاشیه نشست شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان استان اصفهان به میزبانی واحد دهاقان انجام شد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در این نشست گفت: کلید موفقیت واحدهای دانشگاهی در آینده بدون تردید در گرو فعالیت شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان است.

دکتر احمدعلی فروغی ادامه داد: فعالیت‌های دانشگاه باید به سمتی برود که مباحث دانش‌بنیان در رأس امور تحقیقاتی واحد‌ها قرار گیرد، به نحوی که هزینه‌های دانشگاه‌ها از محل فعالیت همین شرکت‌ها تأمین شود.

وی افزود: در حوزه علوم انسانی از منابع و پتانسیل‌های علمی دانشگاه‌ها استفاده بهینه نشده است و شرکت‌های دانش‌بنیان بیشتر در حوزه علوم قوی و علوم تجربی فعالیت کرده‌اند. واحدهای دانشگاهی باید مدلی مطابق با وضعیت ساختاری خود برنامه‌ریزی و تدوین کنند تا علاوه بر مدیریت کاهش هزینه‌ها، به سمت فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان گام بردارند.

رئیس شورای برنامه ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان استان اصفهان نیز درباره محورهای این نشست گفت: استفاده از منابع انسانی در رسیدن به اهداف مدنظر واحدهای استان بسیار اهمیت دارد با نگاهی به کشورهای پیشرفته در عرصه اقتصاد به این باور می‌رسیم که تعالی سازمانی وابسته به منابع مالی آن نیست بلکه متکی به منابع انسانی است. استفاده از الگوهای تک گزینه‌ای برای تأمین درآمد‌ها، امروزه دیگر قابل قبول نیست. با یک مطالعه تطبیقی می‌توان به این نتیجه رسید که خصوصی‌ترین دانشگاه‌های معتبر جهان نیز حداقل از بودجه ۱۰درصد بخش دولتی استفاده می‌کنند.

دکتر محمدعلی نادی با توجه به مباحث روز اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با تکیه به منویات مقام معظم رهبری درباره مباحث اقتصاد مقاومتی، می‌توان گفت که با استفاده از راهبردهای اقتصاد مقاومتی از هرگونه مشکل اقتصادی به راحتی گذر کرد و راه‌حل‌های کاربردی و نهایی را استخراج کرد. استفاده از توان علمی اعضای هیأت علمی در این زمینه بسیار کارگشا و کارساز خواهد بود. در جذب اعضای هیأت علمی در برنامه پنجم و ششم دانشگاه باید بحث ایجاد ایده‌های اقتصادی برای درآمدزایی برای واحد از جمله مبناهای بکارگیری نیروی انسانی مدنظر قرار گیرد.

دانشگاهیان دانشگاه‌ آزاد حادثه تروریستی زاهدان را محکوم کردند

حضور در میدان نبرد علمی و آوردگاه دانشگاهی برای خونخواهی شهدا

ارتباط دو‌سویه و پویا با صنعت سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و چند پیام

جریمه 2.7 میلیاردی قاچاقچی خودروی خارجی در اصفهان

4 تیم به مرحله نیمه‌نهایی والیبال دانشگاه آزاد اسلامی راه یافتند

گلستان و خراسان‌رضوی فینالیست مسابقات والیبال دانشگاه آزاد شدند

پیکر 27 شهید پاسدار حریم امنیت ملی بر دستان مردم «نصف جهان»

ایجاد تمدن نوین اسلامی با دستیابی به پیشرفته‌ترین فناوری‌ها

خانه عباسی شاهکار معماری کاشان

پیکر 27 شهید پاسدار حریم امنیت ملی بر دستان مردم «نصف جهان»

تجلی هنر معماری اصفهان در حمام علیقلی‌خان

حضور در میدان نبرد علمی و آوردگاه دانشگاهی برای خونخواهی شهدا

دانشگاهیان دانشگاه‌ آزاد حادثه تروریستی زاهدان را محکوم کردند

4 تیم به مرحله نیمه‌نهایی والیبال دانشگاه آزاد اسلامی راه یافتند

خانه عباسی شاهکار معماری کاشان

تیم بسکتبال با ویلچر اصفهان قهرمان شد

اندیشکده علمی راهبردی مدافع در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و چند پیام

تکنوکرات‌ها و اندیشه‌های لیبرالیستی موانع مهم پیش روی انقلاب