دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
جمعه , 01 تیر 1397 ساعت 09:03

سرپرست واحد خمینی شهر در گفت و گو با آنا:

بسیج اساتید، پیشتاز ارائه و حمایت از طرح های دانش بنیان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر عنوان کرد که بسیج اساتید پیشرو در ارائه و حمایت از طرح های دانش بنیان با هدف کاهش نیازمندی به واردات و حمایت از کالای داخلی است.

سی و یکم خرداد به مناسبت عروج عارفانه استاد بسیجی شهید دکتر مصطفی چمران، روز بسیج اساتید نامگذاری شده است. گفت و گوی خبرنگار خبرگزاری با دکتر مسعود جعفری نژاد از بسیجیان باسابقه دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست واحد خمینی شهر این دانشگاه را به همین مناسبت پی می گیریم.

*لطفا اهم فعالیت ها و وظایف بسیج اساتید در دانشگاه ها را معرفی کنید.

-بسیج اساتید در دستور کار خود طیف به نسبت وسیعی از اختیارات را داراست که در برگیرنده اجرای برنامه های فرهنگی، علمی و آموزشی برای استادان دانشگاه است.

این فعالیت ها با هدف افزایش شناخت و بصیرت در محیط دانشگاهی و بر مبنای رسالت عام بسیج که از ابتدای انقلاب اسلامی وظیفه خدمت رسانی به بخش های مختلف جامعه از جمله دانشگاه را بر عهده داشته است طرح ریزی شده اند.

بسیج در دانشگاه ها به عکس دیگر تشکل های سیاسی رویکردی عاری از تعصب و سیاست زدگی به امور دارد چراکه در اصل، تنها مساله دارای اولویت در تفکر بسیج حفظ انقلاب اسلامی به عنوان ثمره اراده مردمی است ، بسیج اساتید نیز اکنون می کوشد سنت سالم سیاسی را بر مبنای منویات مقام معظم رهبری و میراث امام ( ره) در دانشگاه ها پیاده کند.

* مسئولیت های جدید بسیج اساتید در دانشگاه ها دربردارنده چه مواردی هستند؟

-با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی و در راستای نیل به یک دانشگاه مولد ثروت، بسیج اساتید پیشرو در ارائه و حمایت از طرح های دانش بنیان با هدف کاهش نیازمندی به واردات و حمایت از کالای داخلی است.

برقراری ارتباط بین دانشگاه و جامعه برای پیشنهاد راهکارهایی در راستای حل مشکلات موجود به نحوی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری واقع شده است از دغدغه های مهم بسیج اساتید محسوب می شود.

*در پیوند با امر سیاست، نقش بسیج اساتید را چگونه ارزیابی می کنید؟

-بسیج اساتید تحولات سیاسی کشور را زیر نظر داشته و در مواردی که قصور یا کاستی از مسئولان کشور مشاهده کند، موارد را به آنها در قالب نامه های سرگشاده یا از طریق نگارش مقالات و مصاحبه ها و غیره متذکر می شود.

در زمینه سیاست خارجی هم اهتمام اساتید بسیجی در دعوت به دشمن شناسی، پرهیز از تقلیل گرایی در تحلیل و ساده اندیشی و یادآوری تاریخچه تعامل ظالمانه قدرت های بزرگ با کشورهاست تا مبادا خدای ناکرده برخی اشتباهات گذشته که تاکنون باعث تحمیل هزینه بر ملت شریف ایران شده است، بنا بر غفلت یا غرض ورزی عده ای که خود را منتسب به جامعه دانشگاهی می دانند تکرار شود.

در مجموع بسیجیان در دانشگاه به دنبال تحقق دانشگاه تراز انقلاب اسلامی هستند که به مراتب پویاتر، سالم تر و مولدتر از وضع فعلی آن خواهد بود که سهم خود را در بوجود آمدن ایرانی پیشرفته بر مبنای قابلیت های اسلامی و ایرانی کشور ایفا کنند، ان شاالله در سایه توفیقات الهی توجهات ولی عصر ( عج) این مهم در آتیه حاصل شود.

http://ana.ir/i/288534
تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر