305008
شنبه  24  آذر  1397
يكشنبه , 24 دی 1396 ساعت 09:31

آموزش کشت و پرورش گیاهان آپارتمانی در واحد شهرمجلسی

دوره آموزش کشت گل و گیاه زیر نظر محمد مشرفی مسئول گلخانه و فضای سبز واحد شهرمجلسی ویژه همسران کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. همسران کارکنان دانشگاه در این کارگاه با حضور در گلخانه آموزش تحقیقاتی در دوره یکروزه آموزش کشت گل و گیاه شرکت کردند.

مدیر امور اداری واحد شهر مجلسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: «گل بارزترین مظهر زیبایی طبیعت به‌شمار می‌رود و از زمان‌های دور به دلیل عطر و زیبایی خاصی که دارند و تاثیر آن در رفع خستگی و شادی روح و انبساط خاطر، همیشه مورد توجه انسان بوده است. امروزه به دلیل صنعتی شدن جوامع، انسان از نظر عاطفی و روحی نیاز زیادی به گل و زیبایی آن دارد. همین امر موجب شده است که بیشتر از گذشته تمایل به گلکاری و پرورش گل‌های آپارتمانی در خانواده‌ها مورد استقبال قرار گیرد.»

مهندس علی اصغر خدیوی با توجه به علاقه‌مندی پرورش و نگهداری گل در زندگی امروزی گفت: «این دوره شامل پرورش گیاهان آپارتمانی، توانایی‌های مرتبط با پرورش کاکتوس‌ها، نخل‌ها، یوکا، سانسیوریا، فیکوس‌ها و شیپوری‌ها را شامل می‌شود و کارآموز را برای پرورش آنها آماده می‌کند.»

دوره آموزشی کشت و پرورش گیاهان آپارتمانی با بهره‌گیری از منابع علمی داخلی به صورت کاربردی و به زبان ساده سعی در ایجاد انگیزه برای همسران کارکنان در این امر و به تبع آن ایجاد فضایی آرام و لذتبخش برای کارکنان واحد شهر مجلسی کرده است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه