58451
شنبه  24  آذر  1397
شنبه , 06 آبان 1396 ساعت 15:54

آموزش ایمنی و اطفای حریق در دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان

یک دوره آموزشی ایمنی و اطفای حریق با همکاری ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، هدف از برگزاری این دوره آموزشی که به همت حوزه حراست دانشگاه برگزار شد، آشنایی کارکنان با نکات ایمنی برای جلوگیری از حوادث ناشی از آتش سوزی در محل کار بود.

آشنایی با نحوه شکل‌گیری آتش‌سوزی‌ها، انواع آتش سوزی ها، نحوه قطع جریان گاز، آشنایی با انواع و نحوه عملکرد کپسولهای آتش نشانی، خاموش کردن کامپیوترها هنگام تعطیلی دانشگاه، خاموش کردن وسایل پرمصرف مانند کولرهای گازی هنگام خروج از اتاق، خطرات استفاده کردن از یک پریز برای چند وسیله پرمصرف، نصب شیرهای آتش نشانی در قسمت‌های مختلف دانشگاه از جمله مواردی بود که در این دوره مورد تدریس واقع شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحدگلپایگان، حفظ ایمنی بویژه در محیط کار را از موارد مهم و کاربردی دانست و از کارکنان دانشگاه خواست تا با آموزش‌های منظم، راه‌های پیشگیری از بروز حوادث را یاد گرفته و در انجام آنها اهتمام ورزند.

دکتر حمیدرضا خدایی افزود: «عدم آگاهی افراد از اصول و روش‌های مقابله با حوادث غیرمترقبه باعث افزایش آسیب‌ها و خسارات می‌شود، در نتیجه به منظور به حداقل رساندن آسیب‌ها و خسارات مالی و جانی شرکت در دوره‌ها الزامی است.»

مهندس منصور نیکنام مسئول آموزش ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری شهرستان گلپایگان تدریس این دوره را به عهده داشت و شرکت‌کنندگان در دوره به‌صورت عملی با نحوه استفاده از انواع کپسول‌های آتش نشانی و روش اطفای حریق آشنا شدند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه