چهارشنبه  29  خرداد  1398
يكشنبه , 16 دی 1397 ساعت 16:05

شهریاری مطرح کرد:

آذربایجان‌غربی در رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری در نشست مشورتی بخشداران این استان اظهار کرد: در شرایط خاص کنونی، فرمانداران و بخشداران باید ضمن احصای مسائل و مشکلات شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاهای استان، راهکارهای کارشناسی برای رفع مشکلات ارائه کنند تا با رفع مشکلات موجود، سطح رفاه و رضایتمندی مردم ارتقا یابد.

وی در کنار مردم بودن و همراهی‌کردن با مردم را مهم عنوان کرد و ادامه داد: با مشارکت مردم بسیاری از مسائل و مشکلات قابل حل است؛ بنابراین از مدیران و مسئولان استانی به‌ویژه فرمانداران و بخشداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها و بخش‌ها انتظار می‌رود که موضوع ارتباط و تعامل با مردم را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

استاندار آذربایجان غربی صیانت از منابع طبیعی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: متأسفانه در برخی موارد شاهد تعرض و تخریب منابع طبیعی در برخی شهرستان‌ها و بخش‌ها بوده‌ایم که از فرمانداران و بخشداران انتظار داریم با جدیت کافی و قاطعانه با این نوع تخلفات و تعرضات برخورد قانونی کنند.

شهریاری به موضوع ایجاد اشتغال در بخش‌ها و روستاها اشاره کرد و یادآور شد: طرح‌های بسیار زیادی را با استفاده از تسهیلات اندک و ارزان‌قیمت می‌توان در روستاها اجرا کرد که موجب اشتغال ساکنان این مناطق می‌شود؛ بخشداران باید در این زمینه با استفاده از ظرفیت روستاییان اقدام جدی داشته باشند.

وی از اهتمام فرمانداران و بخشداران استان آذربایجان‌‌غربی در جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تقدیر کرد و گفت: با کمک فرمانداران و بخشداران استان آذربایجان‌غربی، در مرحله اول 260 میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های اشتغال پایدار روستایی جذب و پرداخت شد و آذربایجان غربی رتبه اول پرداخت این تسهیلات را در کشور به خود اختصاص داد.

استاندار آذربایجان‌غربی از بخشداران خواست تا با شناسایی روستاهای مهاجرفرست استان، راهکارهای پیشنهادی خود برای تثبیت جمعیت در این مناطق را به معاونت عمرانی و دفتر روستایی استانداری ارائه کنند.

اجرای هرچه بهتر برنامه‌های چهلمین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی در استان آذربایجان‌غربی، استفاده از ظرفیت و ایده‌های جوانان و بانوان توانمند، هماهنگی بیشتر با فرمانداران و شناسایی و معرفی روستاهایی که قابلیت اجرای طرح‌های بوم‌گردی را دارند، از دیگر موارد مورد تأکید استاندار آذربایجان غربی خطاب به بخشداران در این جلسه بود.

شهریاری در رابطه با مسائل و مشکلات مالی بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان آذربایجان‌غربی نیز عنوان کرد: تأمین نیازهای مالی بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در دستور کار قرار دارد و سعی داریم تا حد امکان با تأمین اعتبارات مورد نیاز، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها را در انجام هرچه بهتر وظایفشان کمک کنیم.

وی در خصوص محل‌های هزینه‌کرد درآمد حاصل از فروش سهمیه سوخت مرزنشینان در استان آذربایجان‌غربی توضیح داد: در سال جاری از محل درآمدهای حاصل از فروش سهمیه سوخت مرزنشینان، اقداماتی از قبیل اختصاص تغدیه رایگان برای دانش‌آموزان مناطق مرزی، تأمین هزینه تحصیل بازمانده‌های از تحصیل در مناطق مرزی، تأمین هزینه تحصیل دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتن 80 هزار واحد مسکونی در این مناطق انجام شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی تأکید کرد: به‌دنبال اخذ مجوز اختصاص بخشی از درآمدهای حاصل از فروش سهمیه سوخت مرزنشینان برای اجرای پروژه‌های عمرانی در مناطق مرزی نیز هستیم.

شهریاری خاطرنشان کرد: همه ما باید با هماهنگی، وحدت و همدلی و به دور از حاشیه‌ها، در جهت رشد و توسعه استان و شهرستان‌ها گام برداریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی نیز در این نشست، علاوه بر استماع مسائل و مشکلات بخشداران، به سؤالات مطروحه آنان در حوزه‌های مختلف پاسخ دادند.

انتهای پیام/4078/4062/

http://ana.ir/i/350136
ممنوعیت صادرات سیمان آذربایجان‌غربی به عراق برطرف‌ شود

ممنوعیت صادرات سیمان آذربایجان‌غربی به عراق برطرف‌ شود

روحانیان روستاهای البرز با عوامل تخریب عرصه‌های‌جنگلی آشنا شدند

روحانیان روستاهای البرز با عوامل تخریب عرصه‌های‌جنگلی آشنا شدند

تخصیص اعتبار 18 میلیاردی برای توسعه صنایع تبدیلی در زنجان

تخصیص اعتبار 18 میلیاردی برای توسعه صنایع تبدیلی در زنجان

اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به شهرهای مرزی

اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به شهرهای مرزی

محدودیتی در ارائه تسهیلات برای اشتغالزایی نداریم

محدودیتی در ارائه تسهیلات برای اشتغالزایی نداریم

اختصاص 115 درصدی اعتبار اشتغال روستایی در صندوق کارآفرینی امید

اختصاص 115 درصدی اعتبار اشتغال روستایی در صندوق کارآفرینی امید

پرداخت ۲۵۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در خراسان‌رضوی

پرداخت ۲۵۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در خراسان‌رضوی

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر