شنبه  04  خرداد  1398
سه شنبه , 13 بهمن 1394 ساعت 17:43

دانشگاه آزاد اسلامی با ستاد فرماندهی مرزبانی استان آذربایجان‌غربی تفاهم‌نامه علمی امضا کرد

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های علمی، پژوهشی به‌منظور بهره‌مندی از توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، بین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و فرماندهی مرزبانی استان منعقد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در راستای توسعه تعاملات علمی، تحقیقاتی، پژوهشی بین مراکز دانشگاهی و موسسات تحقیقاتی کشور و مراکز پژوهشی مرزبانی و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های یکدیگر در زمینه‌های علمی، پژوهشی تبادل تجربیات طرفین، این تفاهم‌نامه بین دکتر عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی و سردار سرتیپ دوم محمد عباسی فرمانده مرزبانی استان اذربایجان‌غربی منعقد شد.

جوانپور در این جلسه که در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، گفت: «امیدوارم که این تفاهم‌نامه منشا خیر و برکات برای هر دو مجموعه باشد.»

وی امنیت امروز را با وجود ناامنی‌های موجود در منطقه در سایه فداکاری‌های شبانه‌روزی مرزبانان جمهوری اسلامی دانست که موجب امنیت پایدار در کشور است.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه، توافق امروز کوچکترین کاری است که می‌توان در راستای حمایت و همکاری با این مجموعه خدوم که مورد توجه نظام هستند، انجام داد.

عباسی هم به شرح دستاوردهای نظامی در حوزه مرزی و وجود کاستی‌ها در پاسگاه‌ها و برجک‌های نگهبانی پرداخت و درباره وضعیت موجود پاسگاه‌های مرزی اظهار کرد: نیاز مبرمی به همکاری دانشگاه در زمینه برق داریم که با استفاده از پژوهش در حوزه برق، مشکل سیستم برقی مارا حل کنند و با استفاده از سیستم مهندسی معکوس، سیستم گرمایشی حرارتی برای پاسگاه‌های صفرمرزی راه اندازی کنند.

فرمانده مرزبانی استان اذربایجان‌غربی ادامه داد:ستاد فرماندهی مرزبانی بودجه کافی را برای واحدهای پژوهشی دانشگاه برای پژوهش نوین در زمینه امنیت درنظر گرفته است.

در این دیدار که مدیران واحدهای آموزشی نیز حضور داشتند با ابراز خوشحالی از انعقاد قرار داد، از آمادگی کامل واحدها برای همکاری خبر دادند.

http://ana.ir/i/65111
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر