دوشنبه  04  شهریور  1398
پنجشنبه , 17 مرداد 1398 ساعت 16:18

جوانپور در چهاردهمین جلسه هیئت امنا:

40 درصد فارغ‌التحصیلان آذربایجان‌شرقی از دانشگاه آزاد اسلامی هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی تعداد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از بدو تأسیس تاکنون را 335 هزار و 639 نفر دانست و عنوان کرد که این تعداد 40 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این استان را شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تبریز، عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی صبح امروز در چهاردهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با تسلیت ایام شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: برای نخستین بار سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی از امسال منطبق با سال تحصیلی خواهد بود.

وی آیت‌الله ملکوتی را به عنوان عضو جدید هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی معرفی کرد و گفت: در این جلسه بودجه سال تحصیلی99-۹۸ واحدها و مراکز استان با حضور بابک نگاهداری نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه در جلسه هیئت امنای آذربایجان شرقی به‌صورت دقیق مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه گزارش آماری از وضعیت این دانشگاه  را ارائه کرد و گفت: در آذربایجان شرقی ۲۳ واحد، ۱۲ مرکز و ۱۴ آموزشکده سما، جمعاً 49 مرکز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند.

جوانپور با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند، افزود: آمار دانشجویان استان ۱۶۹ هزار و ۴۸۵ نفر هستند که از این تعداد ۵۳ هزار و ۵۵۱ نفر در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

وی نسبت همگن استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی این استان را یک به 30 عنوان کرد و گفت: تعداد هیئت علمی استان ۵ هزار و 832 نفر است که یک هزار و 82 نفر آنان عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی ادامه داد: تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از بدو تأسیس تاکنون 335 هزار و 639 نفر است که 40 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آذربایجان شرقی را شامل می شود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی بیان کرد: آمار کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی استان 2 هزار 86 نفر است که از این تعداد 192 نفر در آموزشکده‌های سما مشغول به خدمت هستند.

وی به آمار علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: تا به امروز تعداد مقالات منتشر شده با نمایه‌های ISI و ISC هفت هزار 55، مقالات منتشر شده علمی پژوهشی، علمی ترویجی 4 هزار 122 و مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها و همایش‌ها 8 هزار 808 مورد است.

جوانپور افزود: تعداد كتاب‌های  تأليف شده 422، كتاب ترجمه شده  136 عنوان بوده و تعداد پايان‌نامه كارشناسی ارشد استان 45 هزار 329 عنوان است. تعداد 105 مورد هم اختراع به اسم دانشگاه آزاد اسلامی ثبت ملی شده است.  

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز نشریات دانشگاه آزاد اسلامی را 16 مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد نشریه 6 مورد دارای رتبه علمی پژوهشی وزارت علوم و 10 مورد تأیید دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی بیان کرد: اکنون 7 مرکز رشد، سه شرکت دانش‌بنیان، 37 هسته و واحد فناور مستقر در مراکز رشد و 8 مرکز تحقیقاتی در واحدهای دانشگاهی استان فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد اشاره کرد و گفت: ساها  هرساله یکی از راه‌های درآمدزایی غیرشهریه‌ای است که در سال 97 برای دانشگاه آزاد اسلامی استان 2 میلیارد 707 میلیون و 174 هزار و 363 ریال درآمد داشته است.

وی سایر منابع درآمدزایی دانشگاه آزاد اسلامی این استان را عنوان کرد و گفت: استفاده از زمین روستای «بیلوردی» با درآمد سالانه 760 میلیون تومان، برنامه توسعه کشت کاکتوس به تعداد یک میلیون و 140 هزار و درآمد یک میلیارد تومان، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت دانشجویان عراقی با درآمد 750 میلیون تومان و جذب 500 دانشجوی خارجی با درآمد 10 میلیارد تومان از منابع درآمدزایی غیرشهریه‌ای سالانه واحد تبریز بوده و پرورش ماهی قزل‌آلا با درآمد 600 میلیون تومان از منبع درآمد غیرشهریه‌ای سالانه واحد سراب است.

جوانپور عنوان موفقیت‌ها و عملکردهای مهم  دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی را تشریح کرد.

 چهاردهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با حضور بابک نگاهداری نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه در جلسه هیئت امنا، مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سی محمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی صبح امروز در سالن شمس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/409554
تولید سدیم سیانید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

تولید سدیم سیانید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

مدل استقرار مراکز آزمایشگاهی دانشگاه آزاد تبریز الگوی خوبی برای سایر واحدهاست

مدل استقرار مراکز آزمایشگاهی دانشگاه آزاد تبریز الگوی خوبی برای سایر واحدهاست

جامعه دانشگاهی عدالت و عدالت‌خواهی را به مطالبه و گفتمان تبدیل کند

جامعه دانشگاهی عدالت و عدالت‌خواهی را به مطالبه و گفتمان تبدیل کند

رشته ادبیات و زبان ترکی استانبولی در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شود

رشته ادبیات و زبان ترکی استانبولی در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شود

تسهیلات بیمارستان امام سجاد(ع) برای دانشگاهیان/ طرح رایگان زایمان طبیعی

تسهیلات بیمارستان امام سجاد(ع) برای دانشگاهیان/ طرح رایگان زایمان طبیعی

789 پروژه عمرانی، خدماتی و اقتصادی در آذربایجان شرقی افتتاح می‌شود

انتصاب جدید در سمای مراغه

سامانه پدافندی «باور 373» برتر از سامانه آمریکایی است/ به سامانه قوی‌تر از S300 نیاز داشتیم

امکانات مورد نیاز برای مهارآتش‌سوزی گسترده جنگل‌های ارسباران اعزام شود

افتتاح ۱۶ پروژه توسعه مهارت‌آموزی در 7 استان

لزوم ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی

سند رسمی خطبه غدیر در دانشگاه‌ها بررسی شود

تغییر مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان‌شرقی

از جذب 4هزار دانشجو در 131 رشته تا راه‌اندازی بزرگترین کتابخانه منطقه و 100 آزمایشگاه تخصصی

حرم مطهر شهدای گمنام یک اثر ماندگار برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس است

اعزام 85 دانش‌آموز آذربایجان‌شرقی به مرحله کشوری مسابقات فرهنگی و هنری

تعطیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تا 29 مرداد

دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی آماده به‌روزرسانی و بومی‌سازی استانداردها

مدل استقرار مراکز آزمایشگاهی دانشگاه آزاد تبریز الگوی خوبی برای سایر واحدهاست

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا کمک بزرگی به خودکفایی ایران در تولید بنزین کرد

خبرنگاران روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تجلیل شدند

بهره‌برداری از نخستین مدرسه عالی مهارتی رباتيك كشور در شهر اولين‌ها

40 درصد فارغ‌التحصیلان آذربایجان‌شرقی از دانشگاه آزاد اسلامی هستند

موافقت با ایجاد 3 رشته علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اهر

جاذبه‌های گردشگری شهر مراغه