1425764
پنجشنبه  24  آبان  1397
شنبه , 23 تیر 1397 ساعت 02:28

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوکان:

بدپوششی و آرایش نامناسب، ضربه زدن به بنیان خانواده‌‌ است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان تصریح کرد یکی از آسیب‌های بدپوششی و آرایش نامناسب، ضربه زدن به بنیان خانواده‌‌هاست و در تمام دنیا عریانی، فروپاشی خانواده را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر انور ضیائی در مراسم هفته عفاف و حجاب شهرستان بوکان با توجه به اهمیت حجاب در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: خدا را شاکریم و سپاسگزار که در سایه خدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز زنانی را داریم که جزء نخبگان، اندیشمندان، اهل فکر، اهل اندیشه، اهل قلم، اهل علم، اهل سیاست، اهل اقتصاد، اهل دانش، اهل بینش و در همه حوزه ها میدان دار عرصه های مختلف هستند و این را مدیون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم که چنین زنان فرهیخته را امروز در ایران اسلامی داریم که در زمینه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی فعالیت دارند.

وی اظهار کرد: امروز در سایه همین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهدیم که نام زنان ایرانی و نام زنان بوکانی بر تارک کتاب های علمی، ادبی، تاریخی و سیاسی چنان نقش بر بسته که هم روشنگر نسل فعلی و هم روشنگر نسل آتی خواهند بود.

ضیائی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران که این انقلاب شکل گرفت نظام سلطه برای در هم شکستن و متوقف کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با برنامه ورود پیدا کرد؛ در مقطعی با جنگ سرد، ترور شخصیت های نظامی، سیاسی و انقلابی، جنگ 8 ساله، تحریم اقتصادی، فشار مضاعف، جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و با آشوب و فتنه در کشور ایران اسلامی به دنبال ساقط کردن و متوقف کردن نظام جمهوری اسلامی ایران برآمدند. همه این نقشه ها را برنامه ریزی و در میدان عمل پیاده کردند و سوار نظام های خارج از کشور و داخل کشور بودند که تمام برنامه های دشمن را عملیاتی و با هزینه های میلیاردی در این کشور برنامه ریزی کردند اما تمام تیرها به سنگ برخورد کرد و تمام نقشه هایشان نقشه برآب شد.

وی گفت: نظام سلطه در تحلیل خود و در پژوهش و تحقیقات به عمل آمده به این نتیجه رسیدند که آنچه نظامی جمهوری اسلامی ایران را سر پا نگه داشته در رأس آن حضور یک رهبر عالم، دانشمند و مدبر هست که تمام دسیسه های دشمن را نقش برآب می کند و گزینه دوم بحث بنیاد خانواده در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان افزود: وقتی نظام سلطه نتوانست مقابل رهبر معظم انقلاب قد علم کنند تمام برنامه ها خور را معطوف کردند تا اینکه نظام خانواده را در ایران متلاشی کنند که بصورت هدفمند و هوشمندانه وارد شدند و با تزریق فیلم های مستهجن و غیره اخلاقی سعی کردند کانون خانواده را متلاشی کنند و زنان و مردان ایران اسلامی را نسبت به ارزش های اسلامی بی توجه بکنند اما با شکست روبه رو شدند.

وی به ورود ماهواره به خانواده اشاره و اظهار کرد: دشمن تسلیم نشد با وارد کردن دجال واره در کانون خانواده های ایرانی، زمان زندگی ما را مدیریت کردند. اگر توجه کنید کشورهایی مثل چین، ژاپن، اتریش، آمریکا، آلمان و کشورهای اروپایی ضد کشور ما برنامه ریزی کردند.

ضیائی به فضای مجازی اشاره کرد و افزود: کشورهای غربی برای متلاشی کردن کانون خانواده برنامه های تلویزیونی هدفمند برای مردم به نمایش می گذارند.

وی گفت: امروز روابط زن و شوهر به گونه ای یخ بسته که حاضر هستند ماه ها و سال ها همدیگر را نبینند. امروز فرزند خانواده به جای اینکه به حرف ها و نصیحت های پدر و مادر توجه کنند به حرف های دوستان و همسالان دیگر توجه می کنند.

ضیائی ادامه داد: کسی مدعی نیست که باید موبایل را از کانون خانواده حذف کرد ولی معتقد هستیم که مدیریت رسانه در خانواده ها وجود داشته و فرزند خانواده در چه سنی بایستی موبایل داشته باشد یا یک فرزند خانواده در چه سنی باید بعضی از شبکه های ماهواره ای را نگاه کند.

وی به خیانت های زناشویی اشاره کرد و افزود: امروزه بی اعتمادی و سر هم کلاه گذاشتن در روابط خانواده به شکل صعودی رشد می کند و این زنگ خطری برای ما مسئولان است.

ضیائی گفت: معتقدیم پوشش نوعی آگاهی است اما خیلی ها در دنیای غرب پوشش را به معنای اسارت و محدودیت معنا می کنند.

وی با توجه به ارزش زنان در دنیای غرب افزود : دنیای غرب در شبکه های ماهواره ای از زنان به عنوان کالاهای لوکس و با دید منبع درآمد استفاده می کنند. آیا این جایگاه زن است که برای فروش وسایل آرایشی با عریان کردن زنان تبلیغ می کنند. آیا جایگاه زن این است که با عفت و پاکدامنی خودش معامله کند تا جیب کشورهای اروپایی با دلار میلیاردی پر شود.

ضیائی به پوشش از دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت: پوشش از دیدگاه اسلام مصونیت است نه محدودیت، آزادی است نه اسارت.

وی افزود: زنی که چادری و پوشش اسلامی دارد هیچ نگاهی دنبالش نیست، زنی که حجاب را رعایت می کند امنیت و آرامش روحی دارد. زن بی حجاب احساس امنیت و آرامش نمی کند.

ضیائی ادامه داد: زنان در جامعه ما باید به رسالت واقعی خودشان عمل تا وقتی وارد اجتماع می شوند باید احساس امنیت و آرامش کنند چون زن مایه آرامش است. خداوند زن را فرستاده تا جفت مرد شود و به کانون خانواده آرامش دهد. زنی که آرامش نداشته باشد نه تنها به کانون خانواده هیچ آرامشی نمی دهد بلکه آرامش را هم از کانون خانواده خواهد گرفت.

وی افزود: در دنیای غرب هر چقدر پوشش کمتر، زن مطلوبتر و جذابتر خواهد بود.

این مسئول به اثرات رعایت حجاب اشاره کرد و افزود: رعایت حجاب در مرحله اول باعث آرامش، در مرحله دوم باعث استحکام کانون خانواده و در مرحله آخر باعث سلامتی جامعه خواهد شد.

در پایان این مراسم بیانیه ای از طرف بسیج خواهران شهرستان بوکان قرائت و هدایایی به رسم یادبود به خواهران محجبه اهدا شد.

این مراسم به مناسبت هفته عفاف و حجاب از سوی ستاد بزرگداشت مردمی دفاع از حریم خانواده بوکان با حضور دانشگاهیان واحد بوکان در سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

بیش از 140 استاد درس وصایای امام به مصاحبه دعوت شدند

انتصاب سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی

مدال طلای بادی‌کلاسیک بر گردن دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی نقش‌بست

افزایش دانش و اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد مرند بررسی شد

ارائه تسهیلات مالی به مراکز رشد و شرکت‌های فناور

کتاب دیابت و فعالیت بدنی ترجمه و منتشر شد

لزوم جذب دانش‌آموزان ممتاز در مدارس سما

تجاری‌سازی چند طرح دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی مرند

تجاری‌سازی چند طرح دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی مرند

انتصاب سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی

افزایش دانش و اقتصاد دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد مرند بررسی شد

ارائه تسهیلات مالی به مراکز رشد و شرکت‌های فناور

کتاب دیابت و فعالیت بدنی ترجمه و منتشر شد

لزوم جذب دانش‌آموزان ممتاز در مدارس سما

بیش از 140 استاد درس وصایای امام به مصاحبه دعوت شدند

مدال طلای بادی‌کلاسیک بر گردن دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی نقش‌بست

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان