342780
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 24 خرداد 1397 ساعت 11:23

آنا گزارش می‌دهد؛

همراه با ماه مبارک رمضان در دانشگاه آزاد اسلامی بوکان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی از برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان استقبال کرد.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر انور ضیائی برگزاری کارگاه آموزشی در ماه مبارک رمضان را راهکاری مناسب برای ارتقای سطح علمی، معنوی و فرهنگی کارکنان و استادان برشمرد و عنوان کرد: کارگاه تفسیر سوره نور ویژه کارکنان و اساتید از ابتدای ماه مبارک رمضان در واحد بوکان آغاز و تا پایان ماه رمضان به صورت منظم برگزار شد.

وی بیان کرد: آشنایی با تفسیر سوره‌های قرآن کریم تأثیر فراوانی در زندگی دارد و می‌تواند کمک زیادی به کارکنان و استادان برای تربیت نسل جوان داشته‌ باشد.

این مسئول افزود: کارگاه تفسیر سوره نور از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی با همکاری دفتر توانمندسازی و آموزش های کاربردی واحد بوکان در سالن آمفی تئاتر واحد بوکان برگزار شده و جلال حمزه زاده از اساتید گروه معارف واحد بوکان مدرس این کارگاه بود.

وی خاطرنشان کرد: برای این کارگاه آزمون کتبی برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در صورت کسب نمره قبولی با اهدای لوح و هدایا قدردانی خواهد شد.

برگزاری کارگاه آموزشی روانخوانی و مفاهیم قرآن کریم ویژه اعضای هیات رئیسه و مدیران گروه واحد بوکان

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوکان درباره برگزاری این کارگاه گفت: «انس با قرآن کریم موجب نشاط و شادابی انسان در زندگی دنیوی و هم موجب پاداش اخروی می‌شود.»

وی افزود: «این کارگاه با هدف آشنایی اعضای هیات رئیسه و مدیران گروه با روخوانی و تجوید قرآن کریم و در راستای توسعه و ترویج آموزه های حیات بخش قرآن و برخی از مفاهیم قرآنی برگزار می شود.»

این کارگاه در طول ایام ماه مبارک رمضان با حضور اعضای هیات رئیسه و مدیران گروه واحد بوکان در نمازخانه و اتاق جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد، مدرس این دوره جلال حمزه زاده از اساتید گروه معارف این واحد دانشگاه بود.

محافل انس با قرآن کریم

این مراسم که به همت کانون قرآن و عترت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوکان و با همکاری کانون دینی و مذهبی واحد بوکان برگزار شد، در ابتدا با قرائت زیبای قاری استانی ماموستا احمد مولودی امام جماعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان آغاز شد در ادامه قاریان حاظر در این محفل انس با قرآن کریم به قرائت قرآن پرداختند. این محفل در طول ماه مبارک رمضان برگزار شد.

حضور قاریان ممتاز و بین المللی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در بوکان

ماموستا خلیفه زاده امام جمعه بوکان در این محفل با توجه به اهمیت انس با قرآن و قرائت آن، گفت: قرآن کلید موفقیت و رستگاری در این دنیا و آن دنیاست در صورتی که خواندن آن همراه با عمل و تامل و دقت در آن باشد.

این مراسم با قرائت قرآن کریم از سوی وحید وکیلی نفر اول مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، حسن یوسف خانی نفر اول مسابقات اذان سراسر کشور و همچنین ابوعلی مقدس قاری ممتاز استانی رنگ و بوی معنوی خاصی گرفت .

این مراسم از سوی ستاد برگزاری محافل انس با قرآن کریم شهرستان بوکان و با همکاری دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان با حضور اعضای هیات رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان در مسجد محمدالمصطفی (ع) شهرستان بوکان برگزار شد.

در ماه مبارک رمضان، آیین غبارروبی نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان به همت معاونت دانشجویی فرهنگی و کانون دینی و مذهبی برگزار شد.

نوسازی و بهسازی ظاهری برای مکان عبادت، سنت ارزنده ای است که بر همین اساس، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان هم نمازخانه های موجود در این واحد به صورت همزمان جهت برگزاری نماز جماعت غبار روبی شدند.

مراسم غبارروبی هر ساله در آستانه ماه مبارک رمضان و در دهه بهداشت و نکوداشت مساجد در واحد بوکان برگزار می شود.

غبارروبی نمازخانه داشگاه و برپایی نماز جماعت

برگزاری نماز جماعت استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان به مناسبت ماه فضیلت و مبارک رمضان به امامت ماموستا احمد مولودی با حضور اعضای هیات رئیسه در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان برگزار شد.

گفتمان دانشجویی با موضوع فلسفه و احکام روزه

جلال حمزه زاده از استادان گروه معارف واحد بوکان در این گفتمان گفت: روایت های بسیار زیادی برای ماه رمضان وجود دارد؛ بر اساس باورهای مختلف، شرایط مختلفی برای روزه داری تعریف شده است؛ اما به طور کلی از مهمترین پرهیزهای این ماه، روزه داری است. روزه داران از اذان صبح تا اذان مغرب از خوردن و آشامیدن خودداری می کنند.

وی افزود: در فرهنگ قرآن، از روزه به «صوم‏» تعبیر شده است. صوم در لغت ‏به معناى برخاستن است‏ با ‏آنکه بعد از آن کارى شود. نزد بعضى، صوم به معناى امساک (نگاه داشتن) است. هر یک از دو معنا با معناى شرعى مناسبت دارد.

حمزه زاده گفت: اگر جان‏ انسان روزه باشد، حواس پنج‌گانه، براى همیشه حواسش جمع خواهد بود و به سوى پلیدی‌ها و پلشتی‌ها، پا نخواهد نهاد.

تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت

دکتر سلمان حمید معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوکان در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و سومین مسابقات قرآن و عترت ویژه کارکنان در بخش کتبی و دانشجویان در بخش استانی بیان کرد: این مسابقات در یک رشته با حضور 27 نفر از کارکنان این واحد در بخش تفسیر قرآن کریم برگزار شده است.

در این مراسم از 3 نفر از کارکنان برگزیده شده در بیست و سومین مسابقات قرآن و عترت (ع) در بخش کتی و از یک دانشجو که در مسابقات استانی در بخش قرائت تحقیق (شفاهی) مقام اول را کسب کرده بودند از طرف دانشگاه با اهدای لوح‌های تقدیر و هدایا قدردانی شد. این مراسم به مناسبت ماه مبارک رمضان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان برگزار شد.

نشست با امام جماعت واحد به صورت روزانه

هر روز از ماه مبارک رمضان در نمازخانه دانشگاه قبل از شروع نماز جماعت ظهر سوالات شرعی از طرف کارکنان مطرح و از سوی ائمه جماعت واحد بوکان پاسخ داده می شد. امام جماعت واحد بوکان به تفسیر آیاتی از قرآن کریم هم می پرداختند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

برداشت زعفران گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس

معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس

رقص رنگ‌های پاییزی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

ورودی شهر اهر ساماندهی شود

برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی

اختصاص 50 میلیارد وام به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

دفاع از ایده‌‌های ارائه‌شده به مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه

لزوم استفاده از آموزش‌های مجازی و ارائه طرح‌های ماندگار در حوزه قرآن دانشگاه‌ها

FATF تأمین کننده منافع نظام سلطه است

نیروی انتظامی آماده همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی است

اختصاص 50 میلیارد وام به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

برداشت زعفران گلخانه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس

لزوم استفاده از آموزش‌های مجازی و ارائه طرح‌های ماندگار در حوزه قرآن دانشگاه‌ها

رقص رنگ‌های پاییزی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس

تحصیل 65 دانشجوی قهرمان ملی، آسیایی و جهانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

ورودی شهر اهر ساماندهی شود

نیروی انتظامی آماده همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی است

دفاع از ایده‌‌های ارائه‌شده به مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه

بررسی تئوریکی افزایش بهره‌وری و تولید آب مقطر و شیرین

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه