دوشنبه  04  شهریور  1398
سه شنبه , 22 مرداد 1398 ساعت 13:55

رونمایی از طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی ملی المپیک

با حضور معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، سرپرست دبیر کلی و اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک، روسا، دبیران و نواب رئیس فدراسیون‌های ورزشی دومین گام اجرایی طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی با برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای رسماً آغاز شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک و مدیر دوره مذکور در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم به ورزشکاران شرکت‌کننده در این طرح و همچنین مسئولین ورزشی، طرح بورسیه ورزشی آکادمی را یکی از برنامه‌های مهم و حمایتی کمیته ملی المپیک با هدف موفقیت در المپیک 2022 جوانان عنوان کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ورزشکاران نوجوان نخبه در دو بخش پسران و دختران در قالب سه اردوی سه‌روزه تا پایان سال 1398 از مزیت‌های این طرح بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: 28 ورزشکار عنوان دار و دارنده مقام‌های نخست کشوری و آسیایی در رشته‌های ژیمناستیک، دوومیدانی، دوچرخه‌سواری، بسکتبال، تیراندازی، هندبال، وزنه‌برداری، تنیس و تنیس روی میز در این مرحله از طرح، طی روزهای 22 لغایت 24 مردادماه سال جاری در برنامه‌هایی نظیر کارگاه آشنایی باارزش‌های المپیک، تشکیل پرونده پزشکی و تغذیه‌ای (معاینات ارتوپدی، عمومی، قلب و عروق و تنفس)، کارگاه مهارت‌های ذهنی، خدمات تخصصی ماساژ، برنامه‌های فرهنگی، کارگاه پیشگیری از آسیب‌های ورزشی و بررسی برگ خریدهای آمادگی جسمانی حضور دارند.

در ادامه مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، اجرای طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌ها را یکی از بهترین برنامه‌های آموزشی در حال انجام کمیته ملی المپیک عنوان کرد و گفت: نقش آموزش در فضای کاری و برنامه‌های کمیته ملی المپیک که دوران طلایی خود را سپری می‌کند، بسیار پررنگ‌تر از گذشته شده است و آکادمی ملی المپیک به‌عنوان بازوی اجرایی این کمیته در مباحث آموزشی، نقش خود را در برگزاری چنین برنامه‌هایی به‌خوبی بازی می‌کند.

فرهادی زاد که علاوه بر کارهای مدیریتی، طی سالیان گذشته تاکنون در آموزش‌وپرورش در حال خدمت‌رسانی به جامعه ورزش کشور است، نگاه کمیته بین‌المللی المپیک در تعادل سازی پسرها و دخترها را از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد بین‌المللی عنوان کرد و گفت: به شما عزیزان در جامعه به‌عنوان نخبه، نماد و الگو نگاه می‌شود. برای ماندگار شدن در این جامعه علاوه بر اینکه باید اخلاق خود را قوی‌تر کنید، ملزم به حضور در چنین دوره‌های آموزش هستید.

کیکاووس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک در ادامه این مراسم ضمن بیان اینکه یافته‌های علمی نشان می‌دهد استعدادیابی پایه ورزش قهرمانی است گفت: کار استعدادیابی در دو مدل تجربی (سنتی) که بر اساس دیدگاه مربی و نگاه او از فیزیک ورزشکار انجام می‌شود و علمی (مدرن) که به‌صورت علمی و تخصصی استعدادها ارزیابی و شناسایی می‌شوند انجام می‌شود.

سعیدی که حدود 42 سال از زندگی خود را در ورزش و در قالب ورزشکار، مربی و داور جهانی سپری کرده است، در ادامه و ضمن اشاره به منشور المپیک که تبعیض جنسیتی در ورزش را ناروا می‌داند گفت: نگاه و امکانات کمیته ملی المپیک برای بانوان و آقایان به یک‌میزان است. اگر هم در گوشه‌ای از کشور از لحاظ در اختیار قرار دادن امکانات، تبعیضی وجود دارد تنها به دلیل در اختیار نبودن امکانات زیرساختی است که آن‌هم باید رفع شود.

در ادامه این مراسم رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک بابیان اینکه امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من است خطاب به دختران شرکت‌کننده در بورسیه ورزشی آکادمی گفت: دیدن شما قهرمانان آینده به من امید می‌دهد. ما در آکادمی ملی المپیک در کنار شما قهرمانان و المپیک‌های آینده ورزش کشور هستیم تا با آشنا کردن شما با واژه‌هایی نظیر فیزیولوژی ورزش، افزایش مهارت‌های ذهنی، تمرینات آبی و مبحث پیشگیری از آسیب‌های ورزشی، در کم کردن اختلاف داشته‌های علمی شما با رقبایتان گام برداریم.

مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های ریاست کمیته ملی المپیک، اعضای هیئت اجرایی و رئیس آکادمی ملی المپیک در برگزاری بورسیه ورزشی گفت: باب جدیدی در آموزش ورزش کشور بازشده است که امیدوارم این دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت ادامه‌دار باشند. ارزش مدال‌آوری شما در رده‌های سنی بسیار بالاست. نمونه آن قهرمانی جوانان والیبال در پیکارهای جهانی و پذیرفته شدن این عزیزان توسط مقام معظم رهبری است.

 نخستین مرحله از بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌ها طی مدت سه روز (14 لغایت 16 مرداد) و ویژه پسران ورزشکار برگزار شد. صبح امروز نیز دختران نخبه ورزشکاری از هشت رشته ورزشی ضمن حضور در آکادمی ملی المپیک در قالب اردویی سه‌روزه (22 لغایت 24 مرداد) از مزایای طرح مذکور برخوردار می‌شوند.

گفتنی است در طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی ملی المپیک، ستاره‌ها ورزشکارانی هستند که حداقل شش تا دوازده ماه در اردوهای تیم‌های ملی بوده و یا هم‌اکنون اردونشین هستند. همچنین این افراد مقام کشوری و یا برون‌مرزی کسب کرده‌اند. اما امیدها کسانی هستند که علاوه بر دارا بودن موقعیت ستاره‌ها، دارای شرایط حضور در المپیک 2022 جوانان می‌باشند.

انتهای پیام/4051/4057/

http://ana.ir/i/410264
آغاز عملیات اجرایی طرح آبراهه چرگر ابهر/ افتتاح؛ همزمان با دهه مبارک فجر

آغاز عملیات اجرایی طرح آبراهه چرگر ابهر/ افتتاح؛ همزمان با دهه مبارک فجر

نشست مدیران کل ورزش استان‌های کشور با صالحی امیری

نشست مدیران کل ورزش استان‌های کشور با صالحی امیری

مراسم افتتاحیه رسمی طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی ملی المپیک

مراسم افتتاحیه رسمی طرح بورسیه ورزشی امیدها و ستاره‌های آکادمی ملی المپیک

قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک باقی ماند

قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک باقی ماند

برگزاری مجمع وزنه‌برداری به‌صورت الکترونیکی

برگزاری مجمع وزنه‌برداری به‌صورت الکترونیکی

انتخابات فدراسیون چوگان 19 خرداد برگزار می‌شود

انتخابات فدراسیون چوگان 19 خرداد برگزار می‌شود

برگزاری اردوی تيم ملی كاراته از فردا

برگزاری اردوی تيم ملی كاراته از فردا

حمایت آکادمی ملی المپیک از تیم‌های اعزامی به توکیو

حمایت آکادمی ملی المپیک از تیم‌های اعزامی به توکیو

آغاز مجمع انتخابات کمیته ملی پارالمپیک+ اسامی نامزدها

آغاز مجمع انتخابات کمیته ملی پارالمپیک+ اسامی نامزدها

انصراف 2 نامزد دیگر از پست‌های انتخابی خود

انصراف 2 نامزد دیگر از پست‌های انتخابی خود

آکادمی نقش زیادی در پیشرفت ورزش داشت/ بازداشت مدیران شایعه بود

آکادمی نقش زیادی در پیشرفت ورزش داشت/ بازداشت مدیران شایعه بود

آکادمی ملی المپیک آماده میزبانی از اردوهای تیم‌های ملی

آکادمی ملی المپیک آماده میزبانی از اردوهای تیم‌های ملی

راز موفقیت شناگران ایران در مسابقات جهانی

امیدوارم فیروزجا یکی از ستاره‌های شطرنج قهرمان جهان شود

مجللی در کانو 200 متر ششم شد

تفتیان در یک مسابقه معتبر شرکت کرد و سهمیه گرفت/ هدف کسب مدال در 2022 است

حیدرزاده به اردوی تیم ملی کامپوند بزرگسالان دعوت شد

افکار منفی مانع پیشرفت شناگران می‌شود/ گلی بر سر ورزش‌های آبی نزده‌اند

افقری در ۵۰ متر پروانه بیستم شد

اعزام 4 دوومیدانی کار ایران به مسابقات

شفیعیان به نیمه‌نهایی کایاک ۵۰۰ متر نرسید/ احمدی در توکیو

نفرات برتر روز نخست اسکی چمن جوانان جهان معرفی شدند

رکوردشکنی سهران در ماده ۲۰۰ متر مختلط شنای جوانان جهان

جدایی غیرمنتظره سرمربی تیم ملی شطرنج

تخصیص بودجه ورزش از طریق درآمدزایی پروژه‌های ورزشی/ راه‌اندازی مدارس تخصصی ورزش در سما

فدراسیون شنا استخر اجاره می‌کند/ امید به کسب سهمیه المپیک دارم

شال مروج فرهنگ پهلوانی به سیدهادی طباطبایی سپرده شد

نتایج دور مقدماتی ریکرو جوانان و کامپوند نوجوانان اعلام شد

اعلام حریفان قایقرانان ایران در مسابقات آب های آرام جهان

ملی‌پوشان شنا ایران عازم مجارستان شدند

طباطبایی قهرمان شد/ مقصودلو نایب قهرمان

مدیرعامل سرخابی‌ها از قوطی بیرون نمی‌آیند/ تاج باید درباره استعفاها پاسخگو باشد