دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
دوشنبه , 12 آذر 1397 ساعت 07:24

حسین توکلی:

مربی‌حدادی با چین قرارداد بست/ به صالحی‌امیری اطلاعات غلط می‌دهند

مربی بدنسازی احسان حدادی گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به حدادی قول همکاری دادند، اما متأسفانه از یک کانال دیگر کارشکنی‌هایی صورت می‌گیرد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره آخرین شرایط و تعیین تکلیف احسان حدادی گفت: متأسفانه در ورزش ما شرایط به‌گونه‌ای است که تا  مسئولان نیاز مبرم به مدال پیدا نکنند سراغ ورزشکار نمی‌روند، به همین خاطر بخش اعظمی از زمان را از دست می‌دهند.معمولاً تنها چندماه مانده به المپیک ورزشکار برای مسئولان مهم می‌شود. در حال حاضر وضعیت مربی و تشکیل اردوهای حدادی مشخص نیست و نمی‌دانم شرایط در آینده به چه صورت خواهد بود.

مربی حدادی با کشور چین قرارداد بست

وی ادامه داد: مربی آمریکایی احسان با کشور چین چندین برابر مبلغی که ما قرار بود به او بدهیم قرارداد بسته است و همین موضوع شرایط را سخت کرد. دقیقا ما نمی‌دانیم در آینده همکاری حدادی با این مربی چطور خواهد بود، حضور این مربی  شانس بزرگی محسوب می‌شد اما متأسفانه به خاطر کم‌کاری مسئولان ممکن است او را از دست بدهم. مک ویلکینز آمریکایی  با ماهی 25 هزار دلار با کشور چین قرارداد بسته است، دقیقاً چند برابر مبلغ قراردادی که ما با او توافق کرده بودیم. چین در المپیک همواره  در مدال‌آوری حرف اول را می‌زند، اما با این حال مسئولان ورزش این کشور  احساس کردند که در پرتاب دیسک هم باید مدال‌آور باشند و به همین خاطر با جذب مربی خارجی از همین حالا برای کسب مدال المپیک توکیو تلاش می‌کنند. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که آنها آینده‌نگری بالایی دارند.

حدادی فدراسیون متناقض حرف می‌زند

مربی بدنسازی حدادی ادامه داد: کشور چین با وجود مدال‌های فراوانی که در المپیک‌ها به دست‌ می‌آورد به این نتیجه  رسیده که در این بخش هم سرمایه‌گذاری کند و ورزشکارانشان را برای المپیک توکیو به شرایط ایده‌آل برساند به همین خاطر با جذب مربی‌ای که از همه نظر در سطح ایده‌‌آل قرار دارد تمرینات خود را آغاز کرده‌اند، اما متأسفانه در فدراسیون ما هنوز تکلیف مشخص نیست و حرف‌های متناقض می‌شنوم. در آخرین جلسه‌ای که حدادی با مسئولان فدراسیون داشته به آنها اعلام کردند که حسین توکلی صلاحیت کار ندارد که البته حدادی هم به آنها گفته است که توکلی خط قرمز من است و با این مربی در این یک سال اخیر به شرایط خوبی رسیده‌ و اگر قرار باشد در المپیک توکیو باز هم به مدال برسد با او ادامه خواهد داد.

توکلی تأکید کرد: متأسفانه حدادی برای ادامه تمریناتش و رسیدن به مدال المپیک توکیو با چالش‌های زیادی روبه‌روست، مسئولان فدراسیون یک بار می‌گویند مربی خارجی نداشته باشد، یک بار می‌گویند توکلی و ماساژور خارجی هم نباید  در کنار او باشد. در صورتی که همین ماساژور خارجی بهترین تأثیر را برای حدادی داشت. او چندین سال است که با احسانکار کرده و عضلاتش را به خوبی می‌شناسد و می‌داند باید چطور تمرین کند.

احسان حدادی

حدادی می‌تواند مدال نقره لندن را در توکیو به طلا تبدیل کند

وی عنوان کرد: در حال حاضر حدادی در بلاتکلیفی محض است و نمی‌داند فدراسیون قرار است چه برنامه‌ای برای او  داشته باشد. بهترین کشورهای دنیا به دنبال مک سرمربی خارجی او هستند چرا که این مربی چندین مدال المپیک را در کارنامه خودش دارد و عملکرد و موفقیت‌هایی که داشته اعتماد به نفس خوبی به  ورزشکار می‌دهد، اما متأسفانه در ایران به این مسائل توجهی نمی‌کنند. خوشبختانه حدادی از ساله گذشته خیلی پخته‌تر و حرفه‌ای‌تر شده است و به طور حتم اگر شرایط برای او مهیا شود مدال نقره المپیک لندن را در توکیو به طلا تبدیل می‌کند  اما این اتفاق با حمایت‌های ویژه مسئولان امکان‌پذیر است.

احسان حدادی

به صالحی امیری اطلاعات غلط می‌دهند

مربی حدادی در پاسخ به اینکه قرار بود جلسه‌ای با صالحی امیری داشته باشد، عنوان کرد: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به او قول همکاری دادند، اما متأسفانه از یک کانال دیگر کارشکنی‌هایی صورت می‌گیرد و اطلاعات غلطی به آنها داده می‌شود که روند نتیجه‌گیری او را به تأخیر می‌اندازد. در دوومیدانی علاوه بر حدادی، قهرمانان دیگری در این رشته حضور دارند که آینده درخشانی دارند و به‌طور حتم اگر شرایط برای آنها مهیا شود می‌توانند نتیجه بگیرند، اما متأسفانه یک بدعت بد در فدراسیون دوومیدانی به وجود آمده و این است که ورزشکاران را رو در روی هم قرار می‌دهند.

رودررو قرار دادن ورزشکار مقابل هم، هیچ سودی ندارد

وی گفت: به برخی از ورزشکاران دوومیدانی گفته می‌شود که اگر برای حدادی هزینه شود از هزینه‌های آنها کم خواهد شد، در صورتیکه این موضوع به هیچ عنوان اخلاقی نیست، البته که ورزشکاران دوومیدانی باهوش هستند و این مسائل را نمی‌پذیرند و به آنها هم هم توجه نمی‌کنند، اما این اتفاق که ورزشکاران رو در روی هم قرار بگیرند و در مقام مقایسه بروند فرار رو به جلو است و هیچ منفعتی برای ما ندارد.

احسان در اوج پختگی به سر می‌برد

توکلی در پاسخ به اینکه برخی معتقدند از نظر سنی دوران قهرمانی‌ حدادی تمام شده است عنوان کرد: این هم یکی دیگر از مسائلی است که به درستی عنوان نمی‌شود و مردم عادی هم از آن بی‌خبر هستند. در المپیک ریو پرتابگری که موفق به کسب مدال نقره شد 41 سال سن داشت. در رشته پرتاب دیسک اوج سن یک ورزشکار بین 27 تا 36 سالگی است چرا که تجربه پرتابگر بالا می‌رود و عضلاتش شل می‌شود و می‌تواند به راحتی پرتاب داشته باشد.  با این شرایط حدادی با 32 سال سن در اوج پختگی به سر می‌برد و حتم دارم اگر شرایط برای او  مهیا شود تا المپیک 2024 هم می‌تواند فعالیت کند. در حال حاضر هم هیچ مشکل بدنی و تکنیکی ندارد، اما از نظر روحی و روانی به هم ریخته‌است و واقعاً نمی‌دانم آینده ورزش حرفه‌ای او  به کجا می‌رسد.

حدادی یک تیم است و باید برای او هزینه کرد

مربی بدنسازی حدادی با انتقاد از اینکه  عنوان می‌شود هزینه‌های زیادی برای او صرف شده است، عنوان کرد: کل هزینه‌هایی که یک قهرمان به شرایط ایده‌آل برسد، 23 هزار دلار است که شامل همه امکانات از جمله برگزاری اردوها، سرمربی خارجی، ماساژور می‌شود. همه به این مبلغ انتقاد می‌کنند، اما سؤال من این است که مگر این هزینه‌ها در جیب حدادی می‌رود. رشته دوومیدانی یکی از رشته‌های پرمدال در المپیک محسوب می‌شود و یک ورزشکار دوومیدانی‌کار اگر بتواند به مدال المپیک برسد یک تیم کامل محسوب می‌شود و تمام هزینه‌های یک تیم باید برای او صرف شود. تیم مایکل فلپس شامل 50 نفر است که برای او هزینه می‌کنند تا به بهترین شرایط آمادگی برسد.

تمرینات اختصاصی احسان حدادی در جزیره کیش‎

به ورزشکار بها نمی‌دهند توقع مدال دارند

توکلی عنوان کرد: حدادی امسال در تمامی مسابقاتی جزء نفرات دوم یا سوم بودم. در رقابت‌های دایموند اگر دچار گرفتگی کمر نمی‌شد به‌طور حتم جزء سه نفر اول دنیا بود. سطح این رقابت‌ها از بازی‌های آسیایی هم بالاتر بود اما متأسفانه فدراسیون حتی به این مسائل هم نپرداخت و برای آنها مهم نبود. در حال حاضر تمام پرتاب‌هایی او بالای 67 متر است و با این پرتاب‌ها به کسب مدال المپیک توکیو خیلی نزدیک است. در ورزش ایران شرایط و امکانات را مهیا نمی‌کنند  اما از ورزشکار توقع دارند که به مدال برسد.

جلسه خصوصی صالحی امیری با حدادی برگزار می‌شود

توکلی در خصوص جلسه‌ حدادی با صالحی امیری عنوان کرد: احسان خیلی تمایل دارد که با صالحی امیری به صورت خصوصی جلسه‌ای داشته باشد و برخی صحبت‌ها را به او اطلاع بدهد. متأسفانه مسائلی که به گوش مسئولان کمیته المپیک می‌رسد خلاف واقعیت است و  به همین خاطر او دوست دارد به صورت شخصی با رئیس کمیته صحبتی داشته باشد تا برخی مسائل را حل کند و بعد از آن در جلسه‌ای با مسئولان فدراسیون با رئیس کمیته المپیک شرکت کند. چند روز پیش هم با او تماس گرفتند که در جلسه با صالحی ‌امیری شرکت کند اما متأسفانه به دلیل اینکه در تهران نبود نتوانست در جلسه شرکت کند.

صندوق حمایت از قهرمانان از حدادی حمایت نکرد

مربی بدنسازی حدادی عنوان کرد: چند وقت پیش حدادی طرحی در ذهن داشت که به واسطه آن  بتواند در این چند سالی که در دوومیدانی حضور داشته و تجربیات قابل قبولی به دست آورده در اختیار ورزشکاران قرار دهد تا در آینده در رشته پرتاب دیسک مدال‌های ارزشمندی داشته باشیم.  این طرح را به وزیر ورزش ارائه داد و او هم از این موضوع استقبال کرد و دستور داد که  ابطحی رئیس صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی شرایط را برای حدادی مهیا کند، اما متأسفانه سنگ‌اندازی‌ها از سوی برخی افراد باعث شد که با شرایط خیلی راحت‌تر به یک شخص فرد غیر ورزشی واگذار شود. حدادی هدفش  این بود که دینش را به ورزش کشور ادا کند و با اجاره ورزشگاه کشوری شرایط را برای قهرمانان فراهم کند، اما  عدم حمایت از سوی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی  و کارشکنی‌ها از سوی برخی افراد این طرح به بن‌بست رسید.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: ما خیلی منتظریم تا وضعیت حدادی مشخص شود، اگر قرار باشد او  با این شرایط ادامه دهد به‌طور حتم نمی‌تواند در المپیک توکیو به مدال برسد ضمن اینکه از نظر روحی و روانی هم به شدت به هم ریخته‌است.

انتهای پیام/4051/4057/

http://ana.ir/i/330662
ماهی 100 میلیون کجاست؟!/میلیاردها هزینه شد که مدال‌ آسیایی بگیرند

ماهی 100 میلیون کجاست؟!/میلیاردها هزینه شد که مدال‌ آسیایی بگیرند

حدادی به شرط حمایت در المپیک مدال می‌گیرد

حدادی به شرط حمایت در المپیک مدال می‌گیرد

دعوت کنفدراسیون دوومیدانی آسیا از اردیبهشت

دعوت کنفدراسیون دوومیدانی آسیا از اردیبهشت

تکلیف احسان حدادی چه می‌شود

تکلیف احسان حدادی چه می‌شود

حال و روز ناخوش «مادر ورزش» در ایران

حال و روز ناخوش «مادر ورزش» در ایران

حدادی از بلاتکلیفی بیرون می‌آید؟

حدادی از بلاتکلیفی بیرون می‌آید؟

حضور مأمور وادا در منزل حدادی

حضور مأمور وادا در منزل حدادی

بلاتکلیفی ملی‌پوشان دوومیدانی همچنان ادامه دارد

بلاتکلیفی ملی‌پوشان دوومیدانی همچنان ادامه دارد

فدراسیون هیچ مشکلی با حدادی ندارد

فدراسیون هیچ مشکلی با حدادی ندارد

حدادی در 4 کشور تمرین می‌کرد/ هیچ ورزشکاری نمی‌تواند ادعا کند برای او هزینه نکردیم

حدادی در 4 کشور تمرین می‌کرد/ هیچ ورزشکاری نمی‌تواند ادعا کند برای او هزینه نکردیم

بی‌برنامگی باعث شد به استقبال حدادی نرویم/ اعزام دختران جنبه حمایتی داشت

بی‌برنامگی باعث شد به استقبال حدادی نرویم/ اعزام دختران جنبه حمایتی داشت

مسئولان فدراسیون از زمان بازگشتم خبر داشتند

مسئولان فدراسیون از زمان بازگشتم خبر داشتند

ایران در رده پنجم باقی ماند + عکس

ایران در رده پنجم باقی ماند + عکس

حدادی چراغ نوزدهمین طلا را روشن کرد

حدادی چراغ نوزدهمین طلا را روشن کرد

دو و میدانی به دنبال کسب بیشترین مدال/ چهارمین طلای آسیا در انتظار حدادی

دو و میدانی به دنبال کسب بیشترین مدال/ چهارمین طلای آسیا در انتظار حدادی

تعداد اخبار امروز گروه : 3 خبر