323244
سه شنبه  24  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 19 مهر 1397 ساعت 17:50

در دیدار دوجانبه صورت گرفت؛

قول آیان به صالحی امیری برای افزایش سهمیه‌ المپیک ایران

رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری که در کمیته بین‌المللی المپیک نفوذ بالایی دارد قول افزایش سهمیه ایران را در المپیک به رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه دیدارهای مهم خود با مسئولان ورزش دنیا با رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری دیدار و گفتگو کرد.

صالحی امیری در این دیدار که قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری نیز حضور داشتند در ابتدا به سابقه حضور تاماش آیان در وزنه‌برداری و ارتباط خوبش با فدراسیون ایران اشاره کرد و گفت: از طریق دوستان مختلف و علی مرادی در جریان ارتباط خوب شما با وزنه‌برداری ایران و حمایت‌های شما از قهرمانان ایرانی قرار گرفته‌ام و ضمن تقدیر و تشکر امیدوارم که همانند قبل در کنار وزنه‌برداری ایران باشید و حمایت‌های خود را بیشتر کنید.

وی در ادامه به کاهش سهمیه‌های المپیک اشاره کرد و گفت: این تصمیم به‌نوعی بی‌عدالتی در حق جوانان و قهرمانانی است که چشم به درخشش در المپیک 2020 دارند، چرا باید آنها به دلیل اشتباهات گذشتگان این فرصت بزرگ، استثنایی و تکرارنشدنی را از دست بدهند؟ از شما به عنوان فردی ورزشی، مدیر و بانفوذ در IOC درخواست دارم که برای تجدیدنظر در این تصمیم رایزنی کنید.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان همچنین خواستار تأمین تجهیزات وزنه‌برداری و گنجاندن مسابقات جام فجر در تقویم فدراسیون جهانی برای بالا رفتن اعتبار آن بود که آیان در این زمینه قول حمایت و همکاری ویژه را داد.

صالحی امیری در پایان این دیدار با تأکید بر جایگاه بالای وزنه‌برداری ایران یادآور شد: خودتان هم قبول دارید و بارها گفته‌اید که وزنه‌برداری ایران یکی از ستون‌های اصلی این رشته در جهان است، بنابراین درخواست داریم که حمایت‌مان کنید تا چند کرسی ارزشمند آسیایی و جهانی به افراد لایق فدراسیون ما تعلق یابد.

رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نیز در این دیدار حضور صالحی امیری در کمیته ملی المپیک را فرصتی مغتنم برای ورزش کشور برشمرد و گفت: از طریق دوستان و سفارت ایران مطلع شدم که شما از مدیران لایق و افراد بانفوذ ایران هستید که حضورتان برای ورزش ایران و وزنه‌برداری بسیار ارزشمند خواهد بود.

تاماش آیان ادامه داد: IWF در کنار ایران بوده و خواهد بود و مطمئن باشید که با همکاری کمیته ملی المپیک می‌توانیم روزهای درخشان وزنه‌برداری ایران را مجدداً تکرار کنیم.

وی در پایان با تأکید بر کنترل و نظارت هرچه بیشتر بر بحث دوپینگ گفت: هم برای تأمین تجهیزات و هم حمایت از کاندیداهای شما فعالیت خواهم کرد. در خصوص افزایش سهمیه المپیک هم گرچه کاری سخت و مسیری ناهموار است اما تمام تلاشم را می‌کنم، چرا که اعتقاد دارم حضور پرتعداد وزنه‌برداران مطرح همانند وزنه‌برداران شما بر کیفیت و جذابیت بازی‌ها می‌افزاید.

انتهای پیام/4078/پ

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

احیای فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان مسلمان تصویب شد

احیای فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان مسلمان تصویب شد

حضور سلطانی فر و صالحی امیری در ورزشگاه آزادی

حضور سلطانی فر و صالحی امیری در ورزشگاه آزادی

دیدار صالحی امیری با رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی

دیدار صالحی امیری با رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی

دیدار صالحی امیری با رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی

دیدار صالحی امیری با رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی

نظرات

خالق اصطلاحات ناب، خداحافظ/ قلب ورزش و مردم خاموش شد

3 مدال با ارزش در کیسه نمایندگان پرتاب دیسک

زمان مراسم تشییع بهرام شفیع مشخص شد

سپهوند صاحب طلای پرتاب دیسک شد

هت‌تریک ایزدیار در کسب مدال طلا

گردن‌آویز برنز دو و میدانی به اجاقلو رسید

مدال نقره بر گردن پاکباز/ حیدری برنزی شد

مدال‌های ارزشمند زندی و کاکوش در تیراندازی با کمان

مجید فلاح از دستیابی به مدال بازماند

دو مدال طلای تیمی و یک طلای انفرادی نصیب شطرنج‌بازان ایران شد

شمشیربازان ایران آماده حضور در الجزایر

صعود شبانی به یک‌هشتم نهایی

اعزام قایقرانان در گرو ارز ثانویه/ وزارت‌خانه هنوز نامه‌ای ارسال نکرده است

برای نخستین‌بار لژیونر شدم/ نه کار دارم و نه بیمه

شکست ناباورانه بوکسور جوان ایران مقابل حریف ازبک

تولید البسه ورزشی ایرانی با کیفیت برای ورزشکاران

قهرمانی جوکوویچ در مسابقات تنیس شانگهای

اسدبیگی به نیمه‌نهایی نرسید

آغاز رقابت‌های رول اسکی از امروز

پرچم بازی‌های پاراآسیایی به چین سپرده شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه