317626
شنبه  24  آذر  1397
شنبه , 04 آذر 1396 ساعت 22:33

دبیر فدراسیون شمشیربازی:

درگیری دانشگاه آزاد و بیمه معلم حاد نبود/ بودجه فدراسیون شمشیربازی واقعا محدود است

علی یعقوبیان گفت: درگیری و حاشیه جز اجتناب ناپذیر هر ورزشی است و لیگ شمشیربازی هم از آن مستثنی نیست.

علی یعقوبیان دبیر فدراسیون شمشیربازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی آنا درباره حواشی لیگ شمشیربازی و درگیری دو تیم دانشگاه آزاد و بیمه معلم گفت: «شرایط لیگ خوب پیش می رود. هفته دوم رقابت‌های لیگ شمشیربازی برگزار شد و مشکل خاصی هم به وجود نیامد. البته همیشه یک سری مسائل در تیم های ورزشی وجود دارد که باعث می شود ورزشکاران یا کادرفنی به داوری اعتراض کنند که این موضوع هم کاملا طبیعی است.»

وی گفت: «تیم دانشگاه آزاد و بیمه معلم از بهترین‌های لیگ هستند و ملی‌پوشان قدرتمندی در این دو تیم حضور دارند از همین روی رقابت بین آنها فشرده است و گاهی باعث به وجود آمدن درگیری می شود. به هر روی به نظرم موضوع خاصی نبود اما در مورد آن خیلی اغراق کردند. اعتراض در هر رشته ورزشی وجود دارد در این بازی هم سرپرست تیم دانشگاه آزاد به داوری اعتراض کرد و همین موضوع هم باعث درگیری بین بازیکنان این تیم با داور شد اما با این حال شرایط به حالت عادی برگشت و مشکلی به وجود نیامد.»

دبیر فدراسیون شمشیربازی عنوان کرد: «‌متاسفانه همانطور که گفتم در مورد این درگیری اغراق شد و حتی من دیدیم در جایی نقل شده بود که دانشگاه آزاد پیش از این هم سابقه ایچاد درگیری و تنش در لیگ داشته در صورتی که به هیچ عنوان این موضوع درست نیست. دانشگاه آزاد سال‌هاست که در رشته‌های مختلف تیمداری می کند و هیچ زمانی مشکلی به وجود نیامده است. در لیگ تیم دانشگاه تاکنون 4 دوره قهرمان شده و شرایط خوبی دارد، در اسلحه سابر این حاشیه به وجود آمد در حالی که همین تیم رنکینگ چهارم جهان را در اختیار دارد.»

یعقوبیان تاکید کرد: «‌شرایطی در لیگ به وجود آمده که همه صاحب عنوان‌ها حضور دارند و رقابت بین آنها بسیار زیاد است. چون در سال‌های گذشته هیچ زمانی شمشیربازی دچار حاشیه نمی‌شد حالا که یک بار این اتفاق افتاده در مورد آن بزرگنمایی می‌کنند. به نظرم نباید به این مسائل توجه کنیم و حتی باید خرسند باشیم به این خاطر که ما شمشیربازانی داریم از بهترین های جهان هستند اما سقف قراردادهایشان بسیار پایین است اما با این حال تعصب خاصی بر روی تیمشان دارند.»

وی همچنین در ادامه صحبت‌هایش به وضعیت تیم‌ملی شمشیربازی اشاره کرد و گفت: «خدا را شکر تیم ملی هم وضعیت خوبی دارد. تیم سابر چهارم جهان شد و تیم اپه در مسابقات ایتالیا در بین 28 تیم برتر جهان مقام دوازدهمی را کسب کرد. هفته آینده تیم سابر راهی مجارستان می شود و اپه هم باید در مسابقات جهانی قطر شرکت کند. بانوان هم وضعیت خوبی دارند و در اردو به سر می برند.»

دبیر فدراسیون شمشیربازی اظهار کرد: «‌با وجود اینکه شمشیربازی بودجه محدودی دارد اما با این حال مدیریت فدراسیون شرایطی به وجود آورد که کمپ تیم های ملی همیشه در حال برگزاری اردو است و شمشیربازان به مسابقات مختلف اعزام می شوند.»

بعقوبیان مهمترین بازی‌های پیش روی شمشیربازی را مسابقات جاکارتا خواند و گفت: «ما در مسابقات اینچئون با بدشانسی تمام سه مدال را راحت از دست دادیم اما امسال که مسابقات آسیایی را پیش رو داریم اگر اتفاقی غیرقابل پیش‌بینی نیافتد به طور حتم 4 مدال در این رقابت ها نصیب ایران می شود. به هر روی تیم شمشیربازی همگام با بهترین‌های جهان در حال پیشرفت است و ما علاوه بر بازیکنان قدرتمندی که داریم از نظر مربی یکی از بهترین‌های جهان را در اختیار داریم و به طور حتم در بازی های پیش رو ما بهترین عملکرد را خواهیم داشت.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه