679249
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 07:02

دبیر فدراسیون بوکس:

اولویت اصلی فدراسیون بوکس جوانان است/ جهت حضور در جاکارتا فرصت کمی داشتیم

دبیر فدراسیون بوکس گفت: یکی از اهداف اصلی فدراسیون سرمایه‌‌گذاری بر روی جوانان است. جوانان قرار است پایه تیم بزرگسالان شوند و از همین حالا باید در میدان‌های بزرگ حضور پیدا کنند.

علیرضا کلانتری در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره شرایط بوکس گفت‌: تمام تلاش ما این است که ورزش بوکس برنامه محور پیش برود تا بتوانیم وضعیت این رشته را از آن چیزی که هست ارتقا دهیم. در نخستین گام هم پرتال و اتوماسیون جدید فدراسیون را با حضور تمام هیأت‌های استانی رونمایی کردیم که در آن با تبیین مسیر جدید برای فدراسیون بوکس تمام سیاست‌های کاری ما مشخص می‌شود.

وی در خصوص نقش رسانه در سیاست‌های جدید فدراسیون بوکس تصریح کرد: در سیاست جدید فدراسیون دیگر قرارنیست که فدراسیون بصورت یکطرفه به دنبال رسانه‌ها برای پوشش برنامه و اخبار خود باشد بلکه باید با ارتقای کیفیت برنامه‌های بوکس به سویی حرکت کند که رسانه‌ها نیز مشتاق پوشش مسابقات بوکس باشند.

کلانتری اظهار کرد: هدف اصلی ما در فدراسیون بوکس جوانان هستند. برخلاف نظر برخی که اعتقاد به شکاف بین‌نسلی دارند، من با این قضیه مخالف هستم و معتقدم جامعه جوان کشور با نگاه به پیشکسوتان ورزش از آنها الگو می‌گیرند. البته اکنون جامعه جوان ما باهوش و مطالبه‌گر شده و همین خصوصیت‌ها اهرم حرکت جامعه به سوی تعالی و پیشرفت است.

وی با توجه به حواشی بوکس در گذشته و تلاش ریاست جدید فدراسیون مبنی بر کاهش این حواشی و پرداختن به متن اظهار کرد: به نظرم کار ما هم بی‌عیب نیست البته بخشی از آن مربوط به مجموعه‌ ما است و بخشی دیگر هم مربوط به ساختار فدراسیون بوکس است. ساختار معیوب فدراسیون مانند استخوانی است که کج شده و باید به مرور زمان به حالت عادی و طبیعی خود بازگردد.

وی در مورد برنامه‌های فدراسیون برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی جاکارتا عنوان کرد: فرصت ما برای برنامه‌ریزی بازی‌های جاکارتا بسیار کم بود و تنها کمتر از هفت‌ماه برای آماده‌سازی تیم فرصت داشتیم. تیم اعزامی به جاکارتا به طور متوالی در چهار تورنمنت شرکت کرد که در نوع خود بی‌سابقه بود. به هر روی همه‌ ما در تلاش هستیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.‌ امسال با وجود اینکه اوزان سنگین‌وزن حذف شد اما سعی کردیم که این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. ما سه‌ نماینده در اوزان سبک داریم و امیدواریم که بوکسورهای ما دست به شگفتی بزنند و با دست پر به ایران برگردند.

دبیر فدراسیون بوکس همچنین در مورد برنامه‌های تیم جوانان و هدف‌گذاری بر روی این تیم گفت: یکی از اهداف اصلی فدراسیون سرمایه‌‌گذاری بر روی جوانان است. ما همین چند وقت پیش تیم جوانان را به مسابقات جوانان تایلند اعزام کردیم و این در حالی بود که آنها تنها دو ماه تمرین کرده بودند. در این شرایط برخی معتقد بودند که چرا تیم جوانان باید اعزام شود اما بر خلاف نظر دوستان تیم اعزام شد؛ به این خاطر که این تیم قرار است پایه تیم بزرگسالان شود و از همین حالا باید در میدان‌های بزرگ حضور پیدا کنند. همان تیم که به مسابقات اعزام شده بود موفق شد هفت سهمیه جهانی کسب کند. هر چند که البته برخی منتقدان این رشته باز هم ایراد گرفتند و عملکرد کادرفنی ر‌ا ضعیف دانستند در صورتی که آنها به خوبی به مشکلات ما واقف بودند.

کلانتری ادامه داد: در هر حال در مورد عملکرد جوانان، انتقادهای زیادی به ما شد اما حالا با وجود کسب هفت سهمیه همه از ما انتظار کسب مدال در مسابقات جهانی را دارند در حالی که قبل از این تیم جوانان کمتر به مسابقه‌ای اعزام می‌شد و متاسفانه سرمایه‌گذاری بر روی جوانان در اولویت نبود.

وی افزود: خوشبختانه در دوران جدید این رویکرد تغییر کرده و نگاه ما به جوانان به عنوان آینده‌سازان این رشته بسیار‌ ویژه است. در حال حاضر برای جوانان هم برنامه‌های خوبی در نظر داریم. همین چند وقت پیش اردوی مشترک به مدت 14 روز در قزاقستان برای ملی‌پوشان بوکس در نظر گرفتیم و آنها برای اولین‌بار با حریفان مطرح مبارزه کردند تا نقاط ضعف و قوت خودشان را شناسایی و برای مسابقات آماده شوند.

دبیر فدراسیون بوکس همچنین در مورد برگزاری مسابقه‌های‌ منطقه‌ای در سراسر کشور اظهارکرد: ما مسابقه‌های منطقه‌ای بوکس در سراسر کشور را برنامه‌ریزی و برگزار کردیم و پس از آن متوجه شدیم به علت ساختار قدیمی قاطبه استانها شانس مدال‌آوری را فقط در اوزان سنگین وزن می‌بینند و گاهی اوقات هیأت‌های استانی توانایی اعزام یک تیم 10 نفره به مسابقات را نداشتند از همین‌روی باید دنبال حل این مشکل باشیم چرا که سرمایه‌گذاری تنها بر روی چند وزن باعث می‌شود اوزان دیگر رشد نکنند.

کلانتری همچنین در پایان در مورد انتخاب افراد کارآمد برای مسئولیت‌های مختلف توسط نظام جمهوری اسلامی گفت: پس از انتخاب حسین ثوری به سمت رئیس فدراسیون بوکس، به همه افراد ثابت شد که نظام جمهوری اسلامی ایران برای پست‌های مدیریتی خود نگاه جامعی به همه اقوام و مذاهب دارد و انتخاب حسین ثوری نیز یک مصداق واقعی از این نوع تفکر است .

انتهای پیام/4048

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قهرمان رزمی جهان مسلمان شد

پیروزی سه تکواندوکار ایران در گرندپری

حواشی از داخل فدراسیون درست می‌شود/ تکذیب ارتباط با نایب‌رئیس

یک نفر اضافه هم به رقابت جهانی اسپانیا اعزام نمی‌کنیم

نگین آلتونی راهی نیمه‌نهایی شد

نوید محمدی اولین مدال طلای تاریخ کاراته در المپیک را بر گردن آویخت

خنکدار مدال برنز المپیک را بر گردن آویخت

انتظار طلا داشتم/ با رای داوران برابر نماینده ژاپن باختم

نوید محمدی به نیمه‌نهایی راه یافت

عاشورزاده از نظر روحی و روانی تقویت نشده است

انگیزه‌ام برای مدال طلا چند برابر شده است/ نبود کلاه و هوگو به نفع ماست

عاشورزاده از نظر روحی و روانی تقویت نشده است

یک نفر اضافه هم به رقابت جهانی اسپانیا اعزام نمی‌کنیم

نوید محمدی اولین مدال طلای تاریخ کاراته در المپیک را بر گردن آویخت

برنامه تکواندوکاران در روز دوم گرندپری/ رقابت‌ عاشورزاده و هادی‌پور

قهرمان رزمی جهان مسلمان شد

حواشی از داخل فدراسیون درست می‌شود/ تکذیب ارتباط با نایب‌رئیس

 هوگوپوشان به روی شیاپ‌چانگ می‌روند

خنکدار و حیدری راهی نیمه‌نهایی شدند

ووشوکاران ايران چهارشنبه راهی چين می شوند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه