303835
شنبه  24  آذر  1397
شنبه , 25 آذر 1396 ساعت 16:25

سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد:

مهمترین رقیب ما برای رسیدن به قهرمانی خودمان هستیم/ خدمات دانشگاه آزاد ضعف آموزش و پرورش را جبران کرده‌است

سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد گفت: فعالیت‌ها و سرمایه گذاری‌های دانشگاه آزاد در بخش ورزش تاحدودی ضعف آموزش‌و‌پرورش را جبران می‌کند.

احمد صافی سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی آنا درباره قهرمانی تیم دانشگاه‌ آزاد در سوپرلیگ کاراته گفت: «خوشبختانه با پیگیری فدراسیون و سازمان لیگ وضعیت لیگ امسال به خوبی پیش رفت، مومنی به عنوان رئیس سازمان لیگ به خوبی از تجربیات چند سال اخیر بهره برده و با یک سازماندهی خوبی رقابتها را برگزار می‌کند. نحوه برگزاری، تدارک مسابقات و از همه مهمتر نظم و انضباط از فاکتورهای مثبت این دوره بوده است. همه این عوامل باعث شده که امسال 190 تیم در لیگ در بخش بانوان و آقایان در همه رده‌های سنی حضور داشته باشند که ماه عسل آن هم حضور ده تیم در سوپرلیگ کاراته بود که همگی از بهترین ها بودند.»

وی ادامه داد: «تیم دانشگاه آزاد از قدیمی‌ترین تیم‌های لیگ کاراته است، البته تیم‌های قدرتمندی چون پارس و نفت کنار ما حضور داشتند اما خدا را شکر حمایت‌های مسئولین دانشگاه باعث شد تیم ما در سوپرلیگ عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.‌‌باوجود اینکه ورزش دانشگاه آزاد تغییراتی در بخش مدیریتی داشت، ولی کاراته به عنوان یکی از پرسابقه‌ترین تیم‌های حاضر در سوپر لیگ کاراته به خوبی حمایت شد و ما هم مانند سالهای قبل توانستیم یک تیم خوب و با انگیزه را راهی مسابقات کنیم و قهرمانی نیم فصل را از آن خود کنیم.»

صافی در مورد وضعیت تیم دانشگاه آزاد گفت: «‌ما تنها سه‌‌ملی‌پوش در ترکیب تیم خود داشتیم. سجاد گنج‌زاده رنکینگ یک جهان و پورشیب از ملی‌پوشان به نام کاراته ایران هستند.‌اما مابقی تیم کاراته‌کارانی بودند که همگی یا دانشجو یا فارغ التحصیل و یا کسانی بودند که قصد ورود به دانشگاه آزاد را داشتند بنابراین تیم‌جوانی داشتیم؛ همچنین دو تا از کاراته‌کاران باسابقه ما هم دچار مصدومیت شده بودند و نمی‌توانستند به میدان بروند؛ مهدی خدابخشی با مصدومیت به میدان رفت اما با این حال قهرمانی نیم‌فصل را از آن خود کردیم.»

سرمربی تیم کاراته دانشگاه آزاد همچنین تاکید کرد: «دانشگاه آزاد در این چندسال اخیر تمام تمرکزش را برای توسعه و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی گذاشته است و انصافا موفق هم بوده است. در رشته‌های همچون تکواندو، واترپلو و کاراته موفقیت های خوبی به دست آمده است. همین چند وقت پیش بود که تیم تکواندوی دانشگاه آزاد قهرمان جام جهانی شد.‌به نظرم همه این فعالیت‌ها و سرمایه گذاری‌ها ضعف آموزش‌و‌پروش را جبران می‌کند هر چند که کامل‌کننده نیست اما تا حدودی می‌تواند شرایط را بهبود ببخشد. به طور حتم اگر حمایت‌های باشگاه‌های چون دانشگاه آزاد را داشته باشیم کاراته روز به روز بهتر می‌شود. زمانی یک رشته در عرصه ملی موفق خواهد بود که لیگ پرباری داشته باشد و همه این‌ها مستلزم حمایت باشگاه‌ها است؛‌دانشگاه آزاد در این چندسال اخیر سراغ رشته‌های رفته که در بازی‌های آسیایی و جهانی عصای ورزش ایران بوده و در همه مسابقات مدال‌آوری کرده است و انصافا هم برای ارتقای لیگ آنها تلاش زیادی کرده است.»

وی ادامه داد: «‌در مدیریت قبلی که جا دارد از همینجا از رحمات دادگان تشکر کنم ما بعد از هر قهرمانی جلسه داشتیم و رودرو حرف می‌زدیم و مشکلات را بیان می کردیم که امیدوارم این موضوع هم در مدیریت جدید وجود داشته باشد تا بتوانیم از طریق گفت و گو مشکلات را حل کنیم. در حال حاضر در تیم کاتای دانشگاه آزاد ما سه کاراته‌کا داریم که همگی مدال آوران کاراته وان هستند. من امیدوارم شرایطی فراهم شود که آنها بتوانند در مسابقات کاراته وان فرانسه حضور پیدا کنند. فدراسیون به دنبال پیگیری کارهاست و امیدوارم مسئولان باشگاه هم حمایت های لازم را از این تیم کنند.»

صافی گفت:«با ذکر تمام جنبه‌های مثبت البته مشکلاتی هم وجود دارد و یکی از این مشکلات فکر می‌کنم عدم هماهنگی لیگ ما با تقویم جهانی است. برنامه‌ریزی ما بدون توجه به تقویم بین المللی و جهانی بسته می‌شود و همین موضوع مشکلاتی را برای ما در پی خواهد داشت. اگر قرار باشد بچه‌ها به مسابقات اعزام شوند باید اردوها و لیگ مکمل هم باشند و ما همیشه ترس نبود ملی پوشان را نداشته باشیم و بتوانیم دیگر ورزشکاران را به خوبی محک بزنیم.»

وی در پایان گفت:«خوشبختانه در برخی مسابقات فاصله بین تیم‌های جوانان و بزرگسالان میلیمتری است و همین موضوع نشان می‌دهد که پتانسیل کاراته ایران به قدری بالاست که ما به راحتی می‌توانیم بازیکنان را جایگزین هم کنیم و مشکلی نداشته باشیم. در همین مسابقات لیگ هم ما به عنوان دانشگاه آزاد که قهرمان دوره قبل هستیم فقط برای قهرمانی وارد مسابقات شده و با نفراتی که جذب کردیم به دنبال تکرار قهرمانی هستیم و فکر می‌کنم مهمترین رقیب ما برای رسیدن به قهرمانی خود ما هستیم.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه