386845
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 16 مهر 1396 ساعت 12:01

در سفر رئیس دانشگاه سمنان به مجارستان صورت گرفت؛

آغاز همکاری‌های علمی دانشگاه‌های سمنان با مجارستان

همکاری‌های علمی دانشگاه‌های سمنان با مجارستان در دیدار روسای دانشگاه سمنان و دانشگاه‌های استرهازی ایگر و دانشگاه فنی بوداپست مورد تاکید قرار گرفت.

‌به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان، دکتر عباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در این دیدارها با تشریح فعالیت‌های دانشگاه سمنان و توضیح وضعیت دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی این دانشگاه گفت: «ما آماده‌ایم تا در زمینه‌های مورد علاقه، همکاری علمی و تحقیقاتی مشترک بین استادان و دانشجویان این دانشگاه و دانشگاه‌های استرهازی ایگر و دانشگاه فنی بوداپست صورت گیرد.»

رئیس دانشگاه سمنان همچنین از شهر «ایگر» مجارستان دیدار و با رئیس دانشگاه این شهر ملاقات کرد.

هنربخش در این دیدار از امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه سمنان و دانشگاه ایگر مجارستان استقبال و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با امضای این یادداشت تفاهم، همکاری بین دو دانشگاه گسترش یابد.

کالمن لیپتای رئیس دانشگاه شهر ایگر مجارستان نیز در این نشست با ابراز علاقه به همکاری با دانشگاه سمنان، امضای یادداشت تفاهم بین دو دانشگاه و تعیین محورهای همکاری را پیشنهاد داد.

همچنین پروفسور یانوش یوشا رئیس دانشگاه تکنولوژی بوداپست نیز در دیدار با رئیس دانشگاه سمنان به قدمت دانشگاه بوداپست و اشتغال به تحصیل بالغ بر 20 هزار دانشجو در آن اشاره کرد و تحقیقات در زمینه فنی و مهندسی را یکی از اولویت‌های این دانشگاه برشمرد و برای همکاری‌های علمی و پژوهشی و اجرای پروژه‌های مشترک بین دانشگاه تکنولوژی بوداپست و دانشگاه سمنان اعلام آمادگی کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان هم که در این دیدار‌ها حضور داشت، بر گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید کرد. غلامعلی رجبی یزدی به توانمندی‌های آموزشی و رتبه‌های علمی دانشگاه‌های ایران و مجارستان اشاره کرد و ایجاد بستر برای توسعه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه‌های دو کشور را مهم دانست.

او در این دیدارها محورهای این همکاری‌ها را تبادل استاد، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و تحقیقات در رشته‌های فنی و مهندسی خواند و افزود: «روند رو به رشد روابط ایران و مجارستان بیانگر اراده سیاسی دو کشور برای تعمیق همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری‌های علمی و دانشگاهی است»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

افزایش دانشجویان بین‌المللی در کره جنوبی

تأثیر قوه تخیل بر یادگیری

تحصیلات بین‌المللی در استرالیا محبوبیتی ندارد

اسنپ‌چت از چشم مخاطبان افتاد

هزینه واقعی کالج‌های آمریکا چقدر است؟

دروسی که دانشجویان امروزی باید یاد بگیرند

تحصیل با کمترین هزینه در اروپا

مبارزه با افزایش قیمت کتاب‌های درسی در آمریکا

آیا آینده درخشانی در انتظار علمِ داده است؟

شهریه بالا باعث کاهش دانشجویان می‌شود

چگونه نرخ فارغ‌التحصیلی را بالا ببریم؟

گسترش آموزش آنلاین در تحصیلات عالی

هزینه واقعی کالج‌های آمریکا چقدر است؟

ساخت برنامه‌ای برای بهبود نرخ فارغ‌التحصیلی

علاقه چینی‌ها به کالج‌های آمریکا

مشکلات مالی دانشجویان کم‌درآمد در آمریکا تمامی ندارد

شهریه بالا باعث کاهش دانشجویان می‌شود

چگونه تنوع نژادی را در دانشگاه ترویج دهیم؟

اسنپ‌چت از چشم مخاطبان افتاد

تأثیر قوه تخیل بر یادگیری

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه