386494
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 03 مهر 1396 ساعت 18:10

غرامت 38 میلیون دلاری بابت نقض پتنت‌های فناوری Sonar

شرکت بین‌المللی گارمین به دلیل نقض دو پتنت شرکت ناویکو در زمینه فناوری «Sonar» باید بیش از 38 میلیون دلار جریمه بپردازد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، شرکت بین‌المللی گارمین «Garmin»، با رای هیات منصفه دادگاه منطقه‌ای تگزاس در پرونده حقوقی مرتبط با نقض پتنت‌های متعلق به شرکت نروژی ناویکو «Navico» محکوم شد. با توجه به رای صادر شده، گارمین به دلیل نقض دو پتنت شرکت ناویکو در زمینه فناوری سونار «Sonar» باید بیش از 38 میلیون دلار بابت جریمه بپردازد.

فناوری سونار نوعی سیستم تشخیص اشیاء زیر آب است که با انتشار پالس‌های صوتی و شناسایی و اندازه‌گیری انعکاس آن‌ها اقدام به تخمین عمق آب می‌کند. به دنبال صدور رای دادگاه، کلیف پمبل «Cliff Pemble» مدیرعامل گارمین با ابراز نارضایتی از حکم دادگاه، افزود: «اگر چه رای دادگاه ناامیدکننده بود، با این حال این رأی هیچ تأثیری بر مشتریان و مجموعه فروشندگان گارمین نخواهد داشت و محصولات ما همچون گذشته در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.»

بنا به گزارش وبسایت «bizjournals.com»، جدال‌های حقوقی گارمین و ناویکو پیش از این نیز خبرساز شده بود؛ در ژوئن سال جاری میلادی، گارمین توانست دعوی حقوقی ثبت اختراع در زمینه یک فناوری مشابه را با حکم دادگاه تجدیدنظر، به سود خود به پایان برساند. همچنین ناویکو در سال 2014 میلادی با ثبت شکایت در کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا، گارمین را به نقض قوانین متهم کرد که در نهایت دادگاه تجدیدنظر فدرال در این پرونده نیز ادعای این شرکت مبنی بر نقض پتنت از سوی گارمین را قابل قبول ندانست.

باتوجه به این که همین دادگاه به عنوان مرجع رسیدگی به درخواست تجدید نظر پرونده اخیر انتخاب خواهد شد، شرکت گارمین نسبت به نقض حکم 38 میلیون دلاری و پایان یافتن پرونده به سود خودش، خوش‌بین است. ناویکو علاوه بر پرونده‌های فوق، در دادگاه منطقه‌ای اوکلاهاما نیز شکایتی مبنی بر نقض پتنت از سوی گارمین به ثبت رسانده است.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

افزایش دانشجویان بین‌المللی در کره جنوبی

تأثیر قوه تخیل بر یادگیری

تحصیلات بین‌المللی در استرالیا محبوبیتی ندارد

اسنپ‌چت از چشم مخاطبان افتاد

هزینه واقعی کالج‌های آمریکا چقدر است؟

دروسی که دانشجویان امروزی باید یاد بگیرند

تحصیل با کمترین هزینه در اروپا

مبارزه با افزایش قیمت کتاب‌های درسی در آمریکا

آیا آینده درخشانی در انتظار علمِ داده است؟

شهریه بالا باعث کاهش دانشجویان می‌شود

چگونه نرخ فارغ‌التحصیلی را بالا ببریم؟

گسترش آموزش آنلاین در تحصیلات عالی

هزینه واقعی کالج‌های آمریکا چقدر است؟

ساخت برنامه‌ای برای بهبود نرخ فارغ‌التحصیلی

علاقه چینی‌ها به کالج‌های آمریکا

مشکلات مالی دانشجویان کم‌درآمد در آمریکا تمامی ندارد

شهریه بالا باعث کاهش دانشجویان می‌شود

چگونه تنوع نژادی را در دانشگاه ترویج دهیم؟

اسنپ‌چت از چشم مخاطبان افتاد

تأثیر قوه تخیل بر یادگیری

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه