دوشنبه  04  شهریور  1398
پنجشنبه , 17 مرداد 1398 ساعت 21:29

مسابقات کشتی جام بزرگ گرجستان؛

تاب، گرایی، طاهری و بیابانی به دیدار فینال راه یافتند

4 کشتی‌گیر کشورمان به دیدار فینال و 4 کشتی‌گیر به دیدار رده‌بندی مسابقات روز دوم رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان راه یافتند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون کشتی، روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا امروز در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد که در پایان مسابقات مقدماتی، در کشتی فرنگی حامد تاب در وزن 67 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و در کشتی آزاد نیز پیمان بیابانی در وزن 65 کیلوگرم راه دیدار فینال شد.

هم‌چنین علیرضا سرلک و رضا افضلی در اوزان 57 و 74 کیلوگرم کشتی آزاد و شیرزاد بهشتی طلا و علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی در دیدار رده‌بندی حضور دارند. ابوالفضل حاجی‌پور در وزن 65 کیلوگرم کشتی آزاد و محمدجواد رضایی و پژمان پشتام در وزن 67 و 77 کیلوگرم نیز باید در گروه بازنده‌ها به کار خود ادامه دهند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به‌شرح زیر است:

کشتی فرنگی:
در وزن 60 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا پس از استراحت در دور اول استراحت می‌کند  در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت. وی در دور سوم مقابل نماینده هند با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. بهشتی طلا در دیدار نیمه‌نهایی مقابل حریف قرقیزستانی با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد به به دیدار رده‌بندی رفت. علیرضا نجاتی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف گرجستانی را با نتیجه 7 بر صفر مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد کشتی‌گیر آذربایجانی گذشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نجاتی در این مرحله مقابل کشتی‌گیر قرقیزستانی با نتیجه 8 بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده‌بندی شد.

در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب و محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست به مصاف هم رفتند که حامد تاب با نتیجه 2 بر یک مقابل رضایی به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. تاب در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 5 بر صفر حریف آذربایجانی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.  محمدجواد رضایی نیز با توجه به حضور تاب در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت.

در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول حریفی از کشور گرجستان را با نتیجه 9 بر یک شکست داد. محمدعلی گرایی نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل نماینده کشور فرانسه پیروز شد. دو نماینده کشورمان در دور دوم به مصاف هم رفتند که محمدعلی گرایی با نتیجه 9 بر صفر مقابل پشتام پیروز شد و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت. گرایی در مرحله نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 8 بر صفر حریف گرجستانی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. پشتام هم به گروه بازنده‌ها رفت تا مسابقات خود را برای حضور در دیدار رده‌بندی ادامه دهد.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 4 کشتی‌گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر صفر دیگر کشتی‌گیر گرجستانی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

کشتی آزاد:

در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در 2 دور حریفانی از گرجستان را با نتایج 19 بر 9 و 11 بر 9 شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 5 بر 5 مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد.

در وزن 65 کیلوگرم پیمان بیابانی در دورهای اول و دوم کشتی‌گیرانی از کشور گرجستان را با نتایج 4 بر صفر و 3 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار نیمه‌نهایی رفت، بیابانی در این دیدار با نتیجه 3 بر 3 مقابل دیگر نماینده کشور میزبان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. در همین وزن ایمان صادقی مقابل حریف گرجستانی با نتیجه 4 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر گرجستانی مقابل پیمان بیابانی، صادقی از دور رقابت‌ها کنار رفت. ابوالفضل حاجی‌پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل باجرانگ از هند با نتیجه 10 بر 2 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر هندی در دیدار فینال، حاجی‌پور به گروه شانس مجدد (بازنده‌ها) رفت.

در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم کشتی‌گیر گرجستانی را با نتیجه 6 بر 3 شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی‌گیر گرجستانی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. سید احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل حریف گرجستان در حالی که با نتیجه 6 بر صفر عقب بود به دلیل مصدومیت به مبارزه ادامه نداد. 

رقابت‌های شانس مجدد، رده‌بندی و فینال اوزان فوق فردا (جمعه) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/409580
فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

قاسم‌پور و ساروی به دیدار نیمه‌نهایی راه یافتند

قاسم‌پور و ساروی به دیدار نیمه‌نهایی راه یافتند

شاگردان بنا و محمدی در تفلیس/ برنامه گوش‌شکسته‌ها اعلام شد

شاگردان بنا و محمدی در تفلیس/ برنامه گوش‌شکسته‌ها اعلام شد

ترکیب تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی اعلام شد

ترکیب تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی اعلام شد

تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی پنجشنبه راهی تفلیس می‌شوند

تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی پنجشنبه راهی تفلیس می‌شوند

21 شهریور، زمان قرعه‌کشی لیگ‌های کشتی آزاد و فرنگی

رسانه‌ای شدن بدهی‌های فدراسیون کشتی مشکلی را حل نمی‌کند/ مدعیان سند ارائه کنند

حضور 6 کشتی‌گیر ایران در میان برترین‌های جهان

یزدانی‌نیا نایب رئیس سازمان لیگ کشتی شد

جنجال در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی

فرنگی‌کاران جوان ایران نایب قهرمان شدند

کسب چهار مدال طلا و برنز برای کشتی‌گیران ایران در 5 وزن نخست

پلنگ جویبار به مسابقات جهانی اعزام می‌شود؟/ تصمیم سرنوشت‌ساز کادر فنی برای یزدانی

فقط نباید به نتیجه نگاه کنیم/ در تصمیم مربیان دخالت نمی‌کنم

فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

ایران با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد

مقصودی طلایی شد/ فیروزپور به مدال برنز رسید

آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی

مقصودی و فروتن به فینال راه یافتند/ فیروزپور در رده‌بندی

نمایندگان ایران در 5 وزن نخست حریفان خود را شناختند

اعلام اسامی ۱۰ فرنگی‌کار ایران برای رقابت‌های جهانی جوانان

قاسم‌پور و ساروی به دیدار نیمه‌نهایی راه یافتند

تاب، گرایی، طاهری و بیابانی به دیدار فینال راه یافتند

تدابیر بنا برای ساخت بنای تیم ملی کشتی فرنگی

افت آزادکاران ایران در رنکینگ جهانی