چهارشنبه  30  مرداد  1398
چهارشنبه , 19 تیر 1398 ساعت 20:02

کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا- تایلند؛

تیم ملی کشتی ایران با اقتدار به‌عنوان قهرمانی رسید

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب 7 مدال طلا، یک نقره و یک برنز با اقتدار قهرمانی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا در تایلند شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 18 و 19 تیرماه جاری در شهر چونبوری تایلند برگزار شد که در پایان تیم ایران با 7 مدال طلای بهرام معروف‌خانی در وزن 67 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم، محمد ناقوسی در وزن 77 کیلوگرم، حسین فروزنده در وزن 82 کیلوگرم، حسن فروزنده در وزن 87 کیلوگرم، حامد عبدولی در وزن 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم، یک مدال نقره سعید ارجمندی در وزن 63 کیلوگرم و یک مدال برنز میلاد رضانژاد در وزن 60 کیلوگرم و با کسب 218 امتیاز با اقتدار قهرمان شد و تیم‌های قزاقستان و هند به ترتیب با 146 و 145 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به‌شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم علی نوربخش در دور نخست با نتیجه 5 بر یک از سد کوتوبک عبدی کریم‌اولو از قرقیزستان گذشت؛ وی در دور دوم مقابل دانگ هیوک‌وون از کره‌جنوبی با نتیجه 7 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف مقابل کشتی‌گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نوربخش از دور رقابت‌ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن 60 کیلوگرم میلاد رضانژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به دیدار رده‌بندی رفت. رضانژاد در این دیدار با نتیجه 11 بر 2 یون‌ بین‌شین از کره‌جنوبی را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 63 کیلوگرم سعید ارجمندی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل سانگ جون‌پارک از کره‌جنوبی با نتیجه 7 بر 2 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله از سد نورسلطان محموداف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 5 گذشت و به دیدار فینال راه یافت. ارجمندی در دیدار پایانی مقابل آسخات محمدی‌اف از قزاقستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 2 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 67 کیلوگرم بهرام معروف‌خانی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر گوتائو‌ ژانگ از چین را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 5 از سد علی‌خان کوکنوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. معروف‌خانی در این مرحله سهراب از هند را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال  نورژیگیت کنیشبک اولو از قرقیزستان را با نتیجه 6 بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور اول مقابل پیاچات فوندت از تایلند با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد وی در دور دوم با نتیجه 4 بر یک شیان هوانگ از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رستمی در این مرحله راهول از هند را با نتیجه 8 بر صفر از پیش‌رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار علیجان حسین اف از ازبکستان را با نتیجه 13 بر 5 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور اول مقابل کولدیپ مالیک از هند با نتیجه 3 بر یک پیروز شد. وی در دور بعد دولت ژالگاسوف از قزاقستان را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناقوسی در این مرحله مقابل نائو کاساکا از ژاپن با نتیجه 7 بر 3 به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه 6 بر 3 علی بک تالانتبیکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه 10 بر یک دولت آیداربکوف از قرقیزستان را از پیش‌رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر سانجیت از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فروزنده در این مرحله با نتیجه 10 بر یک الی ماگومادوف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر مقابل تشین هیگوچی از ژاپن به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد. 

در وزن 87 کیلوگرم حسن فروزنده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل آزات سالیدینوف از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر سونیل کومار از هند را از پیش‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. فروزنده در این دیدار با نتیجه 5 بر یک از سد میربک کوردابای از قزاقستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 97 کیلوگرم حامد عبدولی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر هوژی هائو از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر 3 دیپانشو از هند را از پیش‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. عبدولی در دیدار پایانی با نتیجه 4 بر صفر از سد جئونگ یول وون از کره‌جنوبی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم که مسابقات در دو گروه و به صورت دوره‌ای برگزار شد؛ علی‌اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آویش از هند را مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل مین جون‌کیم از کره‌جنوبی با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله نیز با نتیجه 8  بر صفر علی‌بک سارسنگالیف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی آویش از هند را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده‌بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به‌شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- ویجی (هند) 2- اختیار باتیروف (ازبکستان) 3- ژانیبک عیسی خانوف (قزاقستان) و دونگ هیوک وون (کره جنوبی) ... 7- علی نوربخش (ایران)
60 کیلوگرم: 1- محمدکودیر یوسوپوف (ازبکستان) 2- ساچین رانا (هند) 3- میلاد رضانژاد (ایران) و اولجاس سلطان (قزاقستان)
63 کیلوگرم: 1- آسوخات محمدی‌اف (قزاقستان) 2- سعید ارجمندی (ایران) 3- سانگ جون پارک (کره جنوبی) و رویوتا کوشیبا (ژاپن)
67 کیلوگرم: 1- بهرام معروف‌خانی (ایران) 2- نورژیگیت کنیشبک اولو (قرقیزستان) 3- امیدجان آخروروف (ازبکستان) و سهراب (ازبکستان)
72 کیلوگرم: 1- محمدرضا رستمی (ایران) 2- علیجان حسیناف (ازبکستان) 3- دالر رضازاده (تاجیکستان) و راهول (هند)
77 کیلوگرم: 1- محمد ناقوسی (ایران) 2- آکیلبک تالانتبکوف (قرقیزستان) 3- دلشاد امانگلدیف (ازبکستان) و نائو کاساکا (ژاپن)
82 کیلوگرم: 1- حسین فروزنده (ایران) 2- تشین هیگوچی (ژاپن) 3- تویلی اورازوف (ترکمنستان) و الی ماگومادوف (قزاقستان)
87 کیلوگرم: 1- حسن فروزنده (ایران) 2- میربک کوردبای (قزاقستان) 3- کومار سونیل (هند) و رویوتا ناسوکاوا (ژاپن)
97 کیلوگرم: 1- حامد عبدولی (ایران) 2- جئونگ یول وون (کره جنوبی) 3- دیپانشو (هند) و ادی کورمانسیتوف (قزاقستان)
130 کیلوگرم: 1- علیاکبر یوسفی (ایران) 2- آویش (هند) 3- علیبک سارسنگالیف (قزاقستان)

ردهبندی تیمی: 1-ایران 218 امتیاز 2- قزاقستان 146 امتیاز 3- هند 145 امتیاز 4- ازبکستان 137 امتیاز 5-ژاپن 101 امتیاز 6- قرقیزستان 98 امتیاز

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/403774
اعلام اسامی ۱۰ فرنگی‌کار ایران برای رقابت‌های جهانی جوانان

اعلام اسامی ۱۰ فرنگی‌کار ایران برای رقابت‌های جهانی جوانان

آغاز اردوی فرنگی‌کاران جوان از 13 مرداد

آغاز اردوی فرنگی‌کاران جوان از 13 مرداد

راهیابی 4 کشتی‌گیر فرنگی‌کار به نیمه‌نهایی

راهیابی 4 کشتی‌گیر فرنگی‌کار به نیمه‌نهایی

زمان آغاز اردوی فرنگی‌کاران جوان برای رقابت‌های جهانی

زمان آغاز اردوی فرنگی‌کاران جوان برای رقابت‌های جهانی

تیم دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی استان تهران شد

تیم دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی استان تهران شد

آغاز تمرینات شاگردان بنا از 11 مرداد

آغاز تمرینات شاگردان بنا از 11 مرداد

22 فرنگی‌کار جوان به اردوی تیم کشتی دعوت شدند

22 فرنگی‌کار جوان به اردوی تیم کشتی دعوت شدند

فیروزپور، شیخ‌اعظمی و رکابی طلایی شدند

فیروزپور، شیخ‌اعظمی و رکابی طلایی شدند

قهرمانی زودهنگام ایران در کشتی فرنگی جوانان آسیا

قهرمانی زودهنگام ایران در کشتی فرنگی جوانان آسیا

صعود 4 کشتی‌گیر فرنگی‌ به نیمه‌نهایی

صعود 4 کشتی‌گیر فرنگی‌ به نیمه‌نهایی

ناقوسی، فروزنده و یوسفی به مدال طلا دست یافتند

ناقوسی، فروزنده و یوسفی به مدال طلا دست یافتند

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان برگزار می‌شود

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان برگزار می‌شود

صعود چهار فرنگی‌کار جوان ایران به فینال ایوانوویچ صربستان

صعود چهار فرنگی‌کار جوان ایران به فینال ایوانوویچ صربستان

8 فرنگی‌کار جوان کشورمان به مصاف حریفان می‌روند

8 فرنگی‌کار جوان کشورمان به مصاف حریفان می‌روند

جنجال در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی

فرنگی‌کاران جوان ایران نایب قهرمان شدند

کسب چهار مدال طلا و برنز برای کشتی‌گیران ایران در 5 وزن نخست

پلنگ جویبار به مسابقات جهانی اعزام می‌شود؟/ تصمیم سرنوشت‌ساز کادر فنی برای یزدانی

فقط نباید به نتیجه نگاه کنیم/ در تصمیم مربیان دخالت نمی‌کنم

فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

ایران با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد

مقصودی طلایی شد/ فیروزپور به مدال برنز رسید

آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی

مقصودی و فروتن به فینال راه یافتند/ فیروزپور در رده‌بندی

نمایندگان ایران در 5 وزن نخست حریفان خود را شناختند

اعلام اسامی ۱۰ فرنگی‌کار ایران برای رقابت‌های جهانی جوانان

قاسم‌پور و ساروی به دیدار نیمه‌نهایی راه یافتند

تاب، گرایی، طاهری و بیابانی به دیدار فینال راه یافتند

تدابیر بنا برای ساخت بنای تیم ملی کشتی فرنگی

افت آزادکاران ایران در رنکینگ جهانی

شاگردان بنا و محمدی در تفلیس/ برنامه گوش‌شکسته‌ها اعلام شد

اکبرنژاد جایگزین رضایی در تیم امید می‌شود

فرنگی‌کاران ایران با کسب 4 مدال طلا قهرمان شدند

واکنش پیشکسوت کشتی به اعتراض قلی‌زادگان؛ باید با او برخورد شود