پنجشنبه  31  مرداد  1398
جمعه , 19 بهمن 1397 ساعت 16:20

در حضور کشتی‌گیران 9 کشور؛

ایران با کسب 6 مدال طلا قهرمان رقابت‌های کشتی آزاد جام تختی شد

تیم ایران با کسب 6 مدال طلا و یک نقره و در مجموع 22 مدال، عنوان قهرمانی رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی در کرمانشاه را کسب کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون کشتی، سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام جهان‌پهلوان تختی گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور کشتی‌گیران مدعی داخلی در کنار آزادکارانی از ۹ کشور آذربایجان، ترکیه، روسیه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقیزستان و گرجستان روزهای 18 و 19 بهمن در سالن امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب 22 مدال به‌عنوانِ قهرمانی دست یافت و تیم‌های آذربایجان و قرقیزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

نتایج دیدارهای فینال این رقابت‌ها به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: میخاییل ایوانوف (روسیه) 8 – احمت دومان (ترکیه) 5
61 کیلوگرم: اولوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 9 - احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 6
65 کیلوگرم: ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 11- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) صفر 
70 کیلوگرم: یونس امامی (ایران) 7 - میثم نصیری (ایران) 5
74 کیلوگرم: حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 6 - رضا افضلی (ایران) 5
79 کیلوگرم: بهمن تیموری (ایران) 6- جبرئیل حسن‌اف (آذربایجان) 4
86 کیلوگرم: کامران قاسم‌پور (ایران) 6- احمد بذری (ایران) صفر
92 کیلوگرم: ارشک محبی (ایران) 2- محمدجواد ابراهیمی (ایران) 1
97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی (ایران)، برنده - نورماگومد گادجیف (آذربایجان) به دلیل مصدومیت کشتی نگرفت.
125 کیلوگرم: یدالله محبی (ایران) 2- امیر محمدی (ایران) صفر 

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- میخائیل ایوانوف (روسیه) 2- احمت دومان (ترکیه) 3- رضا اطری و غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 5- نادر حاج آقا نیا و سمانبیکوف (قرقیزستان)
61 کیلوگرم: 1- اولوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 2- احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 3- میرجلال حسن زاده (آذربایجان) و بهنام احسان پور 5- مجید داستان و ایمان صادقی
65 کیلوگرم: 1- ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 2- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 3- امیرمحمد یزدانی و عبدالرزاق اف (قرقیزستان) 5- پیمان بیابانی و مرتضی قیاسی 
70 کیلوگرم: 1- یونس امامی 2- میثم نصیری 3- مهدی یگانه جعفری و صفا آکسوی (ترکیه) 5- فرهاد نوری و اسلام اروزبکوف (قرقیزستان)
74 کیلوگرم: 1- حاجی مراد گادجیف (گرجستان) 2- رضا افضلی 3- خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) و حامد رشیدی 5- الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) و شماگی تودویا (گرجستان)
79 کیلوگرم: 1- بهمن تیموری 2- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 3- محمدجواد حمیدی  و علی سوادکوهی 5- سجاد غلامی و نصیراف (قرقیزستان)
86 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور 2- احمد بذری 3- مرصاد مرغزاری و عثمان گوجن (ترکیه) 5- مسعود مددی و حسین خداکرمی
92 کیلوگرم: 1- ارشک محبی 2- محمدجواد ابراهیمی 3- شریف شریف اف (آذربایجان) و حسین شهبازی 5- محمدحسین فیروزپور و شامیل زوبایروف (آذربایجان)
97 کیلوگرم: 1- علیرضا گودرزی 2- نورماگومد گادجیف (آذربایجان) 3- دانیال شریعتی نیا و حامد طالبی زرین کمر 5- نورداولتوف (قرقیزستان) و ماگومد موسی یف (قرقیزستان)
125 کیلوگرم: 1- یداله محبی 2- امیر محمدی 3- امین طاهری و آندرانیک گالستیان (ارمنستان) 5- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) و علیرضا گرزبر

نتایج کامل مسابقات برگزار شده به شرح زیر است:

57 کیلوگرم:
مقدماتی:

علیرضا سرلک 6- ایگور پوتاپوف (روسیه) 2
یک‌هشتم:
احمد دومان (ترکیه) 8- نادر حاج آقا نیا 6
افشین رحمانی 9- سید علی عظیمی 2
رضا اطری 3- پرویز ابراگیم اف (آذربایجان) 2
واقیناک ماتوسیان (ارمنستان) 13- محسن ملکی 2
غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 2 ضربه فنی – محمد طهمابی 1
میثم فیروآبادی 5- رضا علیجان زاده
میخائیل ایوانوف (روسیه) 9- یونس سرمستی 5
اسمانبیکوف (قرقیزستان) 8- علیرضا سرلک 4 
یک‌چهارم:
احمت دومان (ترکیه) 8 ضربه فنی – افشین رحمانی
رضا اطری 13- واقیناک ماتوسیان (ارمنستان) 2
غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 8- میثم فیروزآبادی 6
میخایل ایوانوف (روسیه) 4- سانابیکوف (قرقیزستان) 2
نیمه‌نهایی: 
میخائیل ایوانوف (روسیه) 9- غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 4
احمت دومان (ترکیه) 9- رضا اطری 5
شانس مجدد:
نادر حاج آقا نیا 6- افشین رحمانی 5
سمانبیکوف (قرقیزستان)، برنده – یونس سرمستی (حاضر نشد)
رده‌بندی:
رضا اطری 5- نادر حاج آقا نیا صفر
غمزات حاجی خالیدوف (مجارستان) 4- سمانبیکوف (قرقیزستان) 3
فینال:
میخاییل ایوانوف (روسیه) 8 – احمت دومان (ترکیه) 5

61 کیلوگرم:
مقدماتی:

محمد نامجومطلق 6- گئورگی گونیاشویلی (گرجستان) 1
ایمان صادقی 7 ضربه فنی – سدات اوزدمیر (ترکیه) 3
ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 4 ضربه فنی – میرعلی باوفا سادات (صفر)
بهنام احسان پور 11- اسداله لاچینوف (بلاروس) 10
یک‌چهارم:
احمد گوارزاتیلوف (آذربایجان)، برنده- مجید داستان (شرکت نکرد)
میرجلال حسن زاده (آذربایجان) 5- رحمان رحیم پور 2
ایمان صادقی 5- محمد نامجو مطلق صفر
ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 5- بهنام احسان پور 4
نیمه‌نهایی: 
احمدنبی گواارزاتیلوف (آذربایجان) 6- میرجلال حسن زادا (آذربایجان) 5
اولوبک ژولدوشبکوف (قرقیزستان) 11- ایمان صادقی 6
شانس مجدد:
بهنام احسان پور 14- میر علی باوفا سادات 4
رده‌بندی:
میرجلال حسن زاده (آذربایجان) برنده - مجید داستان (حاضر نشد)
بهنام احسان پور 4- ایمان صادقی 1
فینال:
اولوبک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 9 - احمدنبی گوارزاتیلوف (آذربایجان) 6

65 کیلوگرم:
مقدماتی:

مرتضی قیاسی 13- صلاح الدین کلیچسالیان (ترکیه) 2
عبدالرزاقوف (قرقیزستان) 6- افشین خوشبخت 4
ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 13- امیرحسین مقصودی 3
پیمان بیابانی 4- علی رحیم زادا (آذربایجان) 3
وازگن توانیان (ارمنستان) 3- مهدی عشقی صفر
گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 13- آکاکی کمرتلیدزه (گرجستان) 2
امیرمحمد یزدانی 14- مسعود نیازی 5
یک‌چهارم:
مرتضی قیاسی 2- مهران شیخی 1
ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 7- عبدالرزاق اف (قرقیزستان) صفر
پیمان بیابانی 4- وازگن توانیان (ارمنستان) 3
گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 10- امیرمحمد یزدانی 4
نیمه‌نهایی: 
گئورگی روازیشویلی (گرجستان) 9- پیمان بیابانی 8
ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 7- مرتضی قیاسی 6
شانس مجدد:
امیرمحمد یزدانی 10- اکاکی کمرتلیدزه (گرجستان) صفر
عبدالرزاق اف (قرقیزستان)، برنده - امیرحسین مقصودی (حاضر نشد)
رده‌بندی:
امیرمحمد یزدانی 8- پیمان بیابانی 7
عبدالرزاق اف (قرقیزستان)، برنده مرتضی قیاسی (حاضر نشد)
فینال:
ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) 11- گئورگی روازیشویلی (گرجستان) صفر

70 کیلوگرم:
مقدماتی:

مهدی یگانه جعفری 3- سیرگاگ (قرقیزستان) 2
فرزاد عموزاده 3- سرحات ارسلان (ترکیه)
میثم نصیری 7- آقا حسین مصطفی یف (آذربایجان) 4
اسلام روزبکوف (قرقیزستان) 8- حسین مصطفوی 6
صفا آکسوی (ترکیه) 12- گئورگ خیخیان (ارمنستان) 2
ایمان رحمانی زاده 8- حسین شاخبانوف (بلاروس) 5
یک‌چهارم:
یونس امامی 7- فرهاد نوری 1
مهدی یگانه جعفری 2- فرزاد عموزاده 1
میثم نصیری 9 ضربه فنی – اسلام روزبک (قرقیزستان) 3
صفا آکسوی (ترکیه) 6- ایمان رحمانی زاده 4
نیمه‌نهایی: 
یونس امامی، برنده 6- مهدی یگانه جعفری 6
میثم نصیری 6- صفا آکسوی (ترکیه) 4
شانس مجدد:
اسلام اوروزبکوف (قرقیزستان) 9- آقا حسین مصطفی یف (آذربایجان) 4
رده‌بندی:
مهدی یگانه جعفری 6 – فرهاد نوری 3
صفا آکسوی (ترکیه) 2- اسلام اوروزبکوف (قرقیزستان) 1
فینال:
یونس امامی (ایران) 7 - میثم نصیری (ایران) 5

74 کیلوگرم: 
مقدماتی:

ژامبولوف (قرقیزستان) 6- علیرضا کشاورز 1
خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 14ضربه فنی - نوید زنگنه 9
مسعود کمروند 6- واروژان کاجویان (ارمنستان) 2
حامد رشیدی 12- محمد امیری 2
شماگی تودویا (گرجستان)، برنده- اسلام شکوهی (شرکت نکرد)
رضا افضلی 10- امیرحسین کاووسی صفر
یک‌چهارم:
حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 5- الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) صفر
خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 9- ژامبولوف (قرقیزستان) 7
حامد رشیدی 8- مسعود کمروند 6
رضا افضلی 10- شماگی تودویا (گرجستان) صفر
نیمه‌نهایی: 
رضا افضلی 12- حامد رشیدی 2
حاجی مراد گاجیف (آذربایجان) 12- خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 7
شانس مجدد:
شماگی تودویا (گرجستان) 13- امیرحسین کاووسی 6
رده‌بندی:
خاچاطور پاپیکیان (ارمنستان) 9– الکساندر هریهاروویچ (بلاروس) 3
حامد رشیدی 3 ضبه فنی – شماگی تودویا (گرجستان) صفر
فینال:
حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) 6 - رضا افضلی (ایران) 5

79 کیلوگرم:
مقدماتی:

مجتبی اصغری 12- ماگومت تاگیر ژانگیشین (روسیه) 2
نوری کوتان اوغلو (ترکیه) 6- گریگور گریگوریان (ارمنستان) 3
حمید زرین پیکر 5- رضا آرش 2
یک‌هشتم:
جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 3- علیرضا قاسمی 2
سجاد غلامی، برنده - احمد جفاکش (شرکت نکرد)
محمد جواد حمیدی 12- باگومدوف (روسیه) 8
اندر جوشکون (ترکیه) 16- ایلگیز ژاکیپبکوف (قرقیزستان) 6
نصیر اف (قرقیزستان) 5- پیتر ناگی (مجارستان) 4
بهمن تیموری 10- امین حسن تبار صفر
علی سوادکوهی 10- مجتبی اصغری 2
حمید زرین پیکر 7- نوری کوتان اوغلو (ترکیه) 3
یک چهارم:
جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 11- سجاد غلامی 5
محمدجواد حمیدی 12- اندر جوشکون (ترکیه) 2
بهمن تیموری 10- نصیراف (قرقیزستان) صفر
علی سوادکوهی 4- حمیدرضا زرین پیکر 2
نیمه‌نهایی: 
جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 4- محمدجواد حمیدی 3
بهمن تیموری 8- علی سوادکودهی صفر
شانس مجدد:
سجاد غلامی، برنده – علیرضا قاسمی (حاضر نشد)
نصیراف (قرقیزستان)، برنده- امید حسن تبار (حاضر نشد)
رده‌بندی:
محمدجواد حمیدی 13-  سجاد غلامی 2
علی سوادکوهی 7- نصیراف (قرقیزستان) 5
فینال:
بهمن تیموری (ایران) 6- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 4

86 کیلوگرم: 
مقدماتی:

کامران قاسم پور 6- ماگومدگادجی خاتیف (آذربایجان) صفر
حسین خداکرمی، برنده 2 ضربه فنی - مراد سلیمان اف (آذربایجان) 6 
حامد عاشق حسینی 13- هوانس مخیتاریان (ارمنستان) 6
عثمان گوچن (ترکیه) برنده – ابوالفضل هاشمی (شرکت نکرد)
احمد بذری 6 ضربه فنی-  رضا مظفری صفر
یک‌چهارم:
مسعود مددی 12- سید علی موسوی 2
کامران قاسم پور 10- مرصاد مرغزاری صفر
حسین خداکرمی 6- حامد عاشق حسینی 2
احمد بذری 12- عثمان گوجن (ترکیه) 6
نیمه‌نهایی: 
احمد بذری 8- حسین خداکرمی 5
کامران قاسم پور 3- مسعود مددی صفر
شانس مجدد:
عثمان گوجین (ترکیه)، برنده – رضا مظفری (حاضر نشد)
مرصاد مرغزاری 11 ضربه فنی- ماگومد خاتیف (آذربایجان)
رده‌بندی:
مرصاد مرغزاری، برنده - مسعود مددی (حاضر نشد)
عثمان گوجن (ترکیه) 12- حسین خداکرمی 1
فینال:
کامران قاسم پور (ایران) 6- احمد بذری (ایران) صفر

92 کیلوگرم:
مقدماتی:

ارشک محبی 11- محمدجواد پورنوری صفر
حسین شهبازی 7- کریمکولوف (قرقیزستان) صفر
یک‌هشتم:
شریف شریف اف (آذربایجان) 8- سلیمان کارادنیز (ترکیه) 1
محمدجواد ابراهیمی 11- سارگیس هووسپیان (ارمنستان) صفر
پژمان فضل اله تبار 10- صمد اوز ارسلان (ترکیه) 9
محمدحسین فیروزپور 8 - امیر ارسلان تاتاری صفر
مکی سیمونیا (گرجستان) برنده – رضا بیات (شرکت نکرد)
شامیل زوبایروف (آذربایجان) 8- ابراهیم بلوک باشی (ترکیه) 2
علی آرین پور 5- میهالی زابو (مجارستان) 4
ارشک محبی 7- حسین شهبازی 1
یک‌چهارم:
محمد جواد ابراهیمی 5- شریف شریف اف (آذربایجان) 2
محمدحسین فیروزپور 4- پژمان فضل اله تبار صفر
شامیل زوبایروف (آذربایجان) 10- علی آرین پور صفر
ارشک محبی 11- مکی سیمونیا (گرجستان) صفر
نیمه‌نهایی: 
محمدجواد ابراهیمی 6- محمد حسین فیروزپور 2
ارشک محبی 4- شامیل زوبایروف (آذربایجان) 2
شانس مجدد:
شریف شریف اف (آذربایجان) 10- سارگیس هوسپیان (ارمنستان) صفر
حسین شهبازی 10- محمدجواد پورنوری صفر
حسین شهبازی 5- مکی سیمونیا (گرجستان) صفر
رده‌بندی:
شریف شریف اف (آذربایجان) 10- محمدحسین فیروزپور صفر
حسین شهبازی 4- شامیل زوبایروف (آذربایجان) 2
فینال:
ارشک محبی (ایران) 2- محمدجواد ابراهیمی (ایران) 1

97 کیلوگرم:
مقدماتی:

ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 10- آرمان مکرتچیان (ارمنستان) صفر
نورماگمد گادجیف (آذربایجان) 10- حسین رمضانیان صفر
حامد زرین کمر 10- هادی وفایی پور صفر
عباس فروتن 5 – فاتح یاشارلی 2 
یک‌چهارم:
دانیال شریعتی نیا، برنده – علی شعبانی (شرکت نکرد)
علیرضا گودرزی 10- نورداولتوف (قرقیزستان) صفر
نورماگومد گادجیف (آذربایجان) 4- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) صفر
حامد طالبی زرین کمر 11، ضربه فنی- عباس فروتن صفر
نیمه‌نهایی: 
علیرضا گودرزی 10- دانیال شریعتی نیا 8
نورماگومد گاجیف (آذربایجان) 3- حامد طالبی زرین کمر 2
شانس مجدد:
ماگومد موسی یف (قرقیزستان) 5 ضربه فنی- حسین رمضانیان صفر
رده‌بندی:
دانیال شریعتی نیا 11- نورداولتوف (قرقیزستان) صفر
حامد طالبی زرین کمر 5- ماگومد موسی یف (قرقیزستان) صفر
فینال: 
علیرضا گودرزی، برنده – نورماگومد گادجیف (آذربایجان) به‌دلیلِ مصدمیت کشتی نگرفت.

125 کیلوگرم: 
مقدماتی:

امین طاهری 7 – محمد مرادی 3
امیر محمدی 12- آندرانیک گالستیان (ارمنستان) 2
علیرضا گرزبر 9- امیر یاری صفر
وحید یوسف وند، برنده – سید مهدی هاشمی (شرکت نکرد)
ژاپوف (قرقیزستان) برنده – جابر صادق زاده (شرکت نکرد)
یک‌چهارم:
امیر محمدی 5- وحید یوسف وند صفر
یدالله محبی 6 ضربه فنی- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) صفر
امین طاهری 8- جعفر شمس ناتری 2
علیرضا گرزبر 15- ژاپویف (قرقیزستان) 4
نیمه‌نهایی: 
یدالله محبی 5- امین طاهری 2
امیر محمدی 6- علیرضا گرزبر 1
شانس مجدد:
آندرانیک گالستیان (ارمنستان) 16- وحید یوسف وند 11
رده‌بندی:
امین طاهری 15- الکسی ژورژولیانی (گرجستان) 6
آندرانیک گالستیان (ارمنستان) برنده - علیرضا گرزبر (حاضر نشد)
فینال:
یدالله محبی (ایران) 2- امیر محمدی (ایران) صفر

انتهای پیام/4048/ن

http://ana.ir/i/359337
اعضای کمیته فنی انتخابی کشتی آزاد جوانان مشخص شدند

اعضای کمیته فنی انتخابی کشتی آزاد جوانان مشخص شدند

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد اعلام شد/ غیب حسن رحیمی در بلغارستان

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد اعلام شد/ غیب حسن رحیمی در بلغارستان

کشتی‌گیران غایب جایی در تیم ندارند/ مشکل جدی در برخی اوزان

کشتی‌گیران غایب جایی در تیم ندارند/ مشکل جدی در برخی اوزان

کشتی‌گیران دعوت‌شده به اردوی تیم ملی زیر 23 سال مشخص شدند

کشتی‌گیران دعوت‌شده به اردوی تیم ملی زیر 23 سال مشخص شدند

نفرات سوم اوزان ده‌گانه کشتی آزاد جام تختی مشخص شدند

نفرات سوم اوزان ده‌گانه کشتی آزاد جام تختی مشخص شدند

کشتی‌گیران صعود کرده به نیمه نهایی مشخص شدند

کشتی‌گیران صعود کرده به نیمه نهایی مشخص شدند

مرحله پنجم اردوی تیم ملی کشتی آزاد آغاز می‌شود

مرحله پنجم اردوی تیم ملی کشتی آزاد آغاز می‌شود

آغاز مسابقات کشتی آزاد جام تختی با حضور ۹ کشور خارجی

آغاز مسابقات کشتی آزاد جام تختی با حضور ۹ کشور خارجی

برنامه مسابقات کشتی آزاد جام تختی اعلام شد

برنامه مسابقات کشتی آزاد جام تختی اعلام شد

کشتی‌گیران تست دوپینگ می‌دهند

کشتی‌گیران تست دوپینگ می‌دهند

یزدانی‌نیا نایب رئیس سازمان لیگ کشتی شد

جنجال در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی

فرنگی‌کاران جوان ایران نایب قهرمان شدند

کسب چهار مدال طلا و برنز برای کشتی‌گیران ایران در 5 وزن نخست

پلنگ جویبار به مسابقات جهانی اعزام می‌شود؟/ تصمیم سرنوشت‌ساز کادر فنی برای یزدانی

فقط نباید به نتیجه نگاه کنیم/ در تصمیم مربیان دخالت نمی‌کنم

فرنگی‌کاران ایران حریفان خود را شناختند

ایران با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد

مقصودی طلایی شد/ فیروزپور به مدال برنز رسید

آغاز اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی

مقصودی و فروتن به فینال راه یافتند/ فیروزپور در رده‌بندی

نمایندگان ایران در 5 وزن نخست حریفان خود را شناختند

اعلام اسامی ۱۰ فرنگی‌کار ایران برای رقابت‌های جهانی جوانان

قاسم‌پور و ساروی به دیدار نیمه‌نهایی راه یافتند

تاب، گرایی، طاهری و بیابانی به دیدار فینال راه یافتند

تدابیر بنا برای ساخت بنای تیم ملی کشتی فرنگی

افت آزادکاران ایران در رنکینگ جهانی

شاگردان بنا و محمدی در تفلیس/ برنامه گوش‌شکسته‌ها اعلام شد

اکبرنژاد جایگزین رضایی در تیم امید می‌شود

فرنگی‌کاران ایران با کسب 4 مدال طلا قهرمان شدند